10 pomysłów na modernizację kuchni przy minimalnych kosztach

Odświeżmy więc kuchnię! Ten pokój jest jednym z najczęściej używanych w każdym mieszkaniu lub domu. Jesteśmy pewni, że w Twojej kuchni również jest kilka punktów, które można poprawić lub odświeżyć.

1. Jak zaktualizować kuchnię: wymień drzwi

Zawieszenie nowych drzwi na szafkach kuchennych to opłacalna alternatywa dla całkowitej wymiany mebli. Wygląd kuchni zmieni się nie do poznania, jeśli zmienimy ich kolor lub fakturę. Jest tu jednak ważna uwaga, szczególnie w przypadku „starszych” kuchni: przy zawieszaniu nowych drzwi często trzeba zmieniać elementy mocujące, a to może osłabić projekt kuchni, doprowadzić do ugięcia i skrócić żywotność całego zestawu.

jak zaktualizować kuchnię?

2. Pomaluj fasady

Ta metoda pomoże osiągnąć ten sam silny efekt, co przy wymianie drzwi, a ryzyko jest mniejsze. Uzbrój się w ulubioną farbę i zaktualizuj stare drzwi. Spray radzi sobie lepiej niż pędzel: będzie mniej smug, łatwiej uzyskać równomierne pokrycie. Jeśli chcesz użyć farby w płynie, która pozostała po ostatniej naprawie, najlepiej nakładać ją za pomocą gąbki ruchem wcierającym. I nie zapomnij nałożyć na wierzch kilku warstw lakieru.

jak zaktualizować kuchnię?

jak zaktualizować kuchnię?

3. Zainstaluj nowe uchwyty

To niesamowite, jaką rolę odgrywa tak mały detal, jak uchwyt, w postrzeganiu całej kuchni. Ponadto ich wymiana jest prosta i niedroga. Jeśli jednocześnie przemalujesz szafki, możesz naprawić i pomalować stare otwory po klamkach, wtedy wybór nowych części nie będzie niczym ograniczony. Jeśli zmienisz tylko uchwyty, będziesz musiał znaleźć podobny format.

jak zaktualizować kuchnię?

4. Spryt z blatem

Jeśli powierzchnia Twojego blatu jest całkowicie zużyta lub już Cię denerwuje, możesz ją wymienić. Jeśli jednak jest przyklejony do szafek, może być trudno zamaskować uszkodzenie przed późniejszym demontażem. Jest prostsza opcja i, jeśli mówimy o blacie z naturalnych materiałów, tańsza: zaproś wyspecjalizowany dom, który zamontuje cienką warstwę forniru lub kamienia na Twoim blacie.

jak zaktualizować kuchnię?

jak zaktualizować kuchnię?

5. Uaktualnij światło

Kupując nowe oprawy lub przynajmniej zmieniając klosz lampy wiszącej, dostaniesz zastrzyk nowości. Pomyśl o oryginalnych wisiorkach, wyglądają bardziej elegancko niż tylko wiszący sznur.

jak zaktualizować kuchnię?

jak zaktualizować kuchnię?

Jeśli Twoja kuchnia ma tylko jedno wspólne źródło światła, masz gwarancję dodania komfortu i poprawy atmosfery w pomieszczeniu, zawieszając lampę nad blatem roboczym i kilka kinkietów w okolicy stołu. Jeśli nie chcesz zatrudniać elektryka do montażu urządzeń na ścianie, zrobią to te, które po prostu podłącza się do gniazdka ściennego.

READ
Jak pozbyć się bałaganu w domu: 5 przydatnych wskazówek

6. Przejdź na energooszczędne oświetlenie

Nie bez powodu tak wiele mówi się o diodach LED – są droższe od innych żarówek (choć z czasem cena spada), ale jednocześnie działają bardzo długo, są niezwykle energooszczędne i nie da się ich dostać spalone o nich. Wymiana żarówek jest prawdopodobnie najłatwiejszą zmianą, jaką możesz wprowadzić w swojej kuchni, ale jaśniejsze światło korzystnie wpłynie na wygląd przestrzeni, a oszczędność energii wpłynie pozytywnie na Twój budżet. Diody LED są sprzedawane z szeroką gamą typów podstaw, dzięki czemu nawet wbudowane halogeny można łatwo wymienić.

jak zaktualizować kuchnię?

7. Pomaluj sufit

Pomaluj lub ponownie wybielić sufit. Nawet jeśli jest to jedyna rzecz, którą zrobisz, aby odświeżyć kuchnię, zdziwisz się, o ile jaśniejsze i jaśniejsze stanie się otoczenie. Sufity kuchenne są pod dużym ciśnieniem z powodu pary, dymu, kurzu i rozprysków tłuszczu i możesz tego nie zauważyć, dopóki nie porównasz „przed” i „po”.

jak zaktualizować kuchnię?

8. Zaktualizuj swój fartuch kuchenny

Jeśli okładzina ścienna za blatem kuchennym jest przestarzała lub, co więcej, nie była początkowo przystosowana do kuchennej codzienności, czas zrobić piękny i praktyczny fartuch kuchenny. W naszych artykułach jest wiele ciekawych pomysłów:

jak zaktualizować kuchnię?

Szybkie i niedrogie rozwiązanie: wykup lub, jeśli masz szczęście, odbierz za darmo pozostałości różnych płytek w magazynach lub od znajomych, którzy niedawno zakończyli naprawy. Połącz płytki o różnych rozmiarach, kolorach i fakturach, aby stworzyć niepowtarzalny i żywy backsplash, który stanie się prawdziwą atrakcją Twojej kuchni. Jeśli chcesz fartuch z mozaiki, do tych celów nadają się również połamane płytki. Nawiasem mówiąc, jeśli stan starej płytki jest nadal normalny, można ją również po prostu pomalować natryskowo i polakierować.

9. Zmień podłogę

Czy podłogi wymagają aktualizacji? Przy ograniczonym budżecie ten problem można rozwiązać, wykonując pracę samodzielnie i wybierając podłogę, która dobrze się czuje na starej podłodze (o ile nie jest zbyt krzywa). Płytki winylowe, korek, laminat lub linoleum są na tyle łatwe w montażu, że można to zrobić samemu przy odrobinie staranności.

jak zaktualizować kuchnię?

10. Pozbądź się śmieci

Bez względu na to, jakie zmiany wprowadzisz w swojej kuchni, bałagan i nadmierne „śmieci” wizualne mogą wszystko zepsuć. Być może nie wszystkie akcesoria na półkach kuchennych i magnesy na lodówce są ci tak drogie. W zwolnionej przestrzeni możesz postawić kilka nowych, starannie wyselekcjonowanych przedmiotów: wazony lub misy, zabytkowe butelki czy pamiątkowe zdjęcia. Lub po prostu zostaw więcej wolnego miejsca.

READ
Jak uniknąć 10 typowych błędów w urządzaniu wnętrz domowych

jak zaktualizować kuchnię?

jak zaktualizować kuchnię?

Zdjęcia: apartmenttherapy.com, einteriors.design, pinterest.com, lifeschic.com, styleathome.com, nicolefranzen.com

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: