10 rzeczy, których nigdy nie należy wkładać do kuchenki mikrofalowej

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak potencjalnie niebezpieczne może być gotowanie. Aby pomóc Ci zachować bezpieczeństwo i zabezpieczyć kuchnię przed ogniem, oto dziesięć rzeczy, których nigdy nie powinieneś wkładać do kuchenki mikrofalowej – nawet „na minutę”! Kiedy takie przypadki kończą się tylko awarią mikrofali, oznacza to, że wyszedłeś z lekkim przerażeniem.

Kuchenka mikrofalowa to cud nowoczesnej technologii. Jedzenie może zmienić się z lodowatego w gorące w ciągu kilku sekund. Skraca to czas gotowania, przyspiesza czas przygotowania i ułatwia pracę domowego kucharza pod każdym względem.

Ale nie wszystko w twojej lodówce lub spiżarni musi iść do kuchenki mikrofalowej. Niektóre jedzenie, napoje i pojemniki mogą uwalniać toksyny, palić się, topić, a nawet eksplodować.

Oto 10 rzeczy, których nie należy wkładać do mikrofalówki.

Suche gąbki

W kuchence mikrofalowej nie należy wkładać suchej gąbki. Jeśli tak się stanie, może się zapalić i rozpalić ogień w twoim mieszkaniu.

Chcesz usmażyć bakterie żyjące na Twojej gąbce do naczyń? To łatwe, ale nie zapomnij najpierw go zmoczyć.

Pojemniki na żywność zawierające metal

Myślisz o podgrzaniu chińskiego pudełka po jedzeniu? Nie jest tego warte. Zazwyczaj chińskie pudełka na wynos mają cienki metalowy uchwyt, który nie pasuje do kuchenki mikrofalowej. Więc zanim to zrobisz, usuń go. Ponieważ nawet to może spowodować pożar. Mikrofale są pochłaniane przez metal, którego cienkie części mogą iskrzyć i żarzyć się, tworząc ogień, który może prowadzić do pożaru.

Jajka w kuchence mikrofalowej

Masz dość zimnych jajek na popołudniową przekąskę, więc wstawiasz je do kuchenki mikrofalowej na 15 sekund. Wszystko wydaje się w porządku, dopóki nie odetniesz jajka, które eksploduje — w całym biurze, komputerze i w tobie. To jeden z najczęstszych błędów. Jeśli skorupka nie jest pęknięta, para, która wytworzyła się w jajku pod wpływem mikrofal, nie znajduje ujścia, a jajko pysznie pęka. Jeśli skorupka nie jest cała, jajka można odgrzać.

folia

Bardzo niepożądane jest podgrzewanie żywności w folii w kuchence mikrofalowej. Ponieważ folia jest przewodnikiem prądu elektrycznego i może spowodować wybuch.

Folia służy do blokowania działania mikrofal, więc próba odgrzania żywności zawiniętej w ten materiał w kuchence mikrofalowej nie jest zbyt mądra. Kiedy metal jest umieszczany w kuchence mikrofalowej, fale odbijają się od przedmiotu, powodując szybkie spalanie i zapalenie folii aluminiowej.

READ
10 kreatywnych pomysłów na dekoracje ścienne do Twojego domu

zioła do suszenia

Suszone zioła w kuchence mikrofalowej dość mocno stracą smak, zmniejszy się też zawartość olejków eterycznych.

Chcesz wysuszyć pęczek koperku lub pietruszki? Używanie do tego mikrofalówki to zły pomysł. W takich ziołach po prostu nie ma wystarczającej ilości płynu, a jeśli są lekko prześwietlone, może wystąpić pożar.

Zastawa stołowa w stylu vintage

Filiżanki porcelanowe, szklanki, miski, salaterki, miski do zup z domieszką ołowiu są bardzo niebezpieczne dla mikrofal.

W ubiegłym stuleciu obowiązywały różne standardy przyrządzania potraw, a niektóre rodzaje talerzy mogą nadal zawierać związki ołowiu lub innych metali ciężkich. Po podgrzaniu w kuchence mikrofalowej ołów może dostać się do jedzenia i spowodować zatrucie, dlatego najlepiej ograniczyć się do nowoczesnych potraw.

Papierowe torby

Nie dotyczy to wszystkich toreb papierowych. Na przykład opakowanie popcornu różni się nieco od brązowej papierowej torby, której używasz do noszenia lunchu. Torebki na popcorn są wyposażone w materiał, który ma za zadanie pochłaniać fale radiowe wytwarzane przez mikrofale. Jednak typowe torby papierowe, takie jak te używane w sklepach spożywczych, nie są podatne i po podgrzaniu mogą uwalniać toksyny i opary. Ponieważ mikrofale szybko uwalniają ciepło, torba może się zapalić.

Kubki termosy

Jeśli termos jest wykonany z tworzywa sztucznego, warto sprawdzić jego dno, które z reguły wskazuje, czy można go bezpiecznie podgrzewać w kuchence mikrofalowej.

Zanim podgrzejesz poranną kawę w termosie wykonanym ze stali nierdzewnej, dokładnie sprawdź, czy naprawdę da się ją włożyć do mikrofalówki. Kubek, zwykle wykonany z plastiku lub stali, nie powinien być używany w kuchence mikrofalowej. Ze względu na metal, który jest częścią konstrukcji kuchenki mikrofalowej, stalowe kubki zapobiegają nagrzewaniu się napoju i potencjalnie powodują tarcie z wypromieniowanej energii. Jeśli chcesz, aby Twoja kawa, kubek i kuchenka mikrofalowa były bezpieczne, najlepiej wlej napój do czegoś ceramicznego.

Talerze z metalowymi obrzeżami nie są bezpieczne w kuchence mikrofalowej

Nie wkładaj do kuchenki mikrofalowej metalowych przyborów, a także talerzy lub kubków ze złotymi / srebrnymi wzorami.

Włożenie metalu do kuchenki mikrofalowej to niezawodny sposób na rozpalenie ognia, nawet jeśli jest tylko lekko pokryty brzegiem ładnego talerza. Bezpieczeństwo jest przede wszystkim.

READ
Najlepszy talizman według znaku zodiaku

Odzież

Syntetyki – topi się fascynująco, co oznacza, że ​​najprawdopodobniej kuchenka mikrofalowa ulegnie awarii i istnieje ryzyko pożaru. Podobnie jest z bawełną, ponieważ ta tkanina zawsze chętnie się pali.

Wkładanie ciepłych skarpet do mikrofalówki może wydawać się świetnym pomysłem, ale nie daj się nabrać. Sucha szmatka może się zapalić, zabierając ze sobą kuchenkę mikrofalową i ewentualnie całe mieszkanie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: