10 sposobów na realne obniżenie kosztów czynszu

Od 1 lipca 2020 r. ceny mieszkań i usług komunalnych będą rosły. Taryfy za prąd, gaz i wodę wzrosną zgodnie z rządową listą z nowymi indeksami. Na przykład w Moskwie taryfy wzrosną o 5%, w obwodach moskiewskim i nowogrodzkim – o 4,1%, w Petersburgu – o 3,8%, w Nienieckim Okręgu Autonomicznym – o 2,4%.

Przypominamy, w jaki sposób możesz zredukować media za pomocą środków prawnych.

Zainstaluj liczniki w mieszkaniu

Liczniki można zainstalować na prawie wszystkim: na zimną wodę, na ciepłą wodę – licznik z czujnikiem temperatury, na energię elektryczną – licznik wielotaryfowy. W ten sposób płacisz za to, z czego naprawdę korzystasz.

Zainstaluj regulatory temperatury

Dzięki regulatorom temperatury zasilanym bateryjnie możesz zmniejszyć lub wyłączyć ogrzewanie w mieszkaniu, gdy jest za gorąco.

Wymień żarówki

Na przykład od żarówek po energooszczędne: świetlówki lub LED. Zużywają mniej energii i działają 20 razy dłużej

Zamknij kran

Zakręcaj wodę podczas mycia zębów, golenia lub mycia rąk. To również oszczędza wodę: do 10 litrów wody wypływa z kranu na minutę

Załaduj całkowicie pralkę i zmywarkę

Przy częściowym obciążeniu zużywają tyle samo energii elektrycznej i wody, co przy pełnym obciążeniu. A mycie, na przykład, jest lepsze w nocy: są stawki za noc tańsze niż za dnia.

Używaj odpowiednich przyborów

Podczas gotowania spróbuj użyć ciemnej patelni z płaskim dnem i średnicy nie mniejszej niż palnik. Oszczędzasz więc do 10% energii elektrycznej, poza tym ciemne naczynia dłużej utrzymują ciepło

Wyłącz światła i urządzenia elektryczne

Wyłączaj światła, gdy wychodzisz z pokoju na dłuższy czas i odłączaj urządzenia elektryczne z gniazdek, jeśli nie planujesz ich używać lub wychodzić z domu. Możesz więc zaoszczędzić do 2 tysięcy rubli rocznie

Pozbądź się radia

Możesz nawet nie być świadomy jego istnienia, sprawdź to. Jeśli go masz i nie używasz, marnujesz pieniądze. Dowiedz się w kodeksie karnym, HOA lub w Unified Settlement Center, która organizacja świadczy te usługi i skontaktuj się z nią, aby je wyłączyć

Zainstaluj ściemniacze

Zamiast standardowych przełączników wybierz ściemniacze – ściemniacze. Możesz dostosować stopień oświetlenia i przyciemnić światło, gdy jasność nie jest potrzebna

Kupuj nowoczesną technologię

Jeśli planujesz zakup nowego sprzętu, wybierz nowoczesny i ekonomiczny sprzęt o wysokiej klasie efektywności energetycznej A +++

READ
7 przydatnych wskazówek dotyczących organizacji i projektowania wnętrz

Zachowaj więcej wskazówek przez cały czas:

Редакция

Pobierz

Rada nie jest zbyt dobra, punkt po punkcie:
1. Wymiana licznika na wielotaryfowy! Kłamstwa! Jeśli chcesz zaoszczędzić, wręcz przeciwnie, zamiast trzytaryfowego, zastąp go jednotaryfowym. Zgłosiłem się do Mosenergosbyt – odmówili prowadzenia ewidencji według całkowitego wskazania z opłatą za licznik jednotaryfowy, powiedzieli, że jeśli chcę to zrobić, to tylko wymieniając licznik na inny. Kto nie wierzy, że jednotaryfowa kwota będzie tańsza – sprawdź sam. To elementarne – na ladzie są osobno 3 taryfy i łączna kwota. Pomnóż całkowite odczyty przez koszt taryf T1, T2, T3 i dodaj; weź całkowitą kwotę i pomnóż przez koszt jednej taryfy – będziesz bardzo zaskoczony. Wszystkie opowieści na stronie internetowej sprzedaży energii o zwrocie z liczników wielotaryfowych w ciągu 2 lat to bajki dla głupców i sami o tym wiedzą. Aby skorzystać z 3 taryf, musisz palić prąd tylko w nocy.
2. Instalując regulatory do ogrzewania w istniejącym budynku mieszkalnym – nie otrzymasz żadnego odszkodowania, nie jesteśmy w Niemczech. Albo, aby to uzyskać, trzeba rzucić pracę i zajmować się tylko tymi i najprawdopodobniej z udziałem sądów.
3. Wymiana żarówek to także mit. Tak, wydają się zużywać mniej energii elektrycznej, ALE. Koszt energii elektrycznej jest stosunkowo niski i ten koszt w żaden sposób się nie opłaca ze względu na wygórowane ceny lamp LED, a ich krótka żywotność nie jest dużo dłuższa niż zwykłej żarówki (to też jest problem, ostatni 5-10 lat w sprzedaży były w większości bardzo słabe lampy wykonane z cienkiego metalu na podstawie i cienkiego szkła – często eksplodującego). Odmówiłem świecących, bo wiem, ile rtęci mogę mieć na podłodze, jeśli się zepsuje. Dodatkowo wszystkie te nowe żarówki z tanich serii są szkodliwe dla oczu i mają słabą przepuszczalność światła. Ze sprzedaży zniknęły również metalohalogeny zarówno na 220 a nawet 12V, uważałem je za najlepsze pod każdym względem.Znalazłem je w jednym ze sklepów, najwyraźniej resztki, kupiłem partię 100 sztuk. Jak tylko się skończą, przestawię się na wysokiej jakości diody LED, jeśli takie będziemy sprzedawać, zdrowie jest droższe, a w końcu wyjdą bardziej opłacalne, bo. ich żywotność jest w rzeczywistości 5 razy wyższa niż żaden z Chińczyków.
4. Ładowanie pralki. Ładowanie pralki do najbardziej „nehachu” prowadzi do przyspieszonego zużycia łożysk i braku płukania prania, nie ma w tym żadnych oszczędności – niepotrzebne marnowanie energii wody na dodatkowe płukanie i wodę, przyspieszając żywotność pralki. Aby zaoszczędzić pieniądze kupiłem urządzenie z profesjonalnej serii z podłączeniem jednocześnie do zimnej i ciepłej wody.
5. Kolor naczyń nie może zapewnić znacznych oszczędności, maksymalnie 0,1%. Ważniejsze są inne parametry, takie jak wielkość naczynia i palnika, rodzaj i moc (im wyższa moc, tym mniejsze straty na etapie nagrzewania) palnika, czy dno naczynia jest równe, czy powierzchnia palnik (na spuchniętych naleśnikach – ubytki)
6. Jeśli wyjdziesz z pokoju na 2-3-10 minut, wyłączenie światła jest nieefektywne, zmniejsza się zasób urządzenia elektrycznego (fizyka elementarna – wiem o czym mówię)
7. Instalacja ściemniaczy. Dla wygody i komfortu – tak! Dla oszczędności – NIE! Kilka razy wykonałem obliczenia dotyczące efektywności ekonomicznej – w naszym kraju otrzymałem zasiłek nie wcześniej niż za 20-25 lat i zrobiłem to na żarówkach! Jeśli liczyć na diody LED, myślę, że zwrot nastąpi za 50-70 lat, a nie wcześniej. Ściemniacze, w zależności od producenta, zawodzą znacznie wcześniej niż 25 lat, lub ich właściciele po prostu głupio je wyrzucają podczas generalnego remontu.
Cała ta efektywność energetyczna przy przejściu np. na lampy LED daje znaczne zmniejszenie jedynie wielkości produkcji energii elektrycznej dla całego kraju i odbywa się to wyłącznie kosztem konsumenta poprzez wprowadzenie dyrektywy zakaz produkcji i sprzedaży żarówek, najpierw 100, potem 70 i 60 W .
Początkowo pochodzi z Europy, która stopniowo przygotowuje się do uniezależnienia się od zakupu surowców energetycznych od krajów trzecich (gaz, ropa, węgiel, olej opałowy, energia elektryczna).
Krótko mówiąc, coś takiego.

READ
17 nowoczesnych pomysłów na wygodną bibliotekę domową
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: