10 sztuczek wnętrzarskich, które wyszły z mody

Komfortowe mieszkanie, do którego chce się wracać, to marzenie wielu. Ale czasami tak bardzo chcemy, aby obudowa była idealna, że ​​popełniamy szereg poważnych błędów, które niweczą wszelkie próby osiągnięcia komfortu i stylu. Mówię ci, o jakich technikach projektowania lepiej zapomnieć, aby dom nie stał się ucieleśnieniem złego smaku.

Recepcja 1: Korytarz prefabrykowany

Większość osób poświęca niewiele czasu na aranżację przedpokoju, ponieważ zarówno właściciele, jak i goście mieszkania spędzają w nim minimum czasu. Ale znajomość mieszkania zaczyna się od tego pokoju, więc od tego zależy pierwsze wrażenie i zrozumienie, czy właściciel mieszkania ma gust. Tanie meble, które można znaleźć w co trzecim domu, często wyglądają topornie i bez smaku. Zamiast standardowego panelu ściennego lepiej wybrać zgrabne haczyki nawiercone do ściany, wieszaki na nodze, wolnostojące komody i stojaki na buty. Oddzielne meble, w przeciwieństwie do przedpokoju z prefabrykatów, mają jeden duży plus – można je dowolnie układać, okresowo przestawiać, zmieniając wygląd korytarza

Recepcja 2: Błyszczące sufity napinane

Wcześniej połysk był uważany za idealną opcję projektową dla małych mieszkań, ponieważ odbija światło i wizualnie powiększa pomieszczenie. Ale teraz jego zalety zniknęły w tle, a wielopoziomowe konstrukcje i jasne sufity napinane ustąpiły miejsca bardziej zwięzłym opcjom. Teraz modne są proste sufity: gładkie, matowe, białe. Taka popularność wynika z tego, że nie ukrywają wysokości pomieszczenia i nie zamieniają go w pudełko. Poza tym zwykłe płaskie sufity, jak we wnętrzach skandynawskich, są znacznie tańsze i wyglądają na wygodniejsze.

Technika 3: Pozłacane klamki do drzwi

Stiuk, kryształ, artystyczne meble ze złotymi nogami, obrazy w masywnych ramach – wszystkie te techniki projektowania powinny pozostać w 2000 roku, a nie odrodzić się w sowieckich mieszkaniach. W czasach, gdy we wnętrzach rządzą zasady naturalności, zwięzłości i pewności siebie, pompatyczność stała się zbędna. Dlatego lepiej wymienić błyszczące, złocone okucia na mosiężne – będzie piękniej i praktyczniej. Jeśli chcesz, aby wnętrze było bardziej kreatywne, możesz uzupełnić meble o oryginalne antyczne uchwyty.

Technika 4: Plastikowe narożniki na ścianach

Jeśli zapytacie profesjonalnych projektantów, jaki przedmiot uważają za największego wroga nowoczesnych wnętrz, z pewnością usłyszycie „plastikowe narożniki”. Są instalowane ze względów praktycznych, ale nikt nie myśli, że takie narożniki psują wnętrze, czynią je tanimi i bez smaku. Jeśli nadal uważasz, że muszą być obecne w mieszkaniu, zastosuj je w najbardziej niepozornych miejscach, na przykład w ochronie wnęk, okien i drzwi.

READ
Uwaga dla miłośników książek: 30 funkcjonalnych i pięknych sposobów na przechowywanie książek w mieszkaniu

Recepcja 5: Szafa z wkładami

Kiedyś szafy przesuwne były na szczycie popularności, ale teraz są na pograniczu staromodnych mebli i elementu wyposażenia wnętrz, który ma prawo do życia. Projektanci są szczególnie negatywnie nastawieni do okazów bez luster, ale z różnymi wstawkami, na przykład drukiem fotograficznym. Dlatego, jeśli pozwalają na to wymiary sypialni, lepiej dać pierwszeństwo modelom huśtawkowym. Tak, potrzebują więcej miejsca, ale wyglądają znacznie lepiej. Jeśli pomieszczenie jest małe i nie możesz znaleźć miejsca na meble, zainstaluj niezbyt masywną szafę bez uchwytów i widocznych okuć.

Recepcja 6: Meble tapicerowane wolumetryczne

Jeśli teraz minimalistyczne mieszkanie z kompaktowymi meblami, w którym każdy przedmiot ma swoją specyficzną funkcję, uważane jest za oznakę bogactwa i luksusu, to wcześniej w tym miejscu znajdowały się duże, ciężkie sofy, czasem w parze z fotelami. Na szczęście coraz więcej osób odrzuca masywne meble, preferując proste formy i skromne wymiary. Projektanci stoją na stanowisku, że nowoczesne meble tapicerowane powinny być nie tylko wygodne, ale także ergonomiczne. A ogromne odpylacze, które zajmują połowę pokoju, już dawno spóźniają się na emeryturę. Pamiętaj: im mniejsza powierzchnia pomieszczenia, tym bardziej zwarte powinny być elementy wnętrza.

Recepcja 7: Ściana w salonie

Tu sytuacja jest taka sama jak w przypadku korytarzy. Monumentalne ściany z mebli szafkowych już dawno wyszły z mody. Wyglądają bez smaku, przestarzałe, jak cześć z przeszłości. Ściany są nie tylko trudne do dopasowania do nowoczesnego wnętrza, ale także stoją w pokoju jako ciężar własny, zmniejszając czasami powierzchnię pomieszczenia.
Dzisiejsza moda wnętrz jest bardziej elastyczna i darmowa niż 10-15 lat temu. Nie ma już potrzeby kupowania mebli w jednym zestawie. Harmonijną kompozycję można również uzyskać, wybierając niezbędne przedmioty z różnych kolekcji. Jeśli chodzi o ściany w salonie, lepiej zastąpić je otwartymi półkami, regałami, wyszukanymi wnękami – w ten sposób pomieszczenie będzie wyglądało jaśniej i bardziej stylowo. A jeśli chcesz się zmienić, zawsze możesz bez większego wysiłku przearanżować pomieszczenie.

Odbiór 8: Drukowanie zdjęć na fartuchach kuchennych

Z pewnością zauważyłeś, że drukowanie zdjęć stopniowo odchodzi do lamusa. Dotyczy to mebli, wykończeń i fartuchów kuchennych. Gigantyczne owoce, jagody, widoki na miasto, zwierzęta wyglądają nienaturalnie, a przez to sprawiają, że wnętrze kuchni jest bardzo tanie, jakby wszystkie zmiany, które zaszły w modzie wnętrzarskiej w ciągu ostatnich dwudziestu lat, przeszły przez właściciela mieszkania. Istnieje wiele opcji fartuchów, które wyglądają stylowo i nowocześnie. Może to być cegła, beton, farba łupkowa, mozaika, a nawet tapeta zabezpieczona przezroczystym matowym szkłem. Wybierz to, co najlepiej pasuje do Twojego wnętrza i odpowiada trendom w świecie designu.

READ
20 sprytnych sposobów na dekorację nad toaletą

Recepcja 9: Lada barowa z metalowym prętem

Był czas, kiedy klasyczne stoły do ​​jadalni zostały szybko zastąpione ladami barowymi z metalowym barem. Wyglądały nowocześnie, były bardziej kompaktowe, idealne do małych kuchni. A gdy w modzie pojawiły się apartamenty typu studio, blaty barowe stały się nieodzownym elementem, ponieważ nie tylko służyły jako jadalnia, ale także służyły jako zagospodarowanie przestrzeni.
Teraz są nie mniej popularne, zmienił się tylko wygląd. Zamiast topornych i nieporęcznych modeli z metalowym barem wyposażonym w uchwyty na szkło, godnym dodatkiem do wnętrza stały się minimalistyczne lady barowe bez słupków i zbędnych elementów.

Technika 10: Kabina prysznicowa z wysokim brodzikiem

Kolejny antytrend, którego współczesne społeczeństwo nie może się pozbyć. Masywne kabiny prysznicowe z wysokimi brodzikami wydają się nawiedzać rosyjskie mieszkania i nie chcą ustąpić miejsca lżejszym i bardziej zwięzłym modelom. Mamy jednak kilka dowodów na ich niepraktyczność na raz: po pierwsze, wysoka strona jest niewygodna, nie każda osoba może tak wysoko rzucić nogę. Po drugie, jeśli kabina jest plastikowa, trzeba będzie ją regularnie czyścić. Po trzecie taki mebel zajmuje ogromną ilość miejsca i wygląda brzydko. Jeśli nie masz możliwości zainstalowania łazienki, preferuj schludne brodziki ze szklanymi ściankami działowymi.

Technika 11: Reflektory

Najpierw były żyrandole. Następnie zastąpiono je reflektorami i oświetleniem wbudowanym w płytę gipsowo-kartonową. Uważano, że takie oświetlenie jest jak najbardziej funkcjonalne i praktyczne. A teraz stały się antytrendem, ustępując miejsca na modnym Olympusie lampom taśmowym i napowietrznym, a także lampom stojącym i przytulnym lampom stołowym. Reflektory pozostały odpowiednie tylko w biurowcach, a we wnętrzach mieszkań projektanci zalecają zainstalowanie czegoś bardziej oryginalnego, odpowiadającego ogólnemu stylowi i nastrojowi.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: