10 życiowych hacków, aby uratować obraz! Przeczytaj i zapamiętaj!

1. Kiedy spotykasz osobę, spróbuj kilkakrotnie powtórzyć jej imię. Dzięki temu nie tylko zapamiętujesz nowe informacje, ale także aranżujesz rozmówcę dla siebie.

2. Wizualizuj nazwę. Na przykład wyobraź sobie, że jest napisane na papierze.

3. Użyj skojarzeń. Lepiej kojarzyć nazwę z zawodem, hobby danej osoby. Zmieni się więc ze zwykłego Wasyi w Wasię, która gra w szachy od trzeciego roku życia, a dzięki dodatkowym informacjom łatwiej będzie Wam zapamiętać imię.

4. Połącz nowego znajomego z osobą, którą znasz od dawna. Tak więc Wasilij, którego spotkałeś na imprezie, może wyglądać jak komentator sportowy Wasilij Utkin lub uwielbiać origami jak twój stary przyjaciel o tym samym imieniu. Korzystając z tej metody, najważniejsze jest, aby nie wpaść w pułapkę: osoba może wyglądać jak twój przyjaciel o zupełnie innym imieniu i istnieje ryzyko, że zadzwonisz do niego niepoprawnie.

Jak zapamiętać nadchodzące wydarzenia

5. Wyobraź sobie szczegółowo, co wydarzy się podczas tego wydarzenia, jak dotrzesz na miejsce, o czym będzie dyskutowane. Duża ilość informacji naprawi zdarzenie w pamięci.

6. Zrób odliczanie. Wyobraź sobie, ile czasu pozostało do dnia X, przygotuj ogólny plan, jak się do niego przygotować. To zaktualizuje wydarzenie, urzeczywistni je teraz i nie będzie tak łatwo o nim zapomnieć.

7. Ustaw przypomnienia. Nie trzeba pamiętać o drobnych szczegółach, niech smartfon zgłosi zdarzenie z kilkudniowym wyprzedzeniem, dzień i kilka godzin przed nim. Regularne przypomnienia mocno utrwalą w mózgu informację o nadchodzącym wydarzeniu.

Jak zapamiętać daty

8. Jeśli mówimy o łańcuchu dat, których musisz się nauczyć na egzamin lub projekt do pracy, musisz zdecydować się na główne wydarzenie. Pamiętaj, kiedy to się stało, i zapamiętaj pozostałe daty w połączeniu z główną. Na przykład pierwszy załogowy lot w kosmos odbył się w 1961 roku, pierwszy sztuczny satelita świata został wystrzelony cztery lata wcześniej – w 1957 roku.

9. Narysuj historyczne paralele. Zdarza się, że w żaden sposób nie pamiętasz, w jakim roku była Praska Wiosna, ale wiesz na pewno, że 1968 to rok powstania Deep Purple. Pamiętaj tylko, że te wydarzenia miały miejsce w tym samym czasie.

READ
Miejski styl wiosna 2023: 20 trendów mody sezonu dla kobiet po 50. roku życia

10. Użyj kart. Ta metoda nadaje się nie tylko do nauki języka obcego, dzięki czemu możesz zapamiętać wszystko. Nie trzeba robić kartek z papieru, można skorzystać ze specjalnej aplikacji na smartfona, np. Anki.

11. Wymyśl skojarzenia. Na przykład data urodzenia teściowej może być taka sama jak numer Twojego samochodu.

Jak zapamiętać numery telefonów

12. Wybierz numer ręcznie. Im częściej dzwonisz do osoby, tym szybciej pamiętasz jej kontakt.

13. Podziel pokój na dogodne grupy. Tradycyjnie numer telefonu zapisywany jest w postaci: (kod) 3-2-2. Spróbuj podzielić to inaczej, spróbuj znaleźć wewnętrzną logikę w liczbach.

14. Wymyśl rytm dla numeru lub spróbuj rymować poszczególne jego segmenty.

15. Wyobraź sobie, że wybierasz numer z telefonu komórkowego. Wyimaginowany ruch palców pomoże przywrócić ciąg liczb we właściwym czasie.

16. Znajdź skojarzenia. Zestaw liczb może ukryć numer Twojego domu, datę urodzenia i inne dane, które dobrze pamiętasz.

Jak zapamiętywać teksty przemówień

17. Ponownie przeczytaj tekst na głos. Do głównych tez dodajesz więc szereg skojarzeń. Podczas przemówienia będziesz miał przed oczami tekst, pamiętaj, że podczas czytania pierwszego akapitu leżałeś na kanapie, a podczas trzeciego akapitu stałeś na parapecie. A te dodatkowe szczegóły pomogą Ci zapamiętać treść przemówienia.

18. Zaśpiewaj tekst lub przeczytaj go w niestandardowym stylu – jak stara aktorka, komentator sportowy. Im bardziej szalona jest Twoja wyobraźnia, tym łatwiej zapamiętać główne tezy przemówienia.

19. Przepisz tekst ręcznie: w ten sposób przeczytasz go z większą uwagą. Jeśli chcesz dreszczyku emocji, kopiuj notatki niepracującą ręką.

20. Zrób ściągawkę: zapisz główne myśli, daty, nazwiska. Na podstawie notatek powtórz głośno tekst.

21. Wygłosić przemówienie do przyjaciela lub członka rodziny. Jeśli nikt nie zgodzi się cię wysłuchać, wyznacz jako publiczność jakiś nieożywiony przedmiot. Najważniejsze to sprawdzić, jak będziesz mówić, gdzie najczęściej się potykasz i jak szybko możesz wyjść z niezręcznej sytuacji. Taki test usunie zacisk psychologiczny i pomoże poczuć się swobodniej, co ułatwi proces zapamiętywania.

Jak zapamiętać hasła

22. Używanie jednego hasła dla wszystkich witryn nie jest bezpieczne, ale możesz wymyślić jeden system generowania haseł. Na przykład utwórz hasła z fragmentów, które już dobrze pamiętasz. Oczywiście nie powinien to być rok urodzenia i nazwisko. Jeśli jednak wymyślisz i zapamiętasz kilka skomplikowanych kombinacji cyfrowych i kilka niestandardowych segmentów liter, można je łączyć na różne sposoby. Nawet jeśli nie pamiętasz, jakiego konkretnego hasła użyłeś do portalu, pomoże Ci metoda brute-force.

READ
10 najlepszych zasad stylu dla dziewczyn z dużym biustem

23. Wymyśl system szyfrowania i użyj znanych danych jako hasła. Można na przykład wymyślić system zastępowania znaków i sprawić, by wers z popularnego wiersza był dość odporny na hakowanie.

24. Podziel hasło na segmenty i dołącz do każdej grupy znaków skojarzenia na zasadzie „kto, co, co”, co powinno składać się na całość, choć niekoniecznie spójne zdanie. W ten sposób aqus74 można zapamiętać poprzez wyrażenie „Aquaman śpiewa„ Seven Forty ”” (Aquaman śpiewa 7:40).

25. Nie wymagaj od siebie niemożliwego, skorzystaj z usługi przechowywania haseł.

Jeśli pomimo wszystkich sztuczek wciąż zapominasz o ważnych danych, naukowcy mają dla Ciebie pocieszającą wiadomość. Badania wykazały, że ta cecha pamięci zmniejsza wpływ nieaktualnych informacji na podejmowanie decyzji. Ta wiedza nie uratuje Cię, gdy Twój telefon wyczerpie się w problematycznej sytuacji i nie pamiętasz ani jednego numeru, pod który można zadzwonić po pomoc, ale może dać pewne pocieszenie.

Moda ciągle się zmienia i bardzo trudno jest nadążyć za wszystkimi trendami. W sklepach nieustannie pojawiają się nowe dodatki, buty, ubrania w różnych stylach, wśród których bardzo łatwo się pogubić.

Aby uniknąć konieczności corocznego zmieniania garderoby, spróbuj znaleźć swój niezapomniany styl, używając podstawowych rzeczy i przestrzegając kilku podstawowych zasad. Które – przeczytaj w artykule.

Wskazówka 1: Rozważnie otwórz ciało

Jeden obszar ciała musi być otwarty

Jeden obszar ciała musi być otwarty

Niektóre dziewczyny uważają, że krótkie spódniczki i głęboki dekolt są synonimem seksualności. W rzeczywistości nie jest konieczne pokazywanie się publicznie praktycznie nago, aby zwrócić na siebie uwagę płci przeciwnej. Najważniejsze, aby wiedzieć, co można pokazać, a co lepiej trzymać z dala od wścibskich oczu. Wybierz jedną część ciała, którą chcesz pokazać. Jeśli twój wybór padł na ramiona i dekolt, zdecydowanie nie warto otwierać nóg i odwrotnie. Wszystko powinno być z umiarem, w przeciwnym razie obraz z kobiecego i seksownego automatycznie przejdzie do kategorii wulgarnych i wulgarnych.

Wskazówka 2: Noś koszule prawidłowo

Włożona koszula wygląda schludniej

Włożona koszula wygląda schludniej

Koszule zapinane na guziki to klasyka i jeden z podstawowych elementów garderoby. Są zawsze modne i wyglądają odpowiednio, bez względu na to, z czym wolisz je łączyć. Jeśli połączysz koszulę ze spódnicą, nadasz swojemu ciału uwodzicielski kształt, a jeśli połączysz ją z dżinsami, wizualnie je „podniesiesz”. Najlepszym rozwiązaniem byłoby noszenie tego ubrania schowanego – w ten sposób wygląda najbardziej stylowo i odpowiednio. Możesz całkowicie wypełnić koszulę w spodniach lub dżinsach lub możesz tylko schować przednią część. Ostateczna decyzja powinna zależeć od tego, dokąd pójdziesz w takich ubraniach.

READ
Królowa Śniegu: 15 stylowych jesienno-zimowych stylizacji z szalikiem

Wskazówka 3: Noś kolorowe dodatki

Torba jest jasnym akcentem na zdjęciu

Torba jest jasnym akcentem na zdjęciu

Twój wizerunek nigdy nie będzie kompletny, jeśli zignorujesz akcesoria. To oni z powodzeniem potrafią stawiać akcenty i nadawać wyrazistości wyglądowi. Ta kwestia staje się szczególnie istotna, jeśli wolisz nosić neutralne ubrania i buty. W tej sytuacji stylowa jasna torba, pasek lub biżuteria będą wyglądać bardzo odpowiednio i pięknie. Nie należy jednak przesadzać – wystarczy jeden lub dwa akcenty. Ale jeśli przeładujesz łuk wszystkim, co znajdziesz w sklepie z akcesoriami, nie powinieneś oczekiwać dobrego wyniku.

Wskazówka 4: Wybierz spodnie na podstawie wysokości pięty

Spodnie nie powinny być zbyt długie

Spodnie nie powinny być zbyt długie

Decydując się na spodnie rozkloszowane lub palazzo, uważnie monitoruj ich długość. Gdy nie pasuje do wysokości obcasa, dochodzi do bardzo nieprzyjemnych sytuacji: rzecz szybko się rozmazuje i dodatkowo wygląda niechlujnie. Więc kiedy idziesz do sklepu, koniecznie załóż swoje ulubione buty lub sandały, które planujesz nosić ze spodniami. W ostateczności złóż spodnie, uwzględniając wysokość obcasa. Idealną opcją jest sytuacja, gdy rzecz zamyka nos butów i pozostaje 1,5-2 cm od ziemi. Jeśli wybierzesz odpowiednią długość, spodnie będą wyglądać pięknie, schludnie, buty i ogólnie strój zostaną pozytywnie podkreślone.

Wskazówka 5: Zostaw wolne ręce, gdy wychodzisz na zewnątrz

Ważne, aby do torby był dołączony długi pasek

Ważne, aby do torby był dołączony długi pasek

Ale to nie tyle kwestia stylu, ile wygody. Idąc na imprezę, spacer, randkę, raczej nie będziesz chciał stale nosić torby w rękach. Dlatego upewnij się, że akcesorium ma długą rączkę. Jeśli obawiasz się, że obraz będzie przeciążony, zwróć uwagę na zwięzłe sprzęgło łańcuchowe. Można ją zawiesić na ramieniu, pozostawiając wolne ręce, dzięki czemu można bezpiecznie degustować koktajle lub chodzić ramię w ramię z ukochaną osobą.

Wskazówka 6: Skoncentruj się na zaletach postaci

Chude dziewczyny są przeciwwskazane dla dziewcząt z szerokimi biodrami, ale rozkloszowane dżinsy wyglądają świetnie

Chude dziewczyny są przeciwwskazane dla dziewcząt z szerokimi biodrami, ale rozkloszowane dżinsy wyglądają świetnie

Musisz pamiętać o jednej prostej prawdzie – jeśli coś, co ci nie pasuje, stało się modne, nie musisz wydawać ogromnej sumy pieniędzy na jej zakup. Twoim głównym zadaniem jest znalezienie ubrań, które Ci odpowiadają i schlebiają Twojej sylwetce. Na przykład pełne dziewczyny, które chcą wyglądać kobieco i delikatnie, nie powinny nosić za dużych ubrań, ponieważ optycznie dodają kilka kilogramów. Najlepsze są spódnice i sukienki w kształcie litery A, a także zwiewne topy.

READ
Co wybrać jesienią dla pani za 50 kurtkę lub płaszcz

Uwaga: Nawet tak uniwersalną rzecz jak jeansy trzeba umieć dobrać. Na przykład dziewczyny o sylwetce gruszki nie powinny nosić obcisłych. Ale rozkloszowane i chłopięce idealnie ukryją bujne biodra i postawią na smukłą talię.

Wskazówka 7: Połącz wiele naszyjników

Naszyjniki powinny być ze sobą w harmonii

Naszyjniki powinny być ze sobą w harmonii

Naszyjniki są świetnymi akcentami w prawie każdym wyglądzie. Jeśli masz kilka takich akcesoriów, możesz eksperymentować i nosić kilka naszyjników jednocześnie. Możesz iść na łatwiznę i łączyć elementy wykonane z tego samego materiału lub możesz pójść na całość i nosić kontrastowe modele. Najważniejsze, żeby nie przesadzić, w przeciwnym razie obraz będzie przeciążony i bez smaku. Jeśli chodzi o wygląd dodatków, wszystko zależy od gustu – możesz wybrać cienkie, grube, z kamieniami lub bez.

Porada 8: Czółenka w kolorze nude będą pasować do każdej kokardy

Czółenka Nude – klasyczny element garderoby

Czółenka Nude – klasyczny element garderoby

I znowu wracamy do podstawowej garderoby, której jednym z głównych elementów są łódki. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są beżowe lub pudrowe buty, które pasują do każdej karnacji i z powodzeniem współgrają z wieloma stylizacjami. Jeśli obawiasz się, że Twój strój jest przesiąknięty mnóstwem kolorów, z pomocą przyjdą czółenka w kolorze nude – dobrze komponują się z każdym elementem z osobna, tworząc w ten sposób kompletną stylizację. I jeszcze jeden bonus – te buty optycznie wydłużają sylwetkę, a także wydłużają i wyszczuplają nogi.

Wskazówka 9: Zwróć uwagę na panterkę

Na obrazie powinien znajdować się tylko jeden lampart

Na obrazie powinien znajdować się tylko jeden lampart

Ta rada jest odpowiednia dla odważnych, zdecydowanych, pewnych siebie kobiet, które znają swoją wartość. Panterka to nie tylko akcent, ale cała wypowiedź, dzięki której przykuwa uwagę innych. Jeśli chcesz uzyskać ciekawe stylizacje, załóż spódnicę, bluzkę, buty lub cokolwiek innego z tym nadrukiem. Od razu wyjaśnimy, że wystarczy jeden element garderoby w kolorze panterki. Warto go używać, jeśli wszystkie pozostałe elementy stroju są neutralne. Ale całkowity łuk lamparta to zły pomysł. Od razu pojawia się wrażenie, że próbujesz się zgubić w dżungli.

Wskazówka 10: Połącz jasne kolory

Spróbuj połączyć nie więcej niż dwa jasne kolory w jednym wyglądzie.

Spróbuj połączyć nie więcej niż dwa jasne kolory w jednym wyglądzie.

Czasy, kiedy połączenie jasnych kolorów na jednym obrazie było uważane za niesmaczne, już dawno minęły. Pozbądź się więc obsesyjnej myśli, że Twoje ubrania będą wyglądać olśniewająco i inteligentnie łącz różne odcienie. Na przykład połączenie żółtego i zielonego, brązowego i turkusowego, niebieskiego i pomarańczowego, fioletowego i fuksji wygląda bardzo pięknie i stylowo. Jeśli chodzi o prowokacyjne połączenie czerwieni i różu, to również ma prawo do życia. Najważniejsze jest, aby zatrzymać się na dwóch lub trzech kolorach, aby nie przeciążać obrazu. Jeśli boisz się przesadzić, użyj neutralnego odcienia bazowego, który pomoże rozcieńczyć i stłumić nieco jasne odcienie.

READ
12 modnych zimowych stylizacji w kolorze czerwonym
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: