10 technik komunikacji, które pomogą pozyskać człowieka

Jak zdobyć ludzi: 10 psychologicznych sztuczek na każdy dzień

Aby praca była produktywna, warto nauczyć się prostych trików. Za pomocą taktyk psychologicznych możesz pozyskać ludzi i pozyskać ich wsparcie we właściwym czasie.

Techniki oparte na psychologii zostały sprawdzone nie tylko przez czas, ale także przez wiele tysięcy ludzi. Techniki te pomagają zdobyć szacunek, złagodzić sytuacje konfliktowe i obrócić kontrowersyjną sprawę lub zadanie na twoją korzyść.

Psychologiczne metody lokalizacji

1. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną pamiętaj, że informacje najlepiej odbiera osoba na początku i na końcu dnia, więc staraj się być pierwszym lub ostatnim kandydatem na liście. Rozmawiając z przyszłym pracodawcą, patrz mu w oczy, ale nie z wyzwaniem, ale przyjaźnie, patrząc na grzbiet nosa. Okazujesz więc swoje zainteresowanie i usposobienie do szczegółowej rozmowy.

2. W sytuacjach konfliktowych z przełożonymi, gdy czujesz agresję, staraj się siedzieć jak najbliżej niego. Pozwoli to uniknąć lawiny negatywnych emocji i zredukować nieprzyjemną rozmowę do minimum. Bliskość wprawia w osłupienie, a zapał do „kłótni” szybko znika. Skieruj całe ciało w stronę przeciwnika i skieruj czubki butów w jego stronę. W ten sposób pokażesz swoją maksymalną lokalizację i udział w rozmowie.

3. W trudnej rozmowie, gdy chcesz poznać prawdę, a kolega nie spieszy się z podaniem szczegółów, przerwij. Jednocześnie patrz w oczy rozmówcy. Ta tak zwana presja psychologiczna, sztucznie stworzona niezręczna chwila, zmusi go do poczucia dyskomfortu i wypełnienia pauzy.

4. Inną skuteczną techniką psychologiczną jest sztucznie wytworzone pragnienie zaufania i troski. Poproś o drobne, wykonalne przysługi od osoby, od której chcesz uzyskać sympatię i usposobienie do siebie. Instynktownie, w podświadomości, będzie ci współczuł. W końcu doceniamy tych, którym choć raz się zajęto.

5. Umówienie rozmówcy jest dość proste. Ważne jest, aby zapamiętać jego imię podczas pierwszego spotkania. Ta technika da przeciwnikowi pewność, że go wyróżniłeś. Podczas komunikacji stosuj metodę lustrzanego odbicia – powtórz niektóre ruchy ciała rozmówcy, np. wyprostuj też włosy lub dotknij ucha, tylko nie odchodź za daleko. Ta metoda relacji opartych na zaufaniu działa bezbłędnie i nastraja ludzi do szczerych rozmów.

6. W niezręcznej sytuacji, w której musisz przebić się przez tłum ludzi, nie trać czasu na krzyczenie na wszystkich. Spójrz na luki powstałe między ludźmi. Ta technika zmusi ich do rozstania się przed tobą bez dalszych wyjaśnień.

READ
12 błędów, przez które kobieta źle wygląda na zdjęciu

7. Możesz zdobyć osobę, którą lubisz, za pomocą silnych emocji lub wstrząsów. Dowiedz się, co preferuje obiekt Twojej adoracji i bądź tam na chwilę zastrzyku adrenaliny. Może to być podróż z dużą prędkością, oglądanie horroru, latanie samolotem, atrakcje. Emocjonalne powitanie również pomoże zbliżyć się. Nieco bardziej zrelaksowane i radosne spotkanie sprawi, że Twój partner ucieszy się z Ciebie również gwałtownie na kolejnym spotkaniu.

8. Nie używaj w swoim wystąpieniu oklepanych zwrotów „Myślę” lub „Myślę”. To, na poziomie psychologicznym, oddala rozmówcę od ciebie. Jeśli pracujesz z klientami, po prostu umieść za sobą lustro. Zredukuje to do minimum arogancję i chamstwo, bo nikt nie chce oglądać ich ponurego odbicia w lustrze. W ten sposób możesz zdobyć zaufanie nawet najbardziej wymagającego gościa.

9. Miejsce psychologiczne pojawia się tam, gdzie zaczyna się opieka. Ucz się nowych rzeczy i dziel się swoją wiedzą z innymi. Jeśli Twój kolega prosi o pomoc, nie odmawiaj mu, ale też nie wprawiaj go w zakłopotanie chwaląc się wiedzą, której mu brakuje.

10. Zwróć szczególną uwagę na rozmówców i spróbuj zrozumieć, jak chcą wyglądać w oczach innych. To pozwoli ci zobaczyć nie maskę, ale prawdziwe pragnienie osoby, aby przekazać ci wiadomość o tym, kim on jest. Naucz się widzieć między wierszami i zwracaj uwagę na barwę swojego głosu. Ludzie często podkreślają kluczowe frazy, które mają podwójne znaczenie.

Z pomocą tych prostych sztuczek, a także obserwacji i życzliwości, możesz pozyskać ludzi, których chcesz. Właściwie rozwiązuj konflikty, a będziesz w stanie uczynić swoje życie sukcesem.

Nasz kanał w Yandex.Zen zawsze zawiera najciekawsze artykuły na ten temat. Koniecznie zasubskrybuj!

Wyobraźmy sobie dość typową sytuację: jest dwóch pracowników, jeden stara się i wykonuje świetną robotę, ale relacje z władzami są fajne i ściśle formalne. Druga gwiazda z nieba to za mało, w pracy są niedociągnięcia, ale władze wyróżniają ją i traktują ze zrozumieniem. Z reguły jest to drugi, który pewnie wspina się po szczeblach kariery.

Zjawisko to ma znaczenie w każdej dziedzinie relacji, nie tylko w karierze, ale także w rodzinie, w przyjaźni.

Jak stać się kimś, kto natychmiast zjednuje sobie ludzi? Kto ma dużo znajomych i niezbędnych koneksji? Kto potrafi znaleźć podejście do każdego i stworzyć obopólnie korzystną komunikację?

READ
Pasja lub czułość: jak całują się znaki zodiaku

Tu może pomóc programowanie neurolingwistyczne. Jest to jasne, oparte na dowodach narzędzie do tworzenia udanych i trwałych relacji oraz produktywnej komunikacji.

Aby zostać wysłuchanym i zrozumianym, musisz rozmawiać z osobą w tym samym języku. Ktoś mówi językiem dźwięków, nazywane są słuchowymi. Ktoś w języku ciała i dotyku – kinestetyka. I ktoś w języku obrazów – wizualizacje.

Określ typ rozmówcy i dostosuj swoją mowę i język ciała do cech jego percepcji:

✔️ Słuchowe – często używa w mowie słów typu „usłyszał”, „podpowiadał”, „słuchał”. Jego mowa jest poprawna, rytmiczna, płynie jak piosenka. Audiale nie znoszą, gdy ktoś im przeszkadza, natychmiast reagują z niechęcią i oddalają się. Ale cenią uważnych słuchaczy włączonych do rozmowy.

✔️ Wizualny – w jego przemówieniu będzie wiele słów o znaczeniu wizji: „wyobrażam sobie”, „widziałem”, „oczywiście”. Mówi ciągłym strumieniem, bez przerw i pauz semantycznych, często wysoką barwą głosu. Podczas rozmowy uniknie dotykania. Ale zwracaj szczególną uwagę na swój wygląd i doceniaj kontakt wzrokowy.

✔️ Kinestetyczny – w mowie dominują słowa o znaczeniu doznań: „czułem”, „dotykałem”, „czułem”, „czułem”. Mowa jest powolna, miarowa, wyraźnie rozróżnia bloki semantyczne i pauzy, głos jest zwykle piersiowy, głęboki.

Kiedy już określisz typ rozmówcy, użyj technik NLP, aby go pozyskać.

Oto trzy najprostsze i najskuteczniejsze techniki:

1️⃣ Odzwierciedlanie. Odbiór działa dobrze, ale musisz być ostrożny. Nie naśladuj ruchów i mimiki rozmówcy, nie powinien niczego zauważać. Podkreśl charakterystyczne cechy: powtarzalny ruch, tempo i ton wypowiedzi, typowe słowa. I powtarzaj je od czasu do czasu, szczegółowo i na temat. Tak więc rozmówca na poziomie podświadomości zacznie cię postrzegać zgodnie z zasadą Mowgliego – „jesteśmy z tej samej krwi”. Więc zrelaksuj się i zacznij ufać.

2️⃣ Zamocuj „kotwicę” na pozytywie. Dzięki temu będziesz kojarzony na poziomie podświadomości z czymś dobrym, rozmówca rozwinie Twój pozytywny wizerunek. Na przykład w rozmowie zabrzmiał dobry żart, wszyscy się śmieją. Jeśli rozmówca jest kinestetyczny, dotknij go w tym momencie, poklep po ramieniu, lekko ściśnij dłoń. Jeśli słuchowe – wkręć charakterystyczne dla ciebie jasne słowo. W przypadku wzroku utrzymuj kontakt wzrokowy.

3️⃣ Unisono. Jeśli rozmawiasz z osobą przez telefon, spróbuj jak najdokładniej określić dla siebie tempo, barwę i wysokość głosu rozmówcy. Wyobraź sobie, że Twój głos jest instrumentem muzycznym. Musisz dopasować melodię swojego głosu do melodii głosu rozmówcy, uderzyć w te same nuty i zagrać zgrany duet. Jeśli uda ci się wejść w unisono, efekt będzie taki sam, jak z dublowania.

READ
7 znaków zodiaku, z którymi trudno się dogadać

Być może te techniki wydają ci się teraz skomplikowane. Ale trochę praktyki, świadoma uwaga na rozmówcę i na siebie, a wszystko się ułoży. Im częściej go używasz, tym bardziej zauważalny jest wynik. A im więcej osób będziesz w stanie pozyskać, aby osiągnąć sukces i po prostu przyjemną wygodną komunikację.

❓ Podziel się, czy łatwo pozyskasz ludzi?

❓ Czy wypróbowałeś którąś z opisanych technik?

Proponuję kontynuować i pogłębić pracę, którą wykonałeś podczas osobistej konsultacji

Zapisz się na konsultację!
☝ Wszystkie szczegóły możesz poznać pisząc do mnie osobiście:
WhatsApp, Viber, Telegram: +79086311911
☀️Czas zacząć żyć swoim życiem

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: