10 sposobów na przywrócenie starych rzeczy do ich dawnej świetności

W czasach kryzysu warto przejrzeć stare zapasy i odzyskać odroczone i zapomniane rzeczy. Ożyw swoje stare ubrania i akcesoria dzięki naszym wskazówkom. Kapryśna moda kręci się w kółko, trochę wysiłku i – nowa, modna kreacja gotowa!

1. Pozbądź się soli z butów

Mieszanki soli rozsypywane na chodnikach pozostawiają nieestetyczne ślady na butach. Nie poddawaj się, ale weź zwykły biały ocet. Pół octu na dwie części wody to magiczne rozwiązanie, które usunie plamy z butów i przywróci im dawny blask. Po przetarciu skóry przygotowanym płynem przetrzyj ją czystą, suchą ściereczką, aby usunąć nadmiar wilgoci. Pozostaw buty na powietrzu do całkowitego wyschnięcia, nałóż krem ​​do butów i pastę.

2. Usuń brud z zamszu

Możesz ożywić zamszowe rzeczy lub buty za pomocą zwykłej gumki. Przetrzyj zanieczyszczony obszar, strząśnij powstałe granulki i podziwiaj wynik. W ostateczności, jeśli plama jest uporczywa, użyj pilnika do paznokci. Delikatnie pocieraj, a następnie użyj szczotki do zamszu, aby wyprostować włosie. Powtórzyć w razie potrzeby.

3. Zaktualizuj dzianinę

Kuleczki na Twoim ulubionym kardiganie psują stylizację? Jeśli w domu znajduje się specjalna maszyna do usuwania peletów, wiesz, co robić. Jeśli nie ma maszynki do strzyżenia, weź jednorazową maszynkę do golenia i ostrożnie przejedź nią tkaninę. Musisz pracować powoli, aby nie uszkodzić nici.

4. Zwracamy objętość zbrylonych rzeczy

Przytulny płaszcz, który leżał na odległej półce w oczekiwaniu na nadchodzący dzień, wygląda nudno i płasko. Dwie czyste piłki tenisowe będą ci dobrze służyć i wstrząsnąć. Metoda jest dobra do prania puszystych płaszczy, kurtek puchowych, a nawet koców.

5. Modelowanie rozciągniętych ubrań

Wydłużone łokcie na swetrze to nie powód, by rozstawać się z ciepłym strojem. Zanurz przedmiot w gorącej wodzie na kilka minut. Następnie rozciągnięty sweter połóż na suchym ręczniku, nadając mu pożądany kształt. Możesz zapiąć szpilkami, tak jak robią to dziewiarki podczas przetwarzania dzianin. Paruj żelazkiem przez suchą szmatkę lub gazę. Pozostaw do wyschnięcia na około dzień. Gotowy! Rada na przyszłość: dzianiny i dzianiny nie powinny być przechowywane na wieszakach, ale złożone. Jeśli chcesz przywrócić elastyczność mankietom, zanurz je tylko w wodzie.

READ
20 wynalazków stworzonych z myślą o komforcie kobiet, które zarabiają miliony

6. Rozciągamy skurczoną rzecz

Wlej odżywkę do włosów do ciepłej wody. Możesz wziąć szampon dla dzieci, ma on również korzystny wpływ na włókna tkanin. Moczyć rzecz przez pół godziny, lekko ją wykręcić i położyć na czystym ręczniku. Nie spłukuj jeszcze szamponu! Zwiń ręcznik w ciasną rolkę, tak aby ubrania znalazły się w środku. Zadanie polega na wchłonięciu jak największej ilości płynu, aby rzecz była wilgotna, ale nie mokra. Teraz wyprostuj i rozciągnij rzecz do pożądanego rozmiaru – powoli, cierpliwie iz wysiłkiem. Pozostaw do wyschnięcia i nadal uważnie czytaj etykiety przed praniem!

7. Walczymy z zażółceniem

Pod wpływem powietrza, wilgoci i czasu na białych koszulach po długotrwałym przechowywaniu wyraźnie pojawia się zażółcenie. Wybielacze z chlorem niszczą włókna tkanin, dlatego będziemy uciekać się do delikatnych domowych metod. Wymieszaj sodę oczyszczoną i wodę utlenioną, wcieraj pastę w żółte plamy. Pozostaw na 30 minut, a następnie umyj jak zwykle. Inną opcją jest sok z cytryny. Całość nasączyć sokiem z cytryny i wystawić na kilka godzin na słońce. Oryginalna biel musi powrócić!

8. Wzmocnienie koloru

Dawno, dawno temu czarny T-shirt nabrał niewyraźnego szarawego odcienia? Jedynym sposobem na przywrócenie pierwotnego koloru jest użycie barwnika do tkanin. Przeczytaj instrukcje na opakowaniu, załóż rękawiczki i zamień szarość w czerń. Możesz uratować rzeczy przed blaknięciem, jeśli umyjesz je w chłodnej wodzie, po wywróceniu na lewą stronę.

Nieprzyjemne zapachy mogą być trudne do usunięcia. Dodaj rozcieńczony ocet podczas ostatniego płukania prania. Jeśli rzeczy nie można prać, wlej dwie trzecie wódki i jedną trzecią wody do butelki z rozpylaczem i dobrze spryskaj „pachnące” ubrania. Na noc wsypać kocie żwirek do starych butów. Efekt dezodoryzujący jest gwarantowany.

10. Naprawa zakłócającej błyskawicy

Do smarowania ząbków zamka błyskawicznego można użyć wielu artykułów gospodarstwa domowego: zwykłego ołówka, mydła lub balsamu do ust. Niektóre z powyższych są prawdopodobnie pod ręką. Nierówne zęby można skorygować delikatnymi szczypcami i cierpliwością.

Jeśli wypróbowałeś wszystkie metody i zawiodłeś, wypróbuj aplikacje, hafty lub cyrkonie, aby ukryć małe skazy na tkaninie. Podwiń dół sukienki koronką, zamień pulower w kamizelkę, przeszlifuj stare jeansy, niech się modnie postarzają. Fantazjuj!

READ
Dlaczego nie możesz trzymać orchidei w domu?
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: