10 zimowych hacków, które na pewno się przydadzą

Zdjęcie: Wołga-Rast.

Posiadanie własnego samochodu dla współczesnego Rosjanina to istotna konieczność, wygoda, a jednocześnie źródło powracających problemów. Nawet jeśli samochód jest nowy, a systemy działają prawidłowo, nie możesz ubezpieczyć się od niekorzystnych warunków atmosferycznych, porywaczy i nagłych awarii. Właściwe zachowanie właściciela w trudnej sytuacji zależy bezpośrednio od tego, ile czasu i pieniędzy trzeba będzie poświęcić na rozwiązanie problemu. Oczywiście możesz próbować radzić sobie na własną rękę, ale istnieją sprawdzone od dawna metody, wiedząc, które, będziesz dokładnie wiedział, co robić iw jakiej kolejności, jeśli pojawią się kłopoty.

10 sprawdzonych hacków życiowych od doświadczonych kierowców

Poniższe życiowe hacki pomogą Ci znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

1) Jak rozmrozić szkło zimą?? Najbardziej niebezpieczną rzeczą jest, gdy na przedniej szybie tworzy się skorupa, ale nawet jeśli nic nie jest widoczne po bokach, niewiele jest dobrego. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest profilaktyka. Gdy tylko zauważysz, że temperatura powietrza spadła, wieczorem potraktuj szklane powierzchnie roztworem zwykłego octu i wody w stosunku 3:1. Wygodniej jest nakładać powstałą mieszaninę za pomocą opryskiwacza.

2) Co zrobić, aby wyczyść brudne reflektory w zimnych porach roku? Ze względu na regularny kontakt z mieszaniną, w którą skręcają się odczynniki antypoślizgowe po obróbce jezdni zimą, reflektory stale się zacinają. Często niepraktyczne (i drogie) jest chodzenie do myjni zimą, więc zastosuj następujący przepis – weź zwykłą pastę do zębów i ostrożnie pielęgnuj powierzchnię reflektorów, a następnie umyj i wytrzyj powierzchnię suchą szmatką. Dzięki temu będzie można poradzić sobie z zaparowaniem reflektorów i zapobiec tworzeniu się skorupy lodu na szkle.

3) Jak uruchomić samochód zimą i rozgrzej silnik. Im szybciej silnik się nagrzewa, tym mniejsze zużycie, więc trzeba robić to bezczynnie nie dłużej niż 3 minuty przy -10 stopniach na zewnątrz i około 5 minut przy niższych temperaturach. Kolejną ważną wskazówką jest, aby poruszać się powoli i nie przyspieszać gwałtownie przez pierwsze pięć minut. Jeśli nie chcesz ryzykować, skontaktuj się wcześniej z serwisem samochodowym, aby zainstalować specjalne urządzenie do automatycznego uruchamiania, jeśli potrzebujesz rozgrzać samochód. Webasto[i] (podgrzewacz silnika) nie jest tak drogi, ale masz gwarancję, że będziesz w stanie uruchomić nawet przy najcięższych mrozach.

READ
12 pomysłów na wystrój wnętrz Twojego domu

Zdjęcie: Wołga-Rast.

4) Co zrobić z zadrapaniami i małe wgniecenia? Jeśli rysy są niewielkie, można sobie poradzić starannym nałożeniem lakieru do paznokci, aby je dopasować, a aby usunąć wgniecenie, należy nakleić folię na problematyczny obszar, a następnie przetrzeć suchym lodem, po założeniu rękawiczek chronić to. To prawda, że ​​uXNUMXbuXNUMXbnależy pamiętać, że kierowcy stosują takie metody „na własne ryzyko i ryzyko”, ponieważ możesz zniszczyć powłokę. Będzie można mieć pewność przywrócenia wyglądu samochodu tylko wtedy, gdy skontaktujesz się ze specjalistami warsztatu samochodowego.

5) Jak uruchomić samochód z rozładowanym akumulatorem? W przypadku, gdy pozostało przynajmniej trochę ładunku, kierowcy powinni włączyć i wyłączyć reflektory raz lub dwa razy przed uruchomieniem silnika. „Wiwatowanie” spowodowane jest nieznacznym wzrostem temperatury akumulatora, co daje szansę silnika na rozruch.

6) Jak radzić sobie z zamarzniętym zamkiem? Jeśli przychodząc rano na parking lub garaż, zdałeś sobie sprawę, że nie można włożyć klucza z powodu lodu, najpierw spróbuj rozgrzać klucz, trzymając go w rękach przez kilka minut. W żadnym wypadku nie należy używać ciepłej ani gorącej wody do usuwania skórki, w przeciwnym razie wejście zostanie całkowicie zablokowane. Nie pomogło? Następnie trzeba znaleźć ciasne rękawiczki, założyć je i podgrzać kluczyk zapalniczką. Alternatywnie, potraktuj zamek środkiem antyseptycznym na dłonie, który działa w taki sam sposób jak środek do rozmrażania.

Zdjęcie: Wołga-Rast.

7) Jak uratować samochód przed śniegiem? Trudność polega na kruchości masy śniegu, przez co maszyna nie uzyskuje stabilności. Najpierw potrzebujesz łopaty lub innego środka, który jest pod ręką, aby maksymalnie wyczyścić koła samochodu, a następnie usunąć gumowe dywaniki z kabiny pasażerskiej i użyć ich jako podłoża. Zapewni to przyczepność kół do nawierzchni i będzie w stanie opuścić zaspę śnieżną. Pomocnikiem w takiej sprawie może być również żwirek dla kota (jeśli masz go przy sobie), który wsypuje się pod koła. Zasadniczo istnieje sposób, aby temu zapobiec – kup markizę i postaw pod nią samochód (jeśli parking jest otwarty).

8)

Jak oszczędzać zużycie paliwa w zimnych porach roku? Są różne sposoby, ale to, co naprawdę pomaga, to porządek w bagażniku. Wielu kierowców przewozi w bagażniku rzeczy, których nie potrzebują, na przykład resztki materiałów budowlanych, mebli, ubrań itp., a waga śmieci może sięgać kilkudziesięciu kilogramów. Zweryfikowano, że załadowanie kufra 45 kg może zwiększyć zużycie o 2%, więc warto poświęcić godzinę lub dwie na sprzątanie, aby później nie przepłacać.

READ
Jak czyścić materac sodą oczyszczoną w domu?

9) Co jeśli drzwi są zamarznięte? Uniwersalnym wyjściem z sytuacji jest uprzednie nałożenie wazeliny lub oleju rycynowego na gumowe uszczelki, a następnie osuszenie suchą szmatką, aby później nie poplamić ubrań.

10) Jak pozbyć się starych naklejek na szkle? Nie ma nic trudnego, najważniejsze jest ustawienie samochodu w ciepłym miejscu, na przykład na ogrzewanym parkingu, a następnie na naklejce położyć papier zwilżony ciepłą wodą. Po kwadransie papier wraz z naklejką można łatwo usunąć.

Zapamiętaj proponowane życiowe hacki, a będziesz gotowy na każdy obrót wydarzeń!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: