11 błędów, które popełniamy, gdy wykonujemy własne naprawy

Remont mieszkania to długoterminowa inwestycja pieniędzy i czasu. To, czy będzie to opłacalne i opłaci się, zależy od chęci uniknięcia błędów, które można popełnić przed iw trakcie naprawy. Artykuł zawiera popularne, których wyniki w najlepszym razie będą musiały zostać przerobione, a w najgorszym spowodują ciągły dyskomfort i uczucie rozczarowania.

Uwaga! Naszym głównym celem jest ostrzec Cię, aby naprawy nie stały się dla Ciebie stresujące, co będzie ciągnąć się przez kilka lat. Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą — studia-remontov.ru

Błędy w przygotowaniu do naprawy

Ta sekcja jest dla tych, którzy zdecydowali się na naprawę, ale nie wiedzą od czego zacząć i na co warto zwrócić uwagę.

1. Pożądane zmiany nie zostały uzgodnione

Pierwszą rzeczą, którą zalecamy, jest skontaktowanie się z inspekcją mieszkaniową i uzgodnienie planów. Jest to konieczne, jeśli zamierzasz:

  • wyjąć wannę i zastąpić ją kabiną prysznicową, zmieniając miejsce pierwotnego ułożenia rur;
  • dokonać przebudowy z przemieszczeniem lub częściowym odkształceniem ścian, zwłaszcza jeśli są one nośne;
  • zwiększyć rozmiar okien;
  • przesuń pociągnięcie.
  • transfer z mokrego punktu (chyba że mieszkasz na pierwszym piętrze).

Jak to pomoże: dokładnie zrozumiesz, gdzie jest która ściana w Twoim domu, unikniesz sporów sądowych i problemów z prawem, zachowasz ogólną integralność budynku. Nie otrzymasz postępowania, jeśli po przebudowie zdecydujesz się sprzedać mieszkanie. Nawiasem mówiąc, możesz również powiadomić o zmianach po fakcie (jeśli nie dotyczy to ścian), ale jeśli nastąpi naruszenie, naprawa będzie musiała zostać powtórzona, zwracając wszystko tak, jak było.

2. Brak kosztorysów i planu naprawy

Jaki jest problem: brak kosztorysu prowadzi do długotrwałych napraw, wymuszonych oszczędności na ważnych podzespołach, ze szkodą dla jakości, ich szybkiego zużycia i dodatkowych kosztów. Bez planu nie można poprawnie obliczyć lokalizacji mebli, gniazdek i wymaganej liczby przełączników. Trudno sprawić, by mieszkanie było naprawdę ergonomiczne i wygodne.

Jak uniknąć: przygotowując się do naprawy, oblicz wszystko z góry, spójrz na koszt materiałów, które lubisz i wyświetl kwotę, którą jesteś gotowy na nie teraz wydać. Po obliczeniu (przeliczeniu) wszystkich planowanych odcinków, dodaj kolejne 10-15% kosztów na wypadek nieprzewidzianych wydatków. Opracowując plan, wybierz jedyne właściwe rozwiązanie dotyczące lokalizacji mebli i odpowiednio niezbędnej komunikacji. Można to zrobić samodzielnie po zmierzeniu mieszkań, korzystając z programów online do tworzenia projektów lub zapraszając specjalistów.

READ
20 pomysłowych pomysłów na organizację stołu kuchennego, aby utrzymać porządek w przestrzeni

Brak budżetu prowadzi do długotrwałych napraw

Brak budżetu prowadzi do długotrwałych napraw

3. Podejmowanie poważnych napraw bez żadnego doświadczenia

Jaki jest problem: Brak doświadczenia nie świadczy o tym, że w długotrwałym, kapitalnym remoncie ważne są nie tyle zręczne ręce i doświadczenie w budownictwie (choć to na pewno jest ważne), ale umiejętności lidera i organizatora. Rzeczywiście, przed przystąpieniem do jego realizacji należy zorganizować zakup materiałów i dostarczyć je na czas, jasno zrozumieć etapy pracy i jakie narzędzia mogą być potrzebne. Często pomija się koszt specjalnych narzędzi i sprzętu. W efekcie naprawa zostaje zatrzymana lub trzeba ją powtórzyć z powodu niewłaściwie dobranej techniki realizacji projektu. Wydatki podwajają lub potrajają budżet.

Jak uniknąć: odpowiedzialne etapy naprawy pozostaw profesjonalistom. Obejmuje to: wodno-kanalizacyjne, elektryczne, izolacyjne, kompletną modernizację instalacji inżynierskich. Dla siebie zostaw tylko te prace, których naprawa nie będzie dużo kosztować: malowanie, tapetowanie i inne prace wykończeniowe.

4. Wybór najtańszych specjalistów

Jaki jest problem: cena za metr kwadratowy musi być ekonomicznie uzasadniona. Jeśli koszt usług firmy lub zespołu jest bardzo różny, to albo nie wszystkie usługi są wliczone w cenę i podczas procesu naprawy będą nieprzewidziane płatne usługi, albo spadnie na Ciebie wiele problemów organizacyjnych. Doprowadzi to do dodatkowej straty czasu i pośrednich kosztów finansowych. Za czas poświęcony na organizację i logistykę możesz zarobić pieniądze i oszczędzić nerwy.

Jak uniknąć: wybieraj osoby z przejrzystą listą usług, których cena obejmuje już logistykę (zamawianie, kupowanie i dostarczanie wszystkich niezbędnych materiałów w najlepszych cenach). Koszt powstaje po zapoznaniu się z obiektem w pełnym wymiarze godzin, z uwzględnieniem wszystkich Twoich życzeń. W tym przypadku z prawie 100% prawdopodobieństwem dostaniesz dokładnie to, czego oczekiwałeś i o czym marzyłeś. Pożądane jest, aby w umowie ustalono pełny koszt i warunki pracy. Jednocześnie w przypadku nieprzewidzianych okoliczności do terminów dolicza się 2-3 tygodnie dodatkowego czasu.

5. Przez długi czas zarządzać tylko naprawami kosmetycznymi

Jaki jest problem: jeśli przez długi czas odkładasz wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnych, wodociągowych i grzewczych, wylewek podłogowych i wyrównywania ścian, pojawia się poczucie zmarnowanych pieniędzy i coraz trudniej jest jakościowo zaktualizować wygląd mieszkania. Naprawy muszą być coraz częściej odnawiane, istnieje ryzyko uszkodzenia sąsiadów (w wyniku wycieku) i poniesienia nieprzewidzianych strat.

READ
Pod jakim znakiem zodiaku rodzą się najpiękniejsze kobiety?

Jak uniknąć: nie trzeba próbować naprawiać wszystkiego na raz, podzielić strefy według stopnia ważności i zużycia. Napraw stopniowo. W ten sposób unikniesz dużego stresu i poczucia wiecznego zamętu i depresji. Dzięki temu naprawa kosmetyczna będzie znacznie przyjemniejsza, a efekt na dłużej.

6. Wybierz różne firmy do określonych zadań

Pomimo jakości wykonania specjalistycznych prac przez poszczególnych wykonawców, termin realizacji projektu ulegnie przesunięciu. Poszczególnym firmom zajmującym się elektryką, hydrauliką itp. trudno będzie koordynować wspólne prace, w wyniku czego powstają przestoje. Wygodniej i wygodniej będzie współpracować z jednym wykonawcą, gdy możliwe będzie uzgodnienie kolejności zadań i terminów. Dodatkowo firma będzie w pełni odpowiedzialna za jakość wszystkich rodzajów prac i wykona je, biorąc pod uwagę ogólny plan naprawy.

Błędy w procesie naprawy

Możesz zacząć od tej części, jeśli:

  • projekt, plan, kosztorys przygotowany i uzgodniony;
  • pragnienia i oczekiwany rezultat uzyskały wyraźny obraz;
  • jest już kwota, którą jesteś gotów na nią wydać;
  • znajdź kogoś, kto może to zrobić.

W końcu naprawa ma miejsce dokładnie wtedy, gdy lepiej (i bardziej opłaca się) uczyć się na błędach innych, a nie na własnych.

Łazienka przed remontem Łazienka po remoncie

7. Zachowanie całkowitej powierzchni kosztem funkcjonalności

Co przejawia się w: w obawie przed zabraniem kilku centymetrów i zaoszczędzeniem niepotrzebnego miejsca. Na przykład w kuchni postanowiono nie dodawać kilku centymetrów do parapetu, ponieważ stół, krzesła i lodówka zostaną umieszczone dalej od tego. Kilka centymetrów zostanie zabranych z głównej powierzchni roboczej z boku. Albo inny przykład – w łazience zmniejsza się wielkość samej wanny, umywalki i wszystkiego innego, ale pozostaje duży przestronny korytarz, w którym zdejmują tylko odzież wierzchnią.

Jak to będzie bardziej opłacalne: dodając te centymetry do parapetu, możesz uzyskać dodatkową powierzchnię roboczą lub stół. A umieszczając gniazda na zboczach, możesz uczynić tę strefę tak użyteczną, jak to tylko możliwe.

Powiększając wannę na pewno zyskasz dodatkowy komfort i dodasz przestrzeń użytkową, pomimo kłopotów z przebudową. Będzie możliwość stworzenia miejsca do osobistego relaksu i rekreacji.

Powiększając wannę zyskasz dodatkowy komfort i zwiększysz powierzchnię użytkową.

Powiększając wannę zyskasz dodatkowy komfort i zwiększysz powierzchnię użytkową.

8. Wybór reliefowych, teksturowanych płytek

W miejscach, w których przymocowane są do niego artykuły gospodarstwa domowego, niemożliwe jest uzyskanie równomiernego dopasowania bez przerw. W rezultacie kurz i brud są zatkane w punkcie dokowania, trudniej jest uzyskać szczelność. Jeśli relief jest bardzo zauważalny, to na powierzchni takiej płytki pojawia się dodatkowe miejsce na gromadzenie się wody, brudu, pleśni (w przypadku łazienki) lub tłuszczu (w przypadku kuchni). Dlatego czyszczenie będzie trudniejsze, a czyszczenie będzie wymagane częściej.

READ
8 genialnych lifehacków, które pomogą Ci posprzątać dom

Jak rozwiązać: jeśli naprawdę chcesz taką płytkę, udekoruj ją częścią pokoju, w miejscu, w którym nic nie będzie wisieć ani zmieścić, a resztę udekoruj gładką płytką do dopasowania. Oświetlenie korzystnie podkreśli relief, a zastosowanie w wydzielonym obszarze sprawi, że stanie się atrakcją pomieszczenia.

Tłoczone płytki ceramiczne

Tłoczone płytki ceramiczne

9. Płytki na ścianie idą za wannę

Takie rozwiązanie zapobiega powstawaniu szczelnej i pięknej spoiny. Z czasem możliwe są wycieki. Aby tego uniknąć, należy ułożyć płytki dokładnie do powierzchni wanny i pozwolić, aby sama wanna weszła trochę pod płytkę. Dzięki temu uzyskasz piękną strefę przyczółków, bez przecieków i gromadzenia się wody.

Układanie płytek w łazience

Układanie płytek w łazience

10. Wybierz zwykłą wzorzystą tapetę lub sztukaterię

Tapeta: ich ergonomia jest minimalna. Jeśli chcesz radykalnie zmienić meble i wystrój pokoju, będą musiały zostać zmienione. W przypadku kontaktu z nieusuwalnymi substancjami – smarem, klejem, farbą, lakierem – spróbuj wyczyścić go specjalnymi środkami. Po oczyszczeniu kolor w miejscu przetwarzania może ulec zmianie.

Gips: może pęknąć. O ulgę trudno się troszczyć, choć wygląda pięknie. W pomieszczeniu może pojawić się uczucie zimnych ścian.

Jak to będzie bardziej opłacalne?: kup tapetę do malowania. Możesz wybrać z reliefem na tynk lub wzór. Zawsze możesz je przemalować przy zmianie mebli lub gdy pojawią się plamy (miejsce pomalowania wysokiej jakości farbą będzie niezauważalne). W dowolnym momencie będzie można szybko zmienić lub zaktualizować projekt pomieszczenia bez napraw na dużą skalę. Możesz dodać autorski rysunek i sprawić, by Twoje mieszkanie było wyjątkowe.

Ważne! Zapisz indeks koloru farby, aby zawsze móc ponownie kupić dokładnie ten sam.

Rozwiązanie niestandardowe: możesz użyć płynnej tapety. Wyglądają pięknie i łatwo je reanimować, jeśli zostaną uszkodzone. Nakładany jak tynk. Z bliska i w dotyku przypominają jedwabną tkaninę. Dodaj izolację akustyczną i cieplną do pomieszczenia.

Płynna tapeta z wzorem we wnętrzu

Płynna tapeta z wzorem we wnętrzu

11. Ocieplenie tylko od wewnątrz

Co przejawia się w: chęć ocieplenia na wszystkie możliwe sposoby w pomieszczeniach. W efekcie chłód na zewnątrz, jak poprzednio, dociera do ściany, zamarza, spotyka się z ciepłem, gdy mieszkanie jest ogrzewane, a na powierzchni tworzy się kondensacja. To całkowicie eliminuje ciepło i hydroizolację, do której zastosowano izolację.

READ
6 знаков Зодиака с самой сильной интуицией, которые читают людей как книгу

Jak rozwiązać: jeśli budżet jest ograniczony i musisz wybrać, zawsze zacznij od zewnętrznej izolacji mieszkania. Dzięki temu oszczędzasz na ogrzewaniu zimą i na klimatyzacji latem. A jeśli to wystarczy, zapisz obszar w pokoju.

Ocieplenie mieszkań z zewnątrz

Ocieplenie mieszkań z zewnątrz

12. Niewygodne umieszczenie przełączników

Obejmuje to brak przełączników przejściowych (przejściowych) i ich niewygodne umieszczenie w stosunku do wejścia i mebli.

Jak rozwiązać: umieść dwa przełączniki, które obsługują jedno źródło światła. Jeden znajduje się na miejscu do spania, a drugi na poziomie opuszczonej ręki przy wejściu, od strony zamkniętej klamki. Takie rozwiązanie sprawi, że mieszkanie będzie wygodne i komfortowe. Ustal lokalizację przełączników na etapie sporządzania planu naprawy.

13. Układanie laminatu w jednym konturze

Dzięki takiemu projektowi podłoga wygląda pięknie, ale bez kilku punktów mocowania prawdopodobnie powłoka uniesie się podczas pracy, a naprawa zostanie uszkodzona. Zdarza się to również, gdy po wylewce widoczne będą pęknięcia na podłodze. W miejscach pęknięć podłogi odsuwają się i skrzypią.

14. Całkowicie zamknięty obszar pod wanną

Zastosowanie paneli dodaje estetyki, ale w razie potrzeby jest przeszkodą w pilnym sprawdzeniu lub wyczyszczeniu syfonu. Odpływ może się zatkać lub z jakiegoś powodu w tym miejscu przecieka rura i nawet tego nie zauważysz. Wynik jest niewygodny i ryzykowny.

Nie kładź w pełni wolnej przestrzeni pod łazienką

Nie kładź w pełni wolnej przestrzeni pod łazienką

Jak rozwiązać: zapewnić drzwi, które można łatwo otworzyć lub, jeśli nie ma na to miejsca, odsunąć się na bok. Jeśli nie ma możliwości wykonania takich drzwi lub dostęp do nich będzie ograniczony (na przykład poprzez umieszczenie pralki), wówczas można zastosować syfon z serwisowanym rdzeniem. Wysokiej jakości posadzka pod łazienką zabezpieczy przed niezauważalnymi wyciekami. Woda stanie się zauważalna, ponieważ wyjdzie poza granice panelu i nie spłynie po ścianach od sąsiadów poniżej.

15. Montaż półek z płyt kartonowo-gipsowych

Takim strukturom brakuje mobilności – nie można ich przenosić, szybko usuwać ani wymieniać. Zazwyczaj wyposażone w reflektory, lampy często przepalają się, po pewnym czasie ich wymiana odkładana jest na później. Półki z płyt kartonowo-gipsowych stają się więc bezużyteczną częścią wnętrza, która po prostu zajmuje miejsce.

Co robić: wybierz drewniane półki. Mogą być modułowe i wielokomponentowe, z możliwością zmiany wyglądu konstrukcji lub usunięcia jej części. Zawsze można je usunąć lub przestawić.

READ
Ocena najbardziej zalotnych znaków zodiaku

Wybór drewnianych półek

Wybór drewnianych półek

Dodatkowa wskazówka! Jeśli w trakcie zauważysz, że coś do siebie nie pasuje lub nie działa zgodnie z przeznaczeniem, ale nieco psuje wygląd, postaraj się nie odkładać korekty na później. Pomysł, że zrobisz to po zakończeniu głównej części pracy, nie został zrealizowany i wszystko pozostanie tak, jak jest. Jeśli chcesz mieć poczucie pełnej satysfakcji z naprawy, od razu ją wyreguluj i napraw. Różne niedopasowania i nieprawidłowości będą poważnym źródłem irytacji, z którą będziesz musiał się zmagać przez ponad rok.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: