10 sposobów na wizualne powiększenie kuchni

W arsenale projektantów jest wiele sztuczek, które pomogą wizualnie powiększyć małą kuchnię, czyniąc ją bardziej atrakcyjną i stylową. Dzielimy się najskuteczniejszymi sekretami profesjonalistów.

Przemyślany zestaw słuchawkowy

Przed naprawą zdecyduj o ilości szafek kuchennych – być może jesteś gotów zrezygnować z niektórych przyborów kuchennych i drobnego AGD na rzecz otwartych półek? W przypadku braku nieporęcznych szafek ściennych zwalnia się miejsce, a kuchnia staje się większa.

Jeśli ta opcja nie jest dla Ciebie, preferuj najbardziej przestronne szafki do sufitu: połączą się z otoczeniem, tworząc integralną kompozycję.

Półki zamiast szafek

Szafki do sufitu

Jasne ściany i podłogi

Ta ulubiona technika projektowania umożliwiająca rozbudowę dowolnego pomieszczenia działa bezbłędnie. Białe, kremowe i jasnoniebieskie odcienie w ścianach i suficie odbijają światło, dzięki czemu kuchnia jest bardziej przestronna. Nie bój się używać jasnych mebli – brudzi się nie bardziej niż ciemno, a nowoczesne materiały nie sprawiają trudności w pielęgnacji powierzchni.

Jeśli chodzi o podłogę, kuszące jest wybranie niebrudzących płytek kamiennych lub patchworkowych płytek ceramicznych. Kontrastująca podłoga może umniejszać kompaktowy rozmiar kuchni, ale ten efekt zadziała tylko w połączeniu z innymi sztuczkami, aby zwiększyć przestrzeń. Aby nie pomylić się, zdobądź lekką płytkę lub laminat.

Jasne wykończenie

Minimalne elementy

Odetchniesz łatwiej, jeśli uratujesz blat, półki i powierzchnie przed stosem różnych przedmiotów. Zawieś ulubione magnesy na specjalnej tablicy w pokoju lub przedpokoju, a nie na drzwiach lodówki: w ten sposób ochronisz urządzenie przed zarysowaniami i zneutralizujesz szum wizualny.

Staraj się nie trzymać w zasięgu wzroku sztućców, małych urządzeń i innych przyborów. Używaj szyn ściennych z pomiarem, nie przeciążaj obszaru roboczego.

Zainstaluj lakoniczny backsplash ze szkła hartowanego lub udekoruj ścianę płytkami ceramicznymi bez wzoru. Wybierz farbę, tynk dekoracyjny lub tapetę bez ostrych przejść kontrastowych, w przeciwnym razie pomieszczenie będzie wydawać się ciasne.

minimalistyczny wystrój w kuchni

Urządzenia do zabudowy

Zamawiając kuchnię wybierz wbudowaną płytę grzewczą, piekarnik i lodówkę. Są mniejsze, ale idealnie pasują do zestawu słuchawkowego, nie naruszając jego zewnętrznej integralności.

Technologia ukryta za fasadami i umieszczona pod jednym blatem nie ingeruje w projekt. Kuchenka gazowa ma tendencję do zajmowania miejsca, więc przy jej wymianie pomyśl o płycie dwupalnikowej: jeśli mało gotujesz, technika ta pozwoli Ci rozszerzyć kuchnię nie tylko wizualnie, ale także funkcjonalnie.

READ
11 niesamowitych pomysłów na toaletkę w łazience

Zwróć uwagę na to, ile przechowujesz żywności: być może zamiast pełnowymiarowej lodówki odpowiedni jest dla Ciebie model kompaktowy, który zwolni dużo przestrzeni użytkowej.

Kuchnia z wbudowanym sprzętem

Lakoniczna dekoracja okna

Zdejmując zasłony, zauważamy, że pomieszczenie wydaje się jaśniejsze i bardziej przestronne. Spraw, aby ta technika działała dla Ciebie: usuń tiul pokrywający głębokość parapetów i zboczy, zastąp ciężkie zasłony i wielowarstwowe zasłony lakonicznymi roletami lub roletami rzymskimi.

Brakuje Ci komfortu, a może trzeba schować się przed wzrokiem ciekawskich z ulicy? Zawieś lekkie, jednokolorowe zasłony do parapetu, aby wpuścić światło słoneczne, lub zainstaluj plisowane żaluzje na ramach.

Jeśli jesteś posiadaczem przyjemnego widoku z okna, nie zamykaj go: spojrzenie zsunie się na ulicę, zacierając granice między pejzażem a kuchnią.

Lakoniczna dekoracja okna

obfitość światła

Oświetlenie ma duży wpływ na postrzeganie przestrzeni: przy odpowiednim rozmieszczeniu lamp pomieszczenie wyda się większe. Oświetlenie miejsca pracy, stołu jadalnego, a także żyrandola sufitowego lub spotów nada kuchni nowoczesny i modny wygląd.

Nie zapomnij o najbardziej odległych zakamarkach, otworach i niszach.

Oświetlenie obszaru roboczego

Przemyślane światło

Stół składany lub wąski

Jeśli postawisz masywny stół jadalny w małej kuchni, kuchnia stanie się ciasna i niewygodna. Sytuację można skorygować za pomocą standardowego modelu, ale nawet to czasami nie wchodzi w grę: projekt może blokować przejście i zakłócać ruch.

Zastanów się nad zakupem stołu do przekształcania: przesuwają się, składają, rozkładają. Dla małej rodziny odpowiedni jest wąski stół konsolowy, taki jak blat barowy, przymocowany do ściany, a także przedłużony parapet.

kompaktowy stół

Stół parapetowy

meble kompaktowe

Zastanawiając się nad wypełnieniem grupy jadalnej, zatrzymaj się na stołkach, które można po prostu wsunąć pod stół, a jeśli to konieczne, ułożyć w stos – produkty sprawiają, że pomieszczenie jest wizualnie bardziej przestronne, ponieważ nie mają oparcia. Jeśli lubisz krzesła, preferuj najbardziej zwięzłe modele z cienkimi nogami.

Kuchnia będzie wyglądać bardziej oryginalnie i przestronnie, jeśli zamiast zwykłych krzeseł kupisz przezroczyste plastikowe: rozpłyną się w przestrzeni.

Taboret

Krzesła przezroczyste

Powierzchnie odblaskowe

Nie zaniedbuj szklanych wstawek na drzwiach wejściowych i lustrach – odbijają one nie tylko światło, ale także pomieszczenie, optycznie je powiększając. Pewną rolę może odegrać nawet szklany wystrój – wazony lub dzbanki, które dodadzą przestrzeni większej przestronności.

READ
Który typ osobowości jest dla Ciebie odpowiedni, zgodnie z Twoim znakiem zodiaku

Lustro nad stołem jadalnym może wydawać się nieoczekiwanym rozwiązaniem, ale ta opcja jest często spotykana w nowoczesnych projektach. Szczególnie odważni i ostrożni właściciele małych kuchni mogą zamontować lustrzany fartuch: ręczniki papierowe pomogą o to zadbać.

Płytki szkliwione i elewacje błyszczące

Lustro nad powierzchnią roboczą

Obrazy z perspektywą

Nie zostawiaj ściany nad stołem jadalnym bez wystroju, w przeciwnym razie wygląd spocznie na pustce. Między jednym dużym obrazem a kilkoma małymi wybierz pierwszą opcję. Wskazane jest zawieszenie krajobrazu z perspektywą cofniętą w dal – taka sztuczka pomoże oszukać oko, wizualnie powiększając kuchnię.

Zamiast jednego obrazu możesz nakleić fresk lub fototapetę z odpowiednim wzorem.

tapeta przy stole w jadalni

Wszystkie sposoby na wizualne powiększenie kuchni wymagają przemyślenia, a tylko kilka z nich wymaga poważnej inwestycji pieniędzy. Każdy może sprawić, że pomieszczenie będzie bardziej przestronne, nawet jeśli nie są planowane naprawy.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: