10 profesjonalnych wskazówek, które pomogą szybciej posprzątać dom

Większość z nas nie ma czasu na posprzątanie mieszkania na czas, bo wiele rzeczy nie jest na swoim miejscu, hydraulika przestaje świecić, a w zlewie spokojnie czeka na swoją kolej góra naczyń. Wielozadaniowość współczesnego człowieka nie pozwala na terminowe monitorowanie tego wszystkiego.

Gdy do wakacji zostało tylko kilka godzin, czekasz na gości, a może po prostu masz dość bałaganu, z pomocą przyjdą Ci przydatne wskazówki od profesjonalistów. Potrzebujesz tylko pół godziny – a mieszkanie będzie lśniło czystością.

Jak posprzątać całe mieszkanie w pół godziny

1. Łazienka

To właśnie w tym pomieszczeniu najczęściej zalegają wszelkiego rodzaju proszki do prania/czyszczenia, żele. Ponadto przechowujemy produkty do pielęgnacji ciała i włosów w łazience, zapominając lub nie mając czasu na wyjęcie ich z umywalki i łazienki. Dlatego przede wszystkim warto schować wszystko do szafek lub postawić na półkach. Gdy powierzchnie są wolne, potraktuj je środkiem czyszczącym i pozostaw na 10 minut. Czas nie pójdzie na marne – będziesz miał czas na posprzątanie kuchni.

2. Kuchnia

Jeśli w zlewie zgromadziła się góra nieumytych naczyń, a nie masz zmywarki, szybciej będzie nie myć ich osobno, ale napełnić zlew ciepłą wodą i wymieszać w niej detergent. Podczas moczenia naczyń sprzątasz stół i czyścisz piec proszkiem. Opłucz płytki pod bieżącą wodą i wysusz je. Teraz weź kilka ręczników kuchennych i włóż je do pralki wraz z innymi rzeczami.

3. Zrób zdjęcia pokoi

Czasami nie widzimy oczywistości, patrząc na wszystko ze zwykłej perspektywy. Warto przyjrzeć się zdjęciom pokoi, gdyż rzeczy, których nie ma na swoim miejscu, od razu przykują uwagę. Usuń je najpierw. Niech nic Cię nie powstrzyma przed rozpoczęciem pełnego sprzątania.

4. Zaopatrz się w worki na śmieci

W rzeczywistości bardzo ważne jest nie tylko umieszczanie potrzebnych rzeczy na swoich miejscach, ale także wyrzucanie niepotrzebnych. Nie odkładaj tego, lepiej zabrać ze sobą worki na śmieci do każdego z pokoi i włożyć do nich rzeczy, których nie używasz. Wyobraź sobie, że następnym razem, gdy nadejdzie czas na sprzątanie, liczba przedmiotów, które nie znajdują się na swoim miejscu, znacznie się zmniejszy. Dzięki temu w łatwy sposób pozbędziesz się tego, co zbędne, stare i niepotrzebne.

READ
10 najlepszych dressingów do kwiatów w pomieszczeniach

5. Pościel swoje łóżko

Każdą z nas w dzieciństwie uczono ścielenia łóżka zaraz po przebudzeniu, bo wtedy nie będzie na to czasu. Kiedy sprzątasz mieszkanie, pościelone łóżko może ci znacznie ułatwić. Jeśli nie miałeś na to czasu rano, najpierw zrób to, a następnie bezpośrednio posprzątaj.

6. Najpierw posprzątaj pokoje, w których na pewno będą Twoi goście.

Jeśli do przybycia gości pozostało bardzo mało czasu, najważniejsze jest, aby nie wpadać w panikę. W spokojnym stanie trzeźwo ocenisz, co powinieneś najpierw wziąć na siebie. Nie możesz tracić czasu na dokładne sprzątanie sypialni czy miejsca pracy. Przede wszystkim zadbaj o przedpokój, kuchnię i łazienkę.

7. Podnieś wszystko z podłogi i posprzątaj

Niższy poziom, czyli podłoga, musi być czyszczona jako ostatnia. Najwygodniej jest zacząć myć podłogę od tych obszarów, w których już uporządkowałeś, czyli od łazienki i kuchni. Sprawdź, czy na podłodze nie leżą żadne przedmioty, potraktuj je wodą i środkiem czyszczącym o przyjemnym zapachu.

8 znaków dla zwierząt

Jeśli dzielisz swoją przestrzeń życiową z kotem lub psem, prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony do nie zauważania futra na powierzchniach. Ale dla gości może być nieprzyjemne, jeśli sierść zwierząt przykleja się do ich ubrań. Odkurz sofy i krzesła, wyjmij tacę, aby nie było dodatkowych zapachów, a także wyrzuć resztki starego jedzenia z miski i podmień wodę zwierzaka.

9. Nie zapomnij o zestawie do odkurzacza

Chociaż często używamy tylko jednej lub dwóch, małe dysze pomogą nam szybko posprzątać w trudno dostępnych miejscach, gdzie bardzo trudno jest dotrzeć ręką. Zwłaszcza jeśli czas jest ograniczony, nie trzeba sprzątać na mokro w każdym pomieszczeniu, wystarczy usunąć kurz, co pomoże odkurzaczowi.

10. Wytrzyj wszystkie lustra i powierzchnie odbijające

Nawet jeśli usuniesz cały kurz i umieścisz rozrzucone rzeczy na swoich miejscach, pochmurne i brudne lustro natychmiast ujawni sytuację, która ostatnio panowała w mieszkaniu. Wytrzyj wszystkie odblaskowe powierzchnie specjalnym płynem, aby zapewnić wyraźne odbicie. Każdy z twoich gości, uwierz mi chociaż na chwilę, ale spójrz w lustro.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: