10 świetnych pomysłów na łazienkę, które nie zajmą dużo miejsca

Masz małą łazienkę i absolutnie nie masz miejsca do przechowywania? W takim przypadku możesz skorzystać z pewnych hacków, które nie tylko zaoszczędzą miejsce w łazience, ale także sprawią, że wnętrze pokoju będzie bardziej stylowe, wygodne i praktyczne. I tak, poznajcie 11 superpomysłów na małą łazienkę, która nie zajmie dużo miejsca.

Zawieszamy chemię

Jeśli zgromadziłeś dużo chemii gospodarczej, które są wyposażone w opryskiwacze, możesz je nawet bardzo wygodnie schować. Zwłaszcza jeśli w łazience masz umywalkę z szafką. To w tym ostatnim umieszczamy chemię, a mianowicie wieszamy ją na specjalnej poprzeczce. Takie podejście bardzo dobrze oszczędza miejsce w łazience.

Otwarte półki w niszach

Jeśli Twoja łazienka ma nisze, zdecydowanie masz szczęście. W końcu można je bardzo dobrze wykorzystać. Wyposaż je np. w otwarte półki wykonane z drewna i umieść tam ręczniki, kosmetyki i koszyczki z najpotrzebniejszymi rzeczami.

Korzystanie z drzwi szafy

Masz szafki w łazience? To sprawia, że ​​przechowywanie jest bardzo wygodne, ale może być jeszcze wygodniejsze. Jak? Wystarczy skorzystać bezpośrednio z drzwi szafek magazynowych. Aby to zrobić, wystarczy przymocować specjalne półki, a także ozdobić je w razie potrzeby, aby ich wygląd był bardziej stylowy i interesujący.

Wykorzystanie przestrzeni w łazience

Większość ludzi zapomina, że ​​przestrzeń pod wanną to złote miejsce do przechowywania. Możesz tam schować chemię, narzędzia, a nawet kosmetyki. Najważniejsze w tym przypadku jest odpowiednie wyposażenie miejsca pod łazienką, a tym samym uczynienie pokoju bardziej przestronnym, niezaśmieconym niepotrzebnymi rzeczami.

puszki

Zwykłe rzeczy, które kiedyś wyrzucaliśmy, mogą zrobić cudowną robotę w łazience. Na przykład, jeśli weźmiesz puszki i dodasz im urody za pomocą zwykłego papieru ze wzorem, puszki mogą zamienić się w oryginalne komórki do przechowywania ręczników. Stylowy, ciekawy, tani i co najważniejsze nie zajmuje dużo miejsca.

Korzystamy ze schodów

Nie ma konieczności kupowania nowych mebli w łazience. Jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca do przechowywania, użyj zwykłej drabiny, którą wstępnie pomalujesz na żądany kolor. Taka oprawa w łazience nie zajmie dużo miejsca i można na niej przechowywać ręczniki i inne drobiazgi codziennego użytku, na które często nie ma miejsca w łazience.

Wieszamy ręczniki

Zdarza się, że w łazience nie ma nawet gdzie powiesić ręczników. W tym przypadku na ratunek przychodzą zwykłe wieszaki na ubrania, które można przymocować do wolnej ściany pokoju. Tanie i bardzo praktyczne rozwiązanie.

READ
Miejsce pracy w małym mieszkaniu: 22 stylowe opcje

przestrzeń nad toaletą

W małej łazience warto wykorzystać maksymalnie każdy centymetr. Dlatego radzimy nigdy nie zapominać o przestrzeni nad toaletą. Nad nim może stanąć żelazna półka, która uchroni Cię przed dylematem, gdzie położyć ręczniki.

Ciekawa półka

Jeśli pilnie potrzebujesz półki w łazience, po prostu zrób ją z drewnianej deski i szklanych słoików. To rozwiązanie wygląda stylowo i, co najciekawsze, nie zaśmieca pokoju.

Tablica magnetyczna

Nie masz gdzie odłożyć makijażu? W takich przypadkach istnieje idealne rozwiązanie. Kup tablicę magnetyczną, przyklej magnes do każdego przedmiotu i powieś. Będzie wyglądać bardzo oryginalnie.

Schowek nad drzwiami

W małej łazience prawie nie ma miejsca do przechowywania. Ale wiele osób zapomina o przestrzeni nad drzwiami. To tam można zbudować półkę i przechowywać chemię, czy ręczniki.

Nie zapomnij podzielić się artykułem ze znajomymi!

Dziękuję za uwagę! Udostępnij ten artykuł w sieciach społecznościowych!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: