10 sekretów stewardess, o których pasażerowie nie wiedzą

Otrzymuj jeden z najczęściej czytanych artykułów na e-mail raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

Master class na lotach pierwszej klasy od stewardess.

Każda mała rzecz może sprawić, że lot będzie nie do zniesienia. Niewygodne miejsce, wrzeszczące dziecko, niesmaczna herbata czy jedzenie. Ale znając kilka sztuczek, wszystkich tych i tuzina innych problemów można łatwo uniknąć. Stewardessy zdradzają sekrety, które pomogą ci przełożyć podróż, która nazywa się „bez żadnych problemów, bez żadnych przeszkód”, a nawet zdobyć kilka fajnych bonusów.

1. Na lot najlepiej wybrać godziny poranne

Startujemy wcześnie. /Zdjęcie: cdn-image.travelandleisure.com

Jeśli można wybrać najodpowiedniejszy czas na odjazd, niech to będzie poranek. Według naukowców rano pasażerowie najmniej odczuwają turbulencje. Dlatego ta rada będzie szczególnie istotna dla tych, którzy boją się latać. A rano jest najmniejsza szansa, że ​​lot będzie opóźniony.

2. Bądź kreatywny

Upewnij się, że zostaniesz zauważony. /Zdjęcie: Convesionsofatrolleydolly.files.wordpress.com

Tego rodzaju kłopoty mogą przydarzyć się każdemu, gdy lot zostanie odwołany lub przełożony. Pierwszą rzeczą, na którą wszyscy się spieszą, jest ustawienie się w kolejce do recepcji, aby jak najlepiej wykorzystać sytuację. Jest to oczywiście rozsądne, ale niezbyt wydajne. Dużo łatwiej i szybciej będzie można złapać pracownika linii lotniczej dzwoniąc.

3. Miejsca przy oknie nie zawsze są najlepsze.

Nie spiesz się, aby wybrać miejsce. /Zdjęcie: a57.foxnews.com

Temperatura powietrza na zewnątrz iluminatora zwykle dochodzi do -60 stopni. Z tego powodu korpus samolotu jest bardzo chłodzony. Miło jest podziwiać piękny widok za oknem, ale tylko jeśli nie trzęsie się z zimna. Chłodna temperatura na siedzeniach atutowych staje się szczególnie nieprzyjemną niespodzianką latem, kiedy pasażerowie są zwykle lekko ubrani. Chcąc spojrzeć na ziemię z lotu ptaka, warto zaopatrzyć się w ciepły sweter i dżinsy.

4. Książęta odpoczywają w tylnych rzędach

Nie wszystkim pasażerom poświęca się maksymalną uwagę. /Zdjęcie: panacea.mk

Obsługa w ostatnich rzędach jest znacznie lepsza. Same stewardessy niechętnie się do tego przyznają. To właśnie w ostatnich miejscach pasażerowie otrzymują wszystko, co najlepsze, w tym pełną uwagę pracowników mundurowych. Wyjaśnia się to po prostu: łatwiej jest dyskretnie przynieść napój lub inną porcję jedzenia do tylnych rzędów. Dzięki temu możesz uniknąć podobnych życzeń od wszystkich innych pasażerów. W samolotach często brakuje dodatkowych słuchawek, szczoteczek do zębów lub poduszek na wypadek, gdyby wszyscy ich potrzebowali. Aby uniknąć problemów, szczególna uwaga stewardes jest dostępna tylko dla nielicznych.

READ
Otwarte półki kuchenne: 11 pomysłów na zorganizowanie małej przestrzeni

5. Musimy żądać maksimum

Najlepsza postawa jest zawsze w stosunku do tych, którzy to osiągają. /Zdjęcie: amp.businessinsider.com

Pasażer ma zawsze rację! Tak powinni myśleć wszyscy klienci. W przypadku odwołania lub opóźnienia lotu linia lotnicza jest zobowiązana do zapłaty pełnego odszkodowania. Nawet jeśli zostaniesz odebrany przez inny samolot i czas lotu lub zaoferowano Ci zwrot części kwoty za bilet, nie powinieneś od razu skorzystać z tej możliwości. Firma nie zawsze od razu oferuje najlepsze opcje w nadziei, że i tak się zgodzisz. Pasażer ma prawo zażądać pełnego zwrotu brakujących pieniędzy, wystarczy być bardziej wytrwałym.

6. Unikaj gorących napojów

Woda jest niebezpieczna. /Zdjęcie: static4.uk.businessinsider.com

Herbata lub kawa mogą cię zdenerwować lub pogorszyć. Taka „przygoda” z pewnością zepsuje cały lot. Wielokrotne kontrole obsługi linii lotniczych ujawniły złą jakość wody na pokładzie. Znaleźli nawet gronkowca i E. coli. W takiej sytuacji lepiej nie ryzykować i poprosić stewardessę o sok owocowy lub wodę butelkowaną.

7. Jak sprawić, by poduszka pod głową była jeszcze wygodniejsza?

Wspominamy szkolne lekcje. /Zdjęcie: thegadgetflow.com

Nawet w samolocie nie należy zapominać o prawach fizyki. Lepiej nie pompować dmuchanej poduszki do awarii. Zmiany ciśnienia atmosferycznego mogą sprawić, że będzie nie tylko niewygodny, ale po prostu pęknie. Dlatego na wszelki wypadek należy pozostawić poduszkę lekko spuszczoną z powietrza.

8. Ze składanymi stołami trzeba uważać

Uważaj na infekcje! /Zdjęcie: s.abcnews.com

To jest straszna prawda o grupie zarazków. Podczas lotu wszystkie śmieci trafiają do kieszeni na przednim siedzeniu, a składany stolik nie lśni czystością. Niektóre matki nawet zmieniają na nim pieluchy swoim dzieciom. Ale stewardessy często nie mają wystarczająco dużo czasu lub chęci, aby wyczyścić i umyć te niebezpieczne dla zdrowia miejsca. Przed lotem lepiej zaopatrzyć się w paczkę chusteczek antybakteryjnych, na pewno nie będą zbędne. Nie zalecamy również umieszczania jedzenia poza tacą na stole.

9. Specjalne menu zawsze lepiej smakują

Nieznane nie powinno być odpychające. /Zdjęcie: whatsuplife.in

Loty długodystansowe często obejmują wiele lokali gastronomicznych. Pasażerowie o specjalnych preferencjach mogą spróbować koszernego menu, owoców morza lub czegoś wegetariańskiego. Jednak doświadczonym podróżnikom zaleca się, aby zawsze wybierali specjalne menu, nawet jeśli nie mają specjalnych wymagań żywieniowych. Zwykle wygląda o wiele apetyczniej niż zwykle, a smakuje o wiele lepiej. Nie ma nic złego w próbowaniu czegoś nowego.

READ
Transmisja wideo na żywo sióstr zakończyła się straszną tragedią

10. Jak wylosować szczęśliwy los?

Najlepsze miejsce nie zawsze musi być rezerwowane z miesięcznym wyprzedzeniem. /Zdjęcie: kiplinger.com

Najlepsze miejsca na pokładzie samolotu są dostępne tylko w określonych godzinach. Po pierwsze, firma idzie na łatwiznę i ukrywa je, aby pasażerowie mogli dostrzec mniej wygodne opcje. Ale około czterech dni (około 100 godzin przed czasem lotu) otwierają się dodatkowe wolne miejsca. Znając tę ​​małą sztuczkę, możesz pozostać z maksymalnym komfortem.

11. Uważaj na krzyczące dzieci w samolocie!

Rada dla tych, którzy kochają ciszę. /Zdjęcie: rd.com

Dzieci są kwiatami życia. Ale nawet od nich lepiej trzymać się z daleka w ograniczonej przestrzeni, jeśli nie jesteś odporny na nadmierny hałas. Możesz zmniejszyć ryzyko przebywania w pobliżu małego dziecka, unikając miejsc w pobliżu wejścia do różnych przedziałów samolotu. W pobliżu takich przegród rozważa się najbezpieczniejsze i najwygodniejsze miejsce na łóżeczka.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: