10 rzeczy, które możesz wybaczyć mężczyźnie, którego kochasz

Zobaczmy, jakie męskie wykroczenia nie zasługują na klątwę, co tak naprawdę kryje się za Twoimi roszczeniami.

10 rzeczy, które możesz wybaczyć mężczyźnie, którego kochasz

Powodów kobiecego gniewu jest wiele: nie uronił łzy na widok złamanego paznokcia, napisał tylko jedną „całość” w SMS-ie i zapomniał o „miłości”. Zastanówmy się, co tak naprawdę kryje się za twoimi roszczeniami i jakie męskie występki nie zasługują na przekleństwo.

1. Nieostrożność

JAKI JEST PROBLEM? Zdarza się, że mężczyźni zaniedbują Twoje wyobrażenia o higienie i porządku. Nie robią sobie paznokci, noszą tę samą koszulę przez dwa dni z rzędu, a brudne naczynia zostawiają na podłodze obok porozrzucanych skarpetek. Czy warto, na widok tak rażącej hańby z wałkiem w pogotowiu, zacząć go gonić po mieszkaniu? Jak się czujesz, gdy widzisz skarpetki na podłodze zmieszane z resztkami jedzenia i czasopismami? Prawdopodobnie obraza: mężczyzna nie docenia twoich wysiłków w utrzymaniu domu w czystości. I natychmiast dochodzisz do nielogicznego wniosku: jeśli nie utrzymujesz czystości, to nie kochasz.

CO ZROBIĆ? Wątpliwe wnioski nie będą już rodzić się w twojej głowie, jeśli porozmawiasz o swoich doświadczeniach z adresatem roszczeń i upewnisz się, że nie zostanie usunięty tylko dlatego, że zlecenie jest dla niego drugorzędne, a nie dlatego, że przestał cię kochać. Psycholog Ekaterina Orel radzi pomyśleć o czymś innym: „Wyobraź sobie odwrotną sytuację – mężczyzna wymaga sterylnej czystości, a ty podchodzisz do kwestii porządku znacznie swobodniej. Co jest łatwiejsze – żyć z brudasem czy pedantem? Nie jest łatwo z obojgiem, ale można negocjować, omawiając zasady, których oboje będziecie przestrzegać. ”

2. Infantylizm

CO SIĘ DZIEJE? Prawie całą pensję może przeznaczyć na nowy dekoder i od tego dnia nawet przestać rozrzucać skarpetki, bo po prostu ich nie zdejmie – to niewygodne, gdy ma w ręku joystick. Boli cię, że dorastałeś, a on nie. Już myślisz o dzieciach i hipotekach, a on ma na myśli kosmitów i wyimaginowanych wrogów.

CO ZROBIĆ? Najpierw trzeba pogodzić się z faktem, że mały chłopiec żyje w każdym mężczyźnie do starości – dlatego uwielbia fantazyjne zabawki, broń, samochody. A tak przy okazji, dzięki dziecięcej spontaniczności i odwadze większości odkryć naukowych dokonuje płeć silniejsza. „Jeśli wydaje ci się, że dziecinność ukochanej osoby jest przesadzona, to być może w związku zachodzi hiperopieka” – komentuje Ekaterina Orel – „w końcu role w parze zwykle się uzupełniają”. Jeśli to wydaje się być prawdą, spróbuj nauczyć się komunikować ze swoją drugą połówką na równych prawach, jak partner, bez karcenia i wytykania. I zawsze można się umówić: w sobotę – w Auchan, w niedzielę – na paintball.

3. Wieczne zatrudnienie

CO SIĘ DZIEJE? Dzwonisz, odbiera telefon, mówi, że oddzwoni, ale nie robi tego przez godzinę. Wybierasz jego numer, a on się rozłącza. Potem wraca do domu o północy. Oczywiście myślisz, że nie był na żadnym spotkaniu, ale ze swoją kochanką (dla większej pewności wybraliśmy kilka bardziej prawdopodobnych i niezbyt powodów, dla których nie dzwoni). Ale nawet gdy wygrywa zdrowy rozsądek, zazdrość wciąż trwa, tylko nie o fantastyczną blondynkę, ale o prawdziwą pracę samą w sobie – czy naprawdę jest ona ważniejsza od Ciebie?! A jednak przyznaj, że jesteś trochę zazdrosny, że jest tak namiętny, a Ty nie masz nic do gustu.

READ
Jak przedstawiciele różnych znaków wieku zodiaku?

CO ZROBIĆ? Musimy zaakceptować fakt, że mężczyźni często traktują swoje sprawy poważniej niż my. Dla nich to bardzo ważna część życia, sposób wyrażania siebie. Zaufaj mu i nie każ mu iść z tobą do weterynarza, bo wczoraj papuga kichnęła! Ekaterina Orel zauważa, że ​​czyjaś praca jest zwykle denerwująca, gdy przychodzi czas na niezadowolenie: „Zadbaj o swoją karierę, hobby, rodzinę, przyjaciół – wszystko, co czyni Twoje życie bogatym i interesującym. Wtedy wieczorem, zamiast narzekać, ukochana usłyszy Twoją historię o cudownym, spędzonym dniu.

4. Zwątpienie w siebie

JAKI JEST PROBLEM? Stwierdzenia typu „nie wiem, co kupić mamie na urodziny”, „ty decydujesz, gdzie zjemy obiad”, czy „nie kupiłem ciasta, bo nie wiem, czy nie masz alergii na suszone śliwki” są irytujące, ponieważ większość dziewczyn jest przekonana, że ​​prawdziwy mężczyzna powinien znać odpowiedzi na wszystkie pytania! Kiedy mówi coś takiego, widzisz swoją ponurą przyszłość w kolorach – jesteś w domu z pięciorgiem dzieci, dzwoni ze sklepu i pyta: „Kochanie, kup mleko o zawartości tłuszczu 3,2% lub 3,5%?” I chcę, żeby było „chłopiec powiedział – chłopak zrobił”.

CO ZROBIĆ? Po pierwsze, to, co nazywasz zwątpieniem, może być oznaką wielkiej miłości (konsultuje się, bo chce, żebyś to polubiła), niebezpiecznym sygnałem nieufności (boi się nie podobać) lub banalnego zmęczenia (dlaczego warto wybrać restaurację? ) . Ekaterina Orel sugeruje, by czasem pozwolić mężczyźnie być słabym: „Musi wykazać się siłą i pewnością siebie w pracy, z przyjaciółmi, a czasem nawet z matką. Spróbuj spojrzeć na słabość jako na oznakę zaufania, a być może nie będzie to już tak irytujące.

5. Odmowa dofinansowania

CO SIĘ DZIEJE? Od kilku randek dzieli rachunek za kolację w restauracji. Oczywiście odrzucasz staromodny i upokarzający pomysł, że „kto je kolację z dziewczyną, tańczy ją”, ale wewnętrzny głos brzmi alarmująco – jeden długi, trzy krótkie. Nie możesz uwierzyć, że mówi poważnie. Wydaje się, że zasady to zasady, a nowoczesne idee to nowoczesne idee, ale to nie ma nic wspólnego z miłością.

CO ZROBIĆ? Po pierwsze, musisz być szczery. Jeśli uważasz, że poważny mężczyzna nie powinien pozwalać kobiecie uczestniczyć w płaceniu za rozrywkę i jedzenie, powiedz to. W końcu może podzielać twoje stanowisko, ale słysząc coś przeciwnego, będzie się bał cię urazić. „Kwestie budżetowe często stają się przeszkodą w stałych parach” — mówi Ekaterina Orel. „I tutaj również konieczne jest negocjowanie i ustalanie zasad”.

READ
Horoskop Ryby na rok 2023

6. Niedopasowanie smaku

CO SIĘ DZIEJE? Słucha domowych pieśni, a twój tata nauczył cię klasycznego rocka od kołyski. Podczas gdy ty urządzasz domowy raj w kuchni, włącza się „A ja niedługo zwiążę się na łonie natury, zakołyszę cię do kołchozu, położę się na dole”. Po tym twój wewnętrzny Mick Jagger radzi dodać arszenik miłośnikowi kryminalnych tekstów na gorąco. Być może obawiasz się, że „to” (jego miłość do chanson, detektywów Dontsovej czy haftu krzyżykowego) będzie znane znajomym. Wstydliwa myśl, ale powszechna. Postrzegamy partnerów jako część nas samych, co oznacza, że ​​ich hobby jest trochę nasze. I są potworne!

CO ZROBIĆ? Nie próbuj przekonywać człowieka, że ​​Dontsova nie jest mistrzem słów, jeśli jej prace dotykają go do głębi. Po prostu poproś ich, aby nie cytowali tego, co niezniszczalne, przed twoimi przyjaciółmi. Zgódź się, że będzie słuchał chanson w słuchawkach lub pod twoją nieobecność. Z pewnością wypoczynek drugiej połowy to nie tylko hobby, które cię denerwują. Spróbuj znaleźć coś, co zbliży jego wewnętrzny krąg do twojego wewnętrznego Jaggera – może to podróż lub gotowanie. Swoją drogą możecie spróbować razem oglądać klipy w naszym specjalnym dziale z najnowszymi klipami – kto wie, gdzie jest wspólny grunt?

7. Zazdrość

CO SIĘ DZIEJE? Czyje nieznane głosy słychać z Twojego telefonu? Dlaczego sms „w pracy” przychodzi po dziesiątej? Dlaczego spódniczka jest dziś taka krótka? Gdzie byłeś między 17:15 a 17:28? Wszystko to z początku bawi, a potem zaczyna strasznie irytować. Silna zazdrość i zaufanie to rzeczy niezgodne, a ty oczywiście czujesz się urażony.

CO ZROBIĆ? Najpierw wyobraź sobie, że wcale nie jest zazdrosny i nie obchodzi go, komu odpowiadasz na SMS-y po północy iw jakim celu idziesz na urodziny swojego byłego. Czy poczujesz się kochany? Po drugie, staraj się zrozumieć jego uczucia i nie reaguj agresywnie na pytania (co wydaje się świadczyć o twojej winie) – taka taktyka pocieszy zazdrosnego.

8. Humor

CO ZROBIĆ? Czasami czynią nas obiektami swojego dowcipu. I nie zawsze jest to przyjemne. Wydaje ci się, że jeśli kocha, nie powinien zauważać, nie mówiąc już o wyśmiewaniu twoich upodobań, wad czy zalet. To znaczy, że nie kocha – logicznie podsumowujesz! A czasem to po prostu strasznie obraźliwe, że nie można żartować tak wesoło.

CO ZROBIĆ? Jeśli żarty nie są upokarzające, najwłaściwszą rzeczą jest się z nich śmiać. I przygotuj wcześniej kilka uderzeń odwetowych. Ukorz się, kobietom trudniej jest skutecznie improwizować, ale my jesteśmy piękni i nie musimy mierzyć wielkości samochodów z naszymi koleżankami! Ekaterina Orel jest pewna, że ​​człowiek z poczuciem humoru ma szczęście: „Łatwiej przetrwasz kłopoty. A uraza jest bezproduktywnym uczuciem: obrażony cierpi o wiele bardziej niż winowajca swoich doświadczeń. Wspieraj jego grę!

READ
10 fatalnych błędów na pierwszej randce, po których mężczyzna już nie zadzwoni

9. Nieromantyczny

CO SIĘ DZIEJE? Miliony mężczyzn zapominają, że po okresie bukietu cukierków trzeba się nami zająć. Czternasty lutego i ósmy marca nie są dla nich świętami, ale prezenty bez powodu uważają za nieuzasadnione marnotrawstwo. Oczywiście myślisz, że przestał cię kochać – cóż, kiedyś dawał kwiaty, pamiętał daty i pamiętaj, aby się pocałować przed wyjściem do pracy.

CO ZROBIĆ? Oczywiście się nie zakochałem. Ale okres zwany „nie ma dnia bez niespodzianki” naprawdę się skończył. A teraz musisz popracować nad utrzymaniem romansu w związku. To jak z figurą – na początku jest idealnie, a już za kilka lat trzeba przebywać na bieżni godzinę dziennie. Spróbuj wrócić z pracy do domu z bukietem róż – niech myśli, czego chce. Jest mało prawdopodobne, że prezenty spadną na ciebie jak śnieg w lutym po występie, ale to dobry sposób na rozpoczęcie rozmowy o twoim braku romansu. Mężczyzna będący w stałym związku często nie widzi potrzeby okazywania uczuć, bo już wszystko wiesz – on cię kocha. Zamiast cicho się dąsać, lepiej podejść do niego i powiedzieć: „Słuchaj, tak bardzo tęsknię za romansem, kup kwiaty!”

10. Skłonność do poligamii

CO SIĘ DZIEJE? Bez względu na to, jak bardzo zakochani są mężczyźni, ich zainteresowanie innymi kobietami pozostaje żywe i ma się dobrze. Przejawia się to na różne sposoby: ktoś ogląda pornografię lub udaje, że czyta magazyny dla mężczyzn. Niektórzy patrzą na innych w twojej obecności. Oczywiście pierwszym odruchem w takich okolicznościach jest rzucenie ciekawskiej osobie w twarz szklanki wody lub innego płynu o dowolnej temperaturze. Oczywiste jest, że jego zachowanie zasiewa w tobie ziarno niepewności – dlaczego blondynki przerobione w Photoshopie są lepsze? Wygląda na to, że mniej cię lubi.

CO ZROBIĆ? Spokojnie! Błyszczące, a nawet intensywnie poruszające się nagie kobiety na ekranie nie są bardziej niebezpieczne niż twoja siedemdziesięcioletnia sąsiadka. A jeśli mężczyzna w ogóle nie zwraca uwagi na piękne dziewczyny, budzi to podejrzenia. Ekaterina Orel zaleca kierowanie się zasadą rzeczywistości, a nie fantazji: „Jeśli chcesz rzucić w niego czymś ciężkim, gdy oczami podąża za inną pięknością, weź głęboki oddech i pomyśl: „Ale on wciąż jest ze mną”. I sprawdź, co się stało z Twoją agresją?

10 powodów, dla których masz pełne prawo być zirytowanym:

– Brak prezentów i kwiatów na urodziny i inne ważne dla Ciebie okazje.

– Całkowite lekceważenie elementarnych zasad higieny (prysznic zna tylko teoretycznie).

– Bezczynność – on śpi całymi dniami na kanapie, przykryty prefiksem, a ty zarabiasz.

READ
Jak flirtują różne znaki zodiaku

– Niezdolność mężczyzny do uczestniczenia w podejmowaniu ważnych decyzji dla was obojga.

– Jego próby nakłonienia cię do słuchania, czytania i oglądania tego, co tylko go interesuje.

– Chroniczna niewypłacalność – nie powinieneś regularnie płacić jego rachunków, jeśli jest młody i zdrowy.

— Systematyczne ignorowanie połączeń i SMS-ów. Wygospodarowanie czasu w napiętym harmonogramie jest dla ciebie rzeczą świętą.

– Alkoholizm i inne uzależnienia. Będą się tylko rozwijać. Nie powinieneś próbować go ratować – to się nazywa “współuzależnienie”.

– Zastraszanie. Jeśli czujesz, że broni się twoim kosztem i próbuje ostrzyć język (lub ręce) na twój temat, zarzuć wędki!

– Zdrada. Bardzo rzadko parze udaje się przywrócić zaufanie po takich wydarzeniach, będziesz ciągle czekać na nieczystą sztuczkę.

Nastia Krasilnikowa
Zdjęcie: Tamara Schlesinger/Hearst (1), Wostok Zdjęcie (1)

Bez względu na to, jak doskonały jest mężczyzna, na pewno będzie miał kilka niedociągnięć – wydaje ci się, że nie zwraca na ciebie uwagi, a potem znowu rzucił skarpetki na środek pokoju, a nawet zapomniał o twojej randce. Jednak to wszystko wcale nie oznacza, że ​​jest zły. Więc co możesz wybaczyć mężczyźnie, jeśli go kochasz?

Kurs Psychologii Poznawczej

Dowiesz się, dlaczego mózg nas oszukuje. Pozbądź się postaw, które rujnują twoje życie. Zrozumiesz, jak zwiększyć poczucie własnej wartości, rozpoznać depresję i radzić sobie z lękiem.

niechlujstwo
Tak, mężczyźni w większości patrzą na porządek zupełnie inaczej niż kobiety. A to prowadzi do tego, że ciągle go obrażasz – tylko ty posprzątałeś całe mieszkanie, a dom jest już bałaganem. W rezultacie zaczynasz wymyślać wszelkiego rodzaju okropności – nie docenia twojej pracy, co oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbw ogóle cię nie kocha.

Aby pozbyć się uczuć w tym zakresie, wyobraź sobie, że wręcz przeciwnie, jest zbyt pedantyczny i ciągle upomina cię za bałagan. Twój jest lepszy, prawda?

infantylizm
Mały chłopiec nieuchronnie żyje w każdym mężczyźnie. Z łatwością wydaje ostatnie pieniądze na konsolę i trzyma siekierę na wszelki wypadek, by uchronić się przed kosmitami. Będziesz musiał się z tym wszystkim pogodzić. Poza tym ma to również swoje dobre strony – to właśnie ta dziecięca bezpośredniość pozwala mężczyznom dokonywać niesamowitych odkryć i czynić nasz świat lepszym miejscem.

stałe zatrudnienie
Dużo pracuje i nie zawsze odbiera telefon, kiedy dzwonisz. Zaczynasz fantazjować o jego burzliwym romansie z kochanką, nawet jeśli nie ma powodów. A jeśli uda mu się cię przekonać, znów jesteś zazdrosny, ale już pracujesz.

Pamiętaj, że zaufanie jest najważniejsze w związku. Aby jego praca nie denerwowała Cię cały czas, znajdź hobby według własnych upodobań – zdobądź hobby, kontynuuj karierę lub komunikuj się więcej z przyjaciółmi.

READ
5 typowych rzeczy, których nie znałeś celu

Brak wiary w siebie
Nie wie, dokąd pójść wieczorem i co podarować mamie na urodziny. Woli, abyś sam rozwiązał wszystkie te problemy. A ty, przeciwnie, chcesz być za nim, jak za kamienną ścianą.

Jednak to, co uważasz za oznakę zwątpienia, może być przejawem tego, że naprawdę zależy mu na twojej opinii. I może po prostu się zmęczyć i naprawdę nie chce podejmować decyzji.

Gotowość do równego podziału wydatków
Wspólne budżetowanie to jeden z najczęstszych problemów w związku. Czy myślisz, że jeśli zaczął dzielić rachunek w restauracji na pół, oznacza to, że nie mówi poważnie. Jednak jest całkiem możliwe, że po prostu boi się cię urazić. A może właśnie w tej chwili jest w trudnej sytuacji finansowej. Aby uniknąć nieporozumień między Wami, lepiej omówić tę kwestię bezpośrednio.

Różne smaki
Słuchasz innej muzyki i oglądasz różne filmy. Kochasz literaturę klasyczną, a on kocha detektywów Dontsovej (lub odwrotnie). Boisz się przedstawić go swoim znajomym, bo myślisz, że nie docenią jego gustów.

Nie krytykuj jego hobby – po prostu wyjaśnij mu, że masz różne gusta. A także spróbuj znaleźć wspólną płaszczyznę – jeśli wybrałeś tę osobę, na pewno ją znajdziesz.

Ciągła zazdrość
Czy obawia się telefonów na twoją komórkę po 9:XNUMX i nie pozwoli ci założyć nowej spódnicy, bo jest za krótka? Na początku pochlebia ci, ale z czasem staje się denerwujący.

Aby przestać się tym martwić, wyobraź sobie, że wcale nie jest o ciebie zazdrosny i nie obchodzi go, gdzie jesteś i dokąd poszedłeś. Najprawdopodobniej czułbyś się niechciany i niekochany.

Dziwne poczucie humoru
Często robi z ciebie tyłek i naśmiewa się z twoich wad. Jesteś obrażony i myślisz, że on cię nie kocha. Bo gdybym to zrobił, nie zachowywałbym się tak.

Pamiętaj, poczucie humoru mężczyzny często różni się od poczucia humoru kobiety. Nic nie możesz na to poradzić. A żebyś nie poczuł się urażony, wymyśl kilka wzajemnych żartów i uzbrój się w nie.

Brak romansu
Był taki słodki, kiedy spotkałeś się po raz pierwszy, tak wzruszające zaloty. Ale po tym, jak twój romans przeszedł na poważniejszą fazę, cały jego romans wydawał się wyparować.

Nie, on cię nie kochał. Tyle, że teraz musicie współpracować, aby utrzymać romans w związku. Spróbuj zaskoczyć siebie – a najprawdopodobniej odpowie ci tak samo.

Zainteresowanie innymi kobietami
Może oglądać porno lub patrzeć na piękności w czasopismach. A może nawet spójrz na inne dziewczyny w twojej obecności.

W rzeczywistości wszystko to jest absolutnie normalne – tak układają się mężczyźni. Bardziej podejrzane jest to, że w ogóle nie patrzy na dziewczyny. Aby się tym nie martwić, pamiętaj – bez względu na to, na kogo patrzy, nadal jest z tobą.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: