10 prostych i skutecznych trików łazienkowych, które powinieneś wypróbować

Nie bez powodu ludzie bardzo szanują przysłowie: „żyj przez wiek, ucz się przez wiek”.

Bez względu na to, ile hacków na życie dana osoba zna, ale z czasem ktoś wymyśli coś interesującego i przydatnego.

Zaopatrzenie się w kilka wskazówek, które sprawią, że łazienka stanie się bardziej funkcjonalna, ułatwi rutynę i przyspieszy sprzątanie, nikomu nie zaszkodzi.

1. Niezawodna ochrona

Butelka pianki do golenia może spowodować nieoczekiwane kłopoty. /Zdjęcie: scheerzone.nl

Butelka pianki do golenia może spowodować nieoczekiwane kłopoty.

W łazience stale panuje wysoka wilgotność. Jest to naturalne, ale może prowadzić do nieprzewidzianych i raczej nieprzyjemnych niespodzianek. Na przykład puszka pianki do golenia lub inne metalowe butelki mogą rdzewieć na dnie, pozostawiając nieestetyczne brązowe ślady na powierzchni zlewów lub półek. Aby rozwiązać ten problem, po prostu pokryj dno słoika bezbarwnym lakierem do paznokci i pozwól mu dokładnie wyschnąć.

2. Czystość i porządek

Proste rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał później sprzątać.

Proste rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał później sprzątać.

Przycinaj paznokcie ostrożniej niż zwykle. Aby później nie trzeba było zamiatać nadmiaru pozostałości lub znajdować ich w najbardziej nieodpowiednich miejscach w mieszkaniu. Osobom, które używają maszynki do strzyżenia, zalecamy wypróbowanie jednej sztuczki życiowej: uszczelnij boczne części narzędzia do higieny taśmą podczas zabiegu. Po uporządkowaniu paznokci odklej się i z łatwością zbierz wszystkie zanieczyszczenia, które zalegają w środku.

3. Aktualizacja rurki dentystycznej

Bardzo ciekawy pomysł, aby korzystanie z pasty stało się znacznie wygodniejsze. /Zdjęcie: cdn.diys.com

Bardzo ciekawy pomysł na znacznie wygodniejsze stosowanie pasty.

Tubka pasty do zębów zwykle sprawia wiele kłopotów. Może się przebić tak, że pasta zacznie wypływać z dwóch miejsc na raz, nie jest zbyt wygodne wyciskanie z niej pasty po przebudzeniu, a także, gdy pozostaje w niej mniej niż połowa, nie wygląda to zbyt estetycznie przyjemny. Aby poprawić wygląd łazienki i uprzyjemnić codzienne czynności, wystarczy przenieść pastę z tubki do butelki z dozownikiem – w ten sposób korzystanie z niej będzie znacznie wygodniejsze.

Ciekawe informacje: Prototyp pasty do zębów pojawił się w IV wieku naszej ery. mi. w starożytnym Egipcie. Następnie do mycia zębów użyto ciekawej kompozycji liści mięty, soli w postaci proszku, pieprzu oraz kwiatostanów irysa. W Rosji zaczęto myć zęby pokruszoną kredą dopiero po dekrecie Piotra I. Ale pierwsza pasta do zębów w słoiku została wydana w 1873 roku przez firmę Colgate. Najpierw tubki aluminiowe, a następnie plastikowe zaczęły pojawiać się w sprzedaży w 1915 roku, potem do pasty do zębów dodawano również wszelkiego rodzaju przydatne ekstrakty roślinne.

READ
TOP 5 prostych i stylowych sposobów na odświeżenie wnętrza

4. Czystość i połysk

Możesz walczyć z rdzą w najbardziej oryginalny sposób. /Zdjęcie: xcook.info

Możesz walczyć z rdzą w najbardziej oryginalny sposób.

Często z powodu dużej wilgotności w łazience rdza pojawia się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Przedmioty metalowe, takie jak krany, odpływy, wieszaki na ręczniki itp. są szczególnie wrażliwe. Jeśli rdzę zaskoczy, a w domu nie ma na nią lekarstwa, możesz poszukać alternatywy w kuchni. Przy tak nieprzyjemnej konsekwencji wilgoci zwykły ketchup spisuje się znakomicie. Za pomocą gąbki nanieś go na dotkniętą powierzchnię, pozostaw na 15 minut, a następnie spłucz wodą – połysk nie każe Ci czekać.

5. Szczotki pod kontrolą

Proste rozwiązanie do utrzymania czystości szczoteczek do zębów.

Proste rozwiązanie do utrzymania czystości szczoteczek do zębów.

Jeśli w łazience nie ma uchwytów na szczotki, warto pomyśleć o ich samodzielnym rozmieszczeniu. Wykonanie ich z improwizowanych przedmiotów jest dość proste: musisz wziąć nakrętkę z dowolnej plastikowej butelki i wyciąć dwa otwory równolegle do siebie po bokach. Użyj pistoletu do klejenia na gorąco, aby przymocować pokrywę do ściany. W otworze możesz powiesić szczoteczkę do zębów, aby zawsze była zamocowana we właściwym miejscu, a także lepiej wysychała po szczotkowaniu, zmniejszając ryzyko wystąpienia grzybów i zarazków.

6. Life hack na mydło

Mydło będzie wdzięczne za tę zmianę. /Zdjęcie: i.pinimg.com

Mydło będzie wdzięczne za tę zmianę.

Ci, którzy używają mydła w postaci stałej, znają jego odwieczny problem – w mydelniczce często się zamoczy i traci swój kształt. Proces ten nie wygląda zbyt estetycznie, a nawet używanie mydła staje się niewygodne. Ale jest proste rozwiązanie: wystarczy nałożyć dwie gumki na mydelniczkę, umieszczając je bliżej krawędzi. W ten sposób mydło będzie leżeć na gumkach, a nadmiar wody po umyciu rąk spłynie i ostatecznie wyparuje lub połączy się bez szkody dla mydła.

7. Wyeliminuj blokadę

Wrząca woda jest przydatna do usuwania zatorów bez użycia tłoka. /Zdjęcie: i.ytimg.com

Wrząca woda jest przydatna do usuwania blokad bez użycia tłoka.

Żadna łazienka nie jest odporna na zatykanie. Może pojawić się w zlewie lub w samej wannie, ale w każdym z miejsc spowoduje wiele niedogodności. Aby poradzić sobie z tym w mgnieniu oka, gdy w domu nie ma specjalnych narzędzi, pomoże prosta wskazówka. Konieczne jest wysłanie równych części sody oczyszczonej, octu, a następnie wrzącej wody do odpływu. Ważne jest przestrzeganie prawidłowej kolejności. Zwykle wystarcza każdego składnika na pół szklanki. Po tej procedurze należy przepłukać odpływ dużą ilością wody z kranu.

READ
Najkorzystniejszy czas ślubu w 2023 roku dla wszystkich znaków zodiaku

8. Stylowa i wygodna mata

Taki dywan stanie się ozdobą i funkcjonalnym dodatkiem każdej łazienki. /Zdjęcie: i.pinimg.com

Taki dywan stanie się ozdobą i funkcjonalnym dodatkiem każdej łazienki.

W pobliżu wanny wystarczy dywanik, na którym po kąpieli możesz zmoczyć stopy. To kwestia komfortu, a nawet zdrowia: powierzchnia dobrej przyczepności na płytce zapobiegnie ślizganiu się i zamarzaniu stóp. Nie musisz kupować dywanu w sklepie, ponieważ możesz zrobić piękny i użyteczny dodatek do swojego mieszkania własnymi rękami z improwizowanych środków. Aby to zrobić, będziesz potrzebować starych lub niepotrzebnych ręczników, które należy pociąć na paski, a następnie zawiązać w kilka warkoczy i zabezpieczyć nitkami. Najlepiej byłoby, gdyby ręczniki były w różnych kolorach, dzięki czemu dywan będzie wyglądał piękniej i oryginalniej. Powstałe warkocze należy skręcić w okrąg o pożądanej średnicy i zabezpieczyć nitkami w kilku miejscach, w których spotykają się rzędy.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: