10 zasad etykiety dla dobrze wychowanej osoby

Prawidłowe zachowanie w społeczeństwie jest w 100% wynikiem sukcesu każdego człowieka biznesu. W końcu znajomość zasad etykiety jest niezbędna do rozwoju kariery i awansu w sferze społecznej. Również dla ludzi, którzy wiedzą, jak właściwie prezentować się w społeczeństwie, prawie wszystkie drogi są otwarte.

Przygotowaliśmy szereg ciekawych i pouczających publikacji na temat etykiety prawidłowego zachowania.

1. Kwiaty, które można podarować mężczyźnie: chryzantemy, róże, goździki, ostróżki, storczyki, bambusy, kalie, lilie, anturium, mieczyki, tulipany, irysy, gerbery, plumeria, helikonie, stokrotki, słoneczniki.

Nie zapomnij o kolorach, wręczając mężczyznom kwiaty. Takie kolory są mile widziane w kolorach: fioletowym, bordowym, białym, niebieskim, zielonym.

Przypadki, w których zwyczajowo daje się kwiaty mężczyźnie:

1) Premiera filmu;

2) Premiera koncertowa;

3) publikacja książki;

4) publikacja artykułu;

5) Poważne odkrycie;

7) wręczenie jakiejkolwiek nagrody;

8)

Rekord sportowy.

Uważa się, że szefowi lepiej jest podawać zielone lub szmaragdowe kalie. Lepiej przekazać kompozycję i jej skład profesjonalnym kwiaciarniom.

Nie ma zwyczaju podawania ręki kobietom, ale jeśli ona pierwsza wyciąga rękę, należy ją uścisnąć, ale nie tak mocno jak mężczyźni. Ale twój uścisk dłoni nie powinien być słabszy niż kobiecy, inaczej pomyśli, że jesteś słaby.

Rękę pierwszy podaje starszy wiekiem, nauczyciel lub mentor – uczniowi, szef – podwładnemu. Nie należy zmieniać reguł gry, mimo że w naszym społeczeństwie nie ma kast, można spowodować odrzucenie i nieporozumienie między innymi.

Podczas uścisku dłoni spójrz w oczy i uśmiechnij się lekko na znak przyjaznego usposobienia. Odwracanie wzroku lub nawet odwracanie wzroku podczas uścisku dłoni jest oznaką braku szacunku. Czasami odwracanie wzroku jest postrzegane jako oszustwo i służy jako sygnał, że takiej osobie nie można ufać.

3. Zgodnie z zasadami etykiety miskę zupy należy przechylać podczas jedzenia! Niektóre źródła piszą, że w ogóle nie da się przechylić.

4. Mężczyźni powinni ZAWSZE wstawać, gdy kobieta odchodzi od stołu!

5. Nie ma nic złego, gdy mąż nazywa swoją żonę „króliczkiem”, a ona nazywa go „króliczkiem”. Jednak te czułe przezwiska nie są przeznaczone dla wścibskich uszu!

Kiedy nie jesteś sam, lepiej zwracać się do siebie po imieniu.

READ
Horoskop na nowy tydzień od 07 do 13 stycznia 2023 r.

6. Czasami bardzo przyjemnie jest wypić napój przez słomkę, ale w takich przypadkach nie należy wysysać go do ostatniej kropli, bo przenikliwy bulgotanie wprowadzi pewien dysonans do ogólnej rozmowy.

7. Oto podstawowe współczesne zasady etykiety w restauracji:

a) Pokrój duże kawałki na mniejsze;

b) Gdy danie jest spożywane rękoma, nie ma potrzeby garbić się i wciskać łokciami w przestrzeń sąsiada;

c) Nie możesz dmuchać na gorące jedzenie, musisz poczekać, aż ostygnie;

d) Podczas jedzenia rękami lepiej trochę odgryźć;

e) Użyj chusteczki i nie oblizaj palców;

e) Zawsze osusz usta chusteczką;

g) Nigdy nie wycieraj ust ręką ani nie mów z pełnymi ustami;

h) Nawet jeśli wszyscy wokół jedzą rękami, to całkiem dopuszczalne jest jedzenie widelcem i nożem;

i) Nigdy nie kładź telefonu na stole.

8. Guma do żucia w miejscach publicznych i podczas rozmowy jest uważana za wulgarną!

Nawyk żucia gumy do żucia naraża nas właśnie na nieznajomość zasad przyzwoitości!

9. Szczyt złych manier, podczas rozmowy uważa się, że rozprasza cię zegarek, telefon komórkowy lub notebook.

Nawet jeśli jesteś zmęczony i znudzony, nie okazuj tego!

– Jeśli mężczyzna i kobieta są na schodach, to wchodząc na górę mężczyzna powinien zostawić kobietę za sobą, a schodząc na dół, wręcz przeciwnie, aby kobieta była z przodu. Ale jeśli schody są zbyt wąskie, strome lub ciemne, mężczyzna powinien iść przed kobietą.

– Kobieta wchodząc po schodach musi wybrać stronę z poręczą. Nie może odsunąć się od barierki, jeśli po drodze spotka mężczyznę, nawet jeśli jest to sprzeczne z zasadami ruchu prawostronnego.

– Mężczyzna będąc na schodach powinien ustąpić pierwszeństwa kobietom, osobom starszym i dzieciom przy barierce.

– Jeżeli mężczyzna wchodzi po schodach trzymając kobietę za rękę, to powinien poruszać się swoim ciałem na tyle, by stanowić wystarczające wsparcie dla kobiety, ale jednocześnie nie poruszać się gwałtownie i nie ciągnąć jej do przodu, tak samo powinien zachowywać się mężczyzna, schodząc z kobietą po schodach.

– Jeśli spotkasz na schodach osobę niosącą duży ciężar, powinieneś zatrzymać się lub udać się na najbliższą platformę i ustąpić jej.

READ
Jak naprawić typowe błędy organizacyjne przy porządkowaniu domu
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: