10 sekretów projektowania, które sprawią, że Twój dom będzie wyglądał jak okładka magazynu

Jeśli spojrzysz na najsłynniejszy sklep meblowy na świecie, IKEA, zauważysz, że wszystkie ich projekty mają pewne podobieństwo: są oryginalne, dobrze zorganizowane i niezwykle wygodne.

Zebraliśmy dla Ciebie kilka pomysłów na uporządkowanie wnętrza Twojego domu. Oto, co powinieneś zrobić, aby Twój dom wyglądał tak atrakcyjnie i niepowtarzalnie, jak to tylko możliwe, jakby zszedł z okładki magazynu.

Wybierz odpowiedni kolor

Kolor wnętrza zmienia to wizualnie: na przykład dzięki jasnym barwom nawet najmniejsze miejsce wyda się bardziej przestronne. Jednak ostatnio pojawił się trend „50 odcieni beżu”.

Oczywiście ten kolor wygląda bardzo elegancko, ale to nie jedyny. Możesz wybierać spośród niebieskiego, lawendowego, miętowego, wszelkiego rodzaju szarości: Twój dom będzie wyglądał równie świeżo i elegancko.

Ustaw akcenty kolorystyczne

Zrób kilka akcentów kolorystycznych w monotonnym projekcie. Mogą to być kolorowe poduszki, dywaniki, lampy, obrazy, cokolwiek.

Możesz nie tylko dodać akcenty kolorystyczne, ale także dodać wzory geometryczne i abstrakcyjne.

Nie bój się eksperymentować

Nie bój się eksperymentować. Nie tylko z meblami czy dodatkami, ale także z podstawowymi przedmiotami, takimi jak podłoga. Ale reszta elementów powinna być mniej lub bardziej neutralna, aby wnętrze nie zamieniło się w ekstrawagancką mieszankę.

Baw się przestrzenią

Możesz bawić się rozmiarem przestrzeni, nie tylko kolorem. Lustra również optycznie powiększają pomieszczenie.

Wybierz odpowiednie oświetlenie

Im więcej światła, tym lepiej. Możesz użyć różnych schematów oświetlenia: lampy centralnej, dodatkowych reflektorów, lamp stołowych i lamp podłogowych.

Nie zapomnij o dekoracjach

Nie bój się używać żywych roślin w pomieszczeniach. To doda więcej świeżości.

Wszelkiego rodzaju dodatki w postaci miękkich kocyków, poduszek do rzucania, abstrakcyjnych obrazów, plakatów, minimalistycznych zegarów, doniczek, wiklinowych koszy i talerzy na owoce wypełnią Twój pokój życiem.

Nie przesycaj środowiska

Najlepszą opcją jest posiadanie gładkiego i dobrze pomalowanego sufitu. Brak wielopoziomowych struktur!

Jedyne, do czego nie musisz się ograniczać, to… Twoje łóżko!

Pamiętaj: łóżko w twojej sypialni powinno być godne królów. Aby go uzupełnić, użyj kocyków, wielu poduszek i miękkich zabawek. Łóżko powinno być najbardziej przytulnym miejscem w Twoim domu, więc gdy tylko na nie spojrzysz, od razu chcesz iść spać.

READ
20 fajnych rozwiązań do przechowywania butów

Podobał Ci się nasz artykuł? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: