10 różnic między zabiegami pielęgnacyjnymi wykonywanymi przez profesjonalistów, a tymi wykonywanymi w domu

Tatuaż, lifting pośladków i inne bezużyteczne zdaniem eksperta zabiegi – czytaj dalej, żeby nie wyrzucać pieniędzy w błoto.

Postanowiliśmy dowiedzieć się, jakie niebezpieczne zabiegi są na rynku kosmetycznym i poprosiliśmy niezależnego eksperta, aby opowiedział, jakich dziesięciu zabiegów kosmetyczka nigdy nie wykonałaby dla siebie.

Liposukcja

Nigdy nie wykonam tej procedury dla siebie, ponieważ jest to poważna operacja chirurgiczna, której towarzyszy znieczulenie, nakłucia na skórze 2-5 mm, duży uraz tkanek i poważny długi okres rekonwalescencji. Ponadto liposukcja wykonana w jednej części ciała powoduje gromadzenie się tłuszczu w innych częściach, które nawet nie są oczywiste, takich jak nadgarstki, kostki, szyja, przedramiona i tak dalej.

Po liposukcji w miejscach, w których pracują kaniule, z reguły dochodzi do zwłóknienia – zgrubienia tkanki, rodzaju grudek, które są trudne i długo się rozpuszczają i wyglądają gorzej niż cellulit, tworząc niedokładne odciążenie skóry, z zagłębieniami, nierównościami. Na rynku istnieje kriolipoliza – absolutnie bezpieczna procedura pozwalająca pozbyć się tkanki tłuszczowej. Ma minimum przeciwwskazań. A bezpieczeństwo polega na tym, że dysze są umieszczone na zewnątrz, nie ma nakłuć i znieczulenia, nie ma poważnej ingerencji w organizm, a zatem proces rekonwalescencji sprowadza się do minimum. Dzięki kriolipolizie komórki tłuszczowe są niszczone nie w momencie wystawienia na działanie zimna, ale w ciągu najbliższych dwóch do trzech miesięcy. Oznacza to, że proces jest bardziej fizjologiczny, nie wywołuje stanów zapalnych i bliznowacenia tkanek. Produkty rozpadu komórek tłuszczowych są ostatecznie wydalane z organizmu przez krew i limfę. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele dysz, a dobierając je odpowiednio, lekarz może stworzyć idealne ciało dla kobiety (przeczytaj też: Krzyk duszy kosmetyczki: 5 banalnych rzeczy o pielęgnacji, o których dziewczyny zapominają).

Tatuaż brwi

Dziś jestem brunetką, a jutro chcę zostać blondynką lub rudą. Jeśli wstrzyknę Botox w kącik oka, to moje brwi się uniosą, a jeśli nie będę podążać za twarzą, to z powodu grawitacji moja brew opadnie. Modne są brwi o różnych kształtach – szerokie, wąskie, puszyste i tak dalej. Brwi zatkane jednym kolorem i jednym kształtem mocno ograniczają kobiecie możliwości przed zmianami. Ponadto farba z tatuażu jest stopniowo wypłukiwana, zmieniając kolor na czerwony, czerwony, fioletowy i tak dalej. Teraz istnieje doskonała technika microbladingu, która na chwilę tworzy efekt tatuowania brwi. A kobietom, które myślą o tatuażu brwi, radziłabym zwrócić uwagę na ten konkretny zabieg.

READ
5 znaków, że masz arystokratów w swojej rodzinie

Tatuaż górnej powieki

Zwłaszcza nie będę „rysować” strzał. Tutaj mogę wymienić wszystkie te same powody, co przy tatuażu brwi, ale dodam, że nikt jeszcze nie zlikwidował związanego z wiekiem opadania powieki górnej (grawitacja), a nawet jeśli dziewczyna dobrze pielęgnuje skórę oczu, tatuaż powieki stopniowo się wypłukuje, traci kolor, forma się rozmywa, strzała staje się jakby brudna, niechlujna. Dodatkowo bardzo ogranicza to możliwości dziewczyny przed zmianą wizerunku – nie da się już zrobić delikatnego dziewczęcego makijażu, nie da się zmienić kształtu oka. Dla mnie jak i dla kobiety to bardzo ważne argumenty, więc nigdy bym nie zrobiła mocnego konturowania brwi i oczu (przeczytaj też: Dlaczego po tatuowaniu brwi stają się niebieskie, zielone i czerwone).

Nici liftingujące pośladków (filament lifting)

Po pierwsze jest to zabieg bardzo bolesny, ponieważ ze względu na duże nagromadzenie wiązek nerwowych okolica ta jest bardzo wrażliwa. Aby uzyskać naprawdę zauważalny efekt, w okolicy pośladkowej należy umieścić ponad trzysta nici, co oznacza, że ​​u130buXNUMXbjest to dość długa (zwykle ponad dwie godziny) i kosztowna procedura (jej koszt czasami sięga XNUMX tysięcy rubli). Po zabiegu należy zrobić wszystko, aby efekt utrzymać jak najdłużej (maksymalnie do roku!), co oznacza ograniczenie aktywności fizycznej, unikanie znacznych ruchów amplitudowych w stawach biodrowych (odwołane są również tańce aktywne) ), nagłe ruchy wymagające znacznego wysiłku mięśni (na przykład gwałtowne podniesienie się czegoś ciężkiego). Wszelkiego rodzaju masaże w okolicy pośladków, wszelkie zabiegi termiczne (sauna, kąpiel, a nawet gorąca kąpiel) są zabronione, a także przeciwwskazane jest siedzenie przez dłuższy czas (ponad godzinę z rzędu), zwłaszcza na twardym jeden. W efekcie wykonujemy skomplikowany, długotrwały, kosztowny zabieg, którego efekt w rzeczywistości utrzymuje się około pół roku.

Odkurzanie

Muszę od razu powiedzieć, że jako kosmetolog biorę pod uwagę wyłącznie kompleksowe czyszczenie, w które zaangażowane są zarówno urządzenia, jak i dobre, profesjonalne ręce kosmetologa. Wszystkie urządzenia przeznaczone do czyszczenia (odkurzacze, ultradźwięki, szczotki) są niewystarczającym oczyszczaniem porów, a używanie ich bez ręcznego czyszczenia to strata czasu i pieniędzy. Na przykład czyszczenie ultradźwiękowe tylko zmiękcza zawartość gruczołów łojowych, ale nie może całkowicie usunąć całej tajemnicy. A odkurzanie i szczotkowanie, czyszczenie powierzchni skóry, uszkadzają sieć kolagenową, rozciągając ją.

READ
7 produktów kosmetycznych, które dermatolodzy wpisali na czarną listę i nie zalecają ich stosowania

Ponieważ gruczoł łojowy jest bardzo wąski w swojej budowie i ma korzenie w podstawowej, najgłębszej warstwie skóry, wszystkie te urządzenia usuwają zanieczyszczenia powierzchniowe, pozostawiając na swoim miejscu zawartość gruczołów łojowych. Czyszczenie powinno odbywać się tylko kompleksowo, przygotowując skórę technikami sprzętowymi, zmiękczając zawartość, ale ze skóry można ją usunąć tylko złotymi rękami dobrego lekarza. A w końcowej części procedury konieczne jest przeprowadzenie właściwej procedury zamykania porów. Tylko w tej kolejności czyszczenie będzie skuteczne, a jego efekt utrzyma się przez długi czas.

Wszyscy uczymy się dbać o siebie i dbać o higienę od wczesnego dzieciństwa, ale w dorosłym życiu wciąż popełniamy pewne błędy, ponieważ nie wiedzieliśmy, że robimy coś źle. Widzimy, że inni robią to samo lub jest to pokazane w reklamie. Jednak niewłaściwe działania w zakresie samoopieki mogą prowadzić do przykrych konsekwencji. Dlatego zebraliśmy 11 zaleceń dotyczących wykonywania zabiegów upiększających.

1. Piłuj bez uszkadzania paznokci

Piłując paznokcie, nie przesuwaj pilnika tam iz powrotem, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie. Zamiast tego przesuń pilnik od krawędzi paznokcia do środka. I nie spiesz się, w przeciwnym razie trudniej będzie nadać paznokciowi pożądany kształt, możesz usunąć więcej niż planowałeś.

2. Wybierz idealny kolor

Wybierz odpowiedni odcień podkładu. Wiele osób wypróbowuje krem ​​na nadgarstku i ostatecznie wybiera odcień ciemniejszy niż ich karnacja. Jeśli chcesz wybrać produkt, który najlepiej pasuje do Twojej karnacji, wypróbuj go na szyi.

3. Wykonuj idealne rogi podczas nakładania szminki

Najtrudniejszą rzeczą w nakładaniu szminki jest staranne wymodelowanie kącików ust. Ten problem można rozwiązać bardzo prosto za pomocą wacika: po prostu umieść go między ustami i nałóż pomadkę jak zwykle.

4. Zapobiegaj uszkodzeniom skóry

Bądźmy szczerzy, najczęściej używasz płatków kosmetycznych do codziennego demakijażu. Skóra twarzy, a zwłaszcza okolic oczu jest bardzo wrażliwa. Więc kiedy zmuszasz się do usunięcia makijażu, wyrządzasz więcej szkody niż pożytku. Zamiast tego spróbuj delikatnie przetrzeć twarz płatkami kosmetycznymi – Twoja skóra Ci za to podziękuje.

5. Unikaj wrastających paznokci

Nawet jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu na pedicure, nadal musisz obciąć paznokcie. Bardziej poprawne jest cięcie gwoździa nie po łuku, ale w linii prostej. Obcinanie paznokcia po łuku może prowadzić do problemu wrastających paznokci, dlatego najlepiej ciąć prosto.

READ
11 oznak piękna, które przyciągają mężczyzn i denerwują kobiety

6. Delikatnie obchodź się ze skórą podczas nakładania eyelinera

Skóra powiek jest bardzo wrażliwa, dlatego nie rozciągaj jej podczas rysowania strzałek. Przyspiesza to proces starzenia. Zamiast tego po prostu unieś podbródek i nałóż eyeliner tak, jak robią to profesjonaliści.

7. Unikaj bezmyślnego oczyszczania

Jeśli niewłaściwie użyjesz produktów pielęgnacyjnych – bez względu na to, jak dobre są – efekt Cię nie zadowoli. Podczas mycia twarzy ludzie mają tendencję do bezmyślnego oczyszczania tych samych obszarów. Inne części twarzy pozostaną brudne, takie jak czoło lub kości policzkowe, jeśli nie zwrócisz na nie szczególnej uwagi.

8. Maluj paznokcie jak profesjonalista

Aby idealnie pomalować paznokcie w domu, nie trzeba malować każdego paznokcia standardowymi 3 pociągnięciami. Spróbuj zacząć od końcówki paznokcia. Następnie zrób kroplę na środku płytki paznokcia i wyszczotkuj do naskórka. Rozwiń pędzel i narysuj linię na czubku paznokcia.

Powtórz ruchy od skórek do czubka paznokcia po drugiej stronie paznokcia. Na koniec narysuj linię od środka płytki do góry. To wszystko – paznokieć jest pomalowany bezbłędnie.

9. Nakładaj tusz zygzakowatymi ruchami

W aplikacji tuszu do rzęs nie ma nic skomplikowanego, ale istnieje kilka wskazówek, które pomogą osiągnąć idealny efekt. Specjaliści zalecają nakładanie tuszu zygzakowatymi ruchami od nasady rzęs do końcówek. Przed nałożeniem drugiej warstwy należy również poczekać, aż tusz do rzęs wyschnie. Odczekaj 3 minuty – dzięki temu tusz nie będzie się rolował w grudki.

10. Nakładaj makijaż w dobrym świetle

Twój makijaż zależy nie tylko od twoich umiejętności, ale także od jakości kosmetyków, których używasz. Ale najlepszy efekt uzyskasz, wykonując makijaż w świetle dziennym. Pozwoli dostrzec najdrobniejsze wady i natychmiast je skorygować.

11. Pozbądź się rozdwojonych końcówek

Wiele kobiet stara się zapuszczać włosy tak długo, jak to możliwe, ale jednocześnie ich końcówki prawie zawsze się rozdwajają. Na sklepowych półkach można zobaczyć wiele produktów, które gwarantują pozbycie się tego problemu, ale w rzeczywistości tworzą one jedynie chwilowy wygląd zdrowych włosów. Jedynym sposobem na poradzenie sobie z rozdwojonymi końcówkami jest ich obcięcie.

READ
13 nietypowych zastosowań ziemniaków

Jakie inne błędy w samoopiece przeoczyliśmy? Jakich sztuczek używasz na co dzień?

Jasna strona / DIY / Ponad 10 codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, które tylko profesjonaliści wiedzą, jak prawidłowo wykonywać

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: