11 faktów na temat codziennych spraw, które zaskoczą nawet tych, którzy myślą, że wiedzą wszystko

Ciekawe fakty o wszystkim na świecie, których nie znałeś dziś rano

Jesteśmy pewni, że wiele rzeczy już wiesz, biorąc pod uwagę współczesną dostępność informacji. Ale za każdym razem na pewno znajdzie się coś, co może być dla Ciebie prawdziwym odkryciem. A przynajmniej niespodzianka.

Z jakiegoś powodu wydaje nam się, że wielu z was jeszcze nie słyszało, co 1Gai.ru teraz się z tobą podzielę. Chcesz wiedzieć, jakie to są fakty? Więc zacznijmy.

1. Co się stanie, jeśli usunie się przerwy między atomami?

Wszystkie istoty na świecie składają się z atomów, a większość atomów składa się z próżni. Ale dlaczego nie możemy przejść przez ścianę? Ponieważ elektrony krążące wokół atomów odpychają się, tworząc silne pole magnetyczne. Z tego powodu nikt i nic tak naprawdę nie styka się ze sobą. W takim razie co się stanie, jeśli usuniemy luki w atomach wszystkich ludzi? Wszyscy ludzie mogą zmieścić się w jabłku!

2. Gdzie jest najzimniejszy punkt we wszechświecie?

Można by oczekiwać, że najzimniejszy punkt we wszechświecie będzie w najdalszym punkcie galaktyki, ale najzimniejszy punkt we wszechświecie powstał w specjalnych warunkach na Ziemi i ma temperaturę 0,000000001 Kelwina.

3. W rzeczywistości słuchawki są wylęgarnią bakterii!

Lubimy nosić słuchawki podczas oglądania filmów, słuchania muzyki i grania w gry. Wiemy, że przyjemność korzystania z tych produktów, które preferujemy szczególnie w życiu miejskim, jest wielka, ale czy wiesz, że używanie słuchawek przez godzinę zwiększa rozwój bakterii w uchu o 800%?

4. Czy dom jest zakurzony?

Kurz w domu nigdy się nie kończy, prawda? Czy zauważyłeś kiedyś, że kurz powstaje, gdy mieszkasz w domu, a nie wtedy, gdy jest on zamknięty i pusty? W ciągu życia człowiek traci około 10 kg skóry. Innymi słowy, większość rzeczy, które latają po domu jak kurz, w rzeczywistości należy do Ciebie.

5. Czy jesteś świadomy nierówności dochodów?

Nierówność dochodów na świecie pogłębia przepaść między klasami. Co więcej, 3 najbogatsze rodziny na świecie są bogatsze niż 48 najbiedniejszych krajów razem wziętych.

6. Obrazy Vincenta van Gogha nie zostały docenione za jego życia.

Słynny malarz ciężko pracował za życia i stworzył łącznie ponad 2000 prac. Mimo tej liczby za jego życia sprzedano tylko jedną jego pracę. Cała reszta znalazła nabywców po śmierci Van Gogha. Co ciekawe, 4 z 20 najdroższych sprzedanych dotychczas obrazów są autorstwa Van Gogha.

READ
Dwa główne cele kobiety, o których zapominamy.

7. Wielu znanych ludzi na świecie nie ma wyższego wykształcenia.

W dzisiejszych czasach nawet nie rozważamy rezygnacji z uniwersytetu jako opcji, ale w rzeczywistości, kiedy kreatywność, duch przedsiębiorczości, odpowiedni czas i odpowiednia wiedza łączą się, ludzie mogą pisać historie sukcesu nawet bez dyplomu uniwersyteckiego. Jako przykłady można podać wiele nazwisk, takich jak Bill Gates, Walt Disney, Thomas Edison, Steve Jobs i Mark Zuckerberg. Ale nie zapominajmy, że wszyscy ci ludzie mają szansę dostać się na najlepsze uniwersytety i nie ukończyli swojej edukacji.

8 Najcenniejszy dar Alberta Einsteina

W 1922 Einstein wyjeżdża do Japonii i podczas pobytu w hotelu dowiaduje się, że otrzymał Nagrodę Nobla. Chętnie chciał dać napiwek kelnerowi, ale odmówił. Następnie Einstein napisał notatkę i powiedział: „Przy odrobinie szczęścia te dwie propozycje będą bardzo cenne w przyszłości”.

W 2017 roku wnuk kelnera sprzedał na aukcji banknot Einsteina za 1,6 miliona dolarów. Napisano, że skromne życie przyniesie więcej szczęścia niż życie ambitne.

9. Koty trójkolorowe to samice!

Tak, bardzo ciekawe, ale prawdziwe! Koty trójkolorowe to w 99,9% samice. Wynika to z przenoszenia genów określających kolor przez chromosom X. Kocur dziedziczy chromosom X po swojej matce, więc ma jeden kolor. Kotka otrzymuje chromosom X zarówno od matki, jak i ojca, więc może mieć dwa kolory. Trzeci kolor, biały, powstaje po utracie pigmentu. Z tego powodu koty dwukolorowe mogą być zarówno samcami, jak i samicami, podczas gdy koty trójkolorowe mogą być tylko samicami.

10. Dlaczego bicz wydaje dźwięk?

Bicz jest pierwszym sztucznym instrumentem, który przełamał barierę dźwięku. Gdy tylko bicz zostanie uderzony, energia z jego wibracji przesuwa się na czubek. Energia osiąga najwyższy poziom, gdy jest na skrajnym końcu, w którym to momencie czubek bicza przełamuje barierę dźwięku. Innymi słowy, ponieważ ruch ten przekracza barierę dźwięku, słychać trzask. Gdy tylko bicz pęknie, osiąga prędkość 1194 km na godzinę.

11. Papugi widzą za sobą bez odwracania głowy.

Jeśli zwrócisz uwagę na oczy papug, łatwo zauważysz, że znajdują się one po obu stronach głowy. Dzięki temu papugi widzą jednocześnie przód i tył bez odwracania głowy, chroniąc się w ten sposób przed niebezpieczeństwem. Innym stworzeniem, które widzi siebie w ten sposób, jest królik.

READ
10 niebezpośrednich oznak, że złodzieje obserwują Twój dom

Aktualnie przeglądasz 9 ciekawostek na temat najzwyklejszych rzeczy, które mogą zaskoczyć nawet tych, którym wydaje się, że wiedzą wszystko

Bliższe przyjrzenie się najzwyklejszym rzeczom może prowadzić do nieoczekiwanych odkryć. Tak, widzieliśmy je setki razy, ale nie domyślaliśmy się prawdziwego celu. Wzięliśmy je do ręki, ale używaliśmy ich niewłaściwie. W tej kolekcji znajdziesz nowe informacje o znanych przedmiotach, które z pewnością zechcesz wykorzystać w życiu codziennym.

Jeśli nadal nie wiesz, jaka jest zaleta piwa w butelce z brązowego szkła, oto 9 ciekawostek o najczęstszych rzeczach, które Wszystko, co wiesz.ru wybrane specjalnie dla Ciebie.

1. Otwory w słuchawkach Apple

Oprócz nietypowego kształtu, słuchawki Apple posiadają w etui 4 otwory o różnych kształtach. Każdy ma swoją unikalną funkcję. Głośnik kieruje dźwięk do małżowiny usznej, pozostałe otwory optymalizują przepływ powietrza, co przyczynia się do poprawy akustyki.

2. Otwór w uchwycie patelni

Otwór w uchwycie patelni zachował się z czasów, gdy naczynia wisiały na hakach w ścianie. Ale nawet dzisiaj może być bardzo przydatny, jeśli jest używany prawidłowo. Po wymieszaniu naczynia włóż łopatkę do otworu pod kątem 45°, a sos pozostający na jego powierzchni spłynie bezpośrednio do pojemnika. I nie musisz się zastanawiać, gdzie umieścić szpatułkę.

3. Rozszyfrowanie oznaczeń na jajach

W Rosji znakowanie jaj składa się z 2 znaków:

„D” (jajo dietetyczne) – sprzedane w ciągu 7 dni;
„C” (jajko stołowe) – sprzedane w ciągu 25 dni.

  • Kategoria jaja w zależności od jego masy:

B (najwyższa kategoria) – nie mniej niż 75 g
„O” (wybrane jajko) – od 65 do 74,9 g;
1 (1. kategoria) – od 55 do 64,9 g;
2 (2. kategoria) – od 45 do 54,9 g;
3 (III kategoria) – od 3 do 35 g.

W krajach Unii Europejskiej oznakowanie obejmuje 3 elementy:

  • Metoda produkcji:

0 – kurczęta chodzą na świeżym powietrzu, antybiotyki nie są dodawane do paszy;
1 – kurczaki chodzą na świeżym powietrzu, w pomieszczeniu 9 ptaków na 1 mkw. m;
2 – kurczęta żyją w zamkniętej stodole z trocinami 9 ptaków na 1 mXNUMX. m;
3 – ptaki żyją w klatkach i nie mogą się poruszać.

UK – Anglia, DE – Niemcy, FR – Francja, ES – Hiszpania itd.

  • Numer rejestracyjny gospodarstwa

4. Pętla na suszarce do włosów

Jeśli przechowujesz suszarkę w stanie zawieszonym i unikasz zginania drutu, Twoje urządzenie elektryczne będzie działać znacznie dłużej. Czy istnieje specjalny uchwyt ścienny? To nie ma znaczenia, prawie każdy model ma pętlę do zawieszania, którą niewiele osób zauważa.

READ
14 strojów gwiazd, które zbuntowały się przeciwko wszelkim zasadom mody

5. Ikona zegara iPhone’a

Ikona aplikacji Zegar na iPhonie wyświetla czas rzeczywisty i ma ruchomą wskazówkę sekundową. Genialna innowacja powinna była przyciągnąć uwagę wszystkich, ale często posiadacze smartfonów po prostu tego nie zauważają. Ludzie są przyzwyczajeni do tego, że ikony aplikacji są statyczne.

6. Papierowe kubki z ketchupem

Wielu z nas wie, jak trudno jest zanurzyć hamburgera lub frytki w małym papierowym pojemniku z keczupem. Wszystko dlatego, że niewłaściwie go używamy. Pociągnij krawędzie pojemnika w różnych kierunkach, aby zmienić jego kształt, a otrzymasz mały spodek. Moczenie jedzenia w keczupie będzie znacznie wygodniejsze.

7. Liczby na pasie startowym

Na całym świecie pasy startowe są oznaczone parą liczb od 01 do 36. To oznaczenie odpowiada kursowi magnetycznemu, na którym znajdują się pasy startowe i pomaga pilotom bezpiecznie poruszać się po statku. Aby określić wskaźnik kursu, kurs magnetyczny jest zaokrąglany do najbliższych dziesiątek i dzielony przez 10.

Na przykład, jeśli pas startowy ma kurs magnetyczny 77 °, to na polu będzie oznaczony cyframi 08. A ponieważ każdy pasek ma dwa kierunki, a różnica między nimi wynosi 180 °, to odpowiednio drugi koniec paska będzie oznaczony cyframi 26 ( 08 + 18 = 26).

Kurs zerowy zostaje zastąpiony przez kurs 360° i oznaczony cyframi 36.

8. Mały uchwyt na szyjce butelki syropu klonowego

Uchwyt na szyjce butelek syropu klonowego jest tak mały, że nie można go używać zgodnie z jego przeznaczeniem. Więc po co to jest? Odpowiedź sięga czasów, kiedy syrop klonowy był przechowywany w dużych 5-funtowych glinianych słojach. Który w przeliczeniu ma 2,3 litra. Uchwyt był masywniejszy i mógł pełnić swoje funkcje, ale z czasem stał się elementem dekoracyjnym, nawiązującym do tradycji.

9. Piwo w brązowych butelkach

Pod wpływem promieni słonecznych i ciepła piwo traci swój smak. Dlatego producenci butelkują napój w butelkach z brązowego szkła, które mają lepsze właściwości barierowe niż ich zielone lub przezroczyste odpowiedniki.

Więcej niesamowitych rzeczy:

* Meta Platforms, która jest właścicielem Instagrama, Facebooka i WhatsApp, została uznana za organizację ekstremistyczną i zakazana w Rosji.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: