10 sposobów na zaoszczędzenie małej przestrzeni w mieszkaniu

Pogrupuj podobne przedmioty i umieść je w jednym pudełku, a w każdej chwili znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz. Na przykład, jeśli często pieczesz, umieść w jednym miejscu narzędzia do pieczenia, różne posypki i ozdoby do ozdabiania babeczek i ciast.

2. Wypełnij szuflady przekładkami

Wyposaż szuflady w przegrody lub pojemniki, sortuj przedmioty do tych pojemników. Wszystko będzie więc widoczne po wyciągnięciu szuflady, a z takimi „pomocnikami” dużo łatwiej utrzymać porządek.

3. Suszarka składana

Nie zabieraj miejsca na podłodze, suszarkę można przymocować do ściany. Gdy nie jest używany, konstrukcja jest łatwa do złożenia. A w stanie rozłożonym taki model przeszkadza mniej niż stanie na środku pokoju.

4. Schowaj swoje legowisko

Nie pozwól, aby łóżka, miski na jedzenie, zabawki i toaleta Twojego zwierzaka zajmowały miejsce w całym pokoju. Znajdź kącik, w którym możesz umieścić miejsce do odpoczynku dla swojego zwierzaka lub jego tacę.

5. Umieść matę do jogi pod półką

Mata do jogi to jedna z tych rzeczy, które nie zajmują dużo miejsca, ale są niewygodne do przechowywania. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie go pod półką ze wspornikami, a jeśli masz dużą sportową rodzinę, możesz zaopatrzyć się w specjalny ścienny system przechowywania dywanów.

6. Zaangażuj wnętrze fasad

Na przykład z tyłu drzwi można przymocować kieszenie na niezbędne dokumenty i notatki, aby przechowywać listy zakupów, kupony i przepisy. Dodaj uchwyt na długopis, abyś nie musiał go szukać, gdy musisz coś zapisać. Lub zrób uchwyty na ciekawostki łazienkowe – spinki do włosów, szczoteczki do zębów i zestaw do manicure.

7. Pionowe półki

Niektóre niezbędne przedmioty w kuchni, takie jak deski do krojenia i blachy do pieczenia, najlepiej trzymać w pozycji pionowej. Ta opcja przechowywania ułatwia dostęp do nich. Jeśli liczy się każda szafka kuchenna, półkę lub półkę na tacę można wykonać na tych 10-20 cm, które zwykle pozostają od krawędzi mebli kuchennych do ściany.

8. Zawieś garnki i patelnie

Nie zabieraj cennej przestrzeni w szafie tymi nieporęcznymi przedmiotami. Jeśli kuchnia ma wolny koniec, przymocuj do niego kilka haczyków i powieś na nich często używane patelnie lub garnki.

READ
7 wskazówek, jak pozbyć się zbliżającej się powieki i uzyskać idealny wygląd

9. Użyj folderu Office dla… Stylera

Odwiecznym problemem jest to, gdzie przechowywać lokówkę, jeśli w łazience lub sypialni nie ma zbyt wielu dodatkowych szuflad. Jeśli używasz tego urządzenia przez cały czas, trzymaj je pod ręką w papierowej teczce.

10. Użyj podwójnych wieszaków

Możesz zwolnić miejsce w szafie za pomocą prostej metody pionowego przechowywania. Zamiast 10 wieszaków na drążku zrób 5 podwójnych – a połowa szafy od razu zwolni się. Jeśli nie chcesz szukać specjalnych wieszaków pionowych z podwójnymi (a nawet potrójnymi) wieszakami, użyj pierścienia od puszki po napojach – spełni on rolę uchwytu na dwa zwykłe modele.

Łącznik wieszaka, 6 szt.

Łącznik wieszaka, 6 szt.

Transformujący wieszak na ubrania 5 w 1, Bradex

Transformujący wieszak na ubrania 5 w 1, Bradex

Wielofunkcyjny wieszak na spodnie, Cosy Place

Wielofunkcyjny wieszak na spodnie, Cosy Place

Na ubrania pięciopoziomowe „Doliana”

Na ubrania pięciopoziomowe „Doliana”

Jakiekolwiek powielanie materiałów serwisu bez zgody redakcji jest zabronione.

Prawa autorskie (c) 2016-2022 Shkulev Media Holding LLC

Publikacja sieciowa „ELLEDECORATION.RU” (El Decoration)

Założyciel: Shkulev Media Holding Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: