10 okrutnych realiów życia, o których nie powinna zapominać każda nowoczesna kobieta

W życiu pojawiają się postulaty, o których kobiety nie powinny zapominać. Nie niosą złych informacji ani negatywności. W naszym Top 10 znajdziesz te prawdy, których znajomość pozwoli Ci spokojnie odetchnąć i zacząć żyć dla własnej przyjemności. Pomoże również dziewczynom zdobyć doświadczenie życiowe bez nadepnięcia na żadne grabie.

10. Wygląd ma znaczenie

Zawsze wita nas okładka, a w dobie panowania Instagrama kocha się nas też oczami.

Piękna dziewczyna nie tylko wygląda atrakcyjniej dla płci przeciwnej, ale także wydaje się zdrowsza w oczach innych. Nikt nie anuluje znaczenia świata wewnętrznego, ale nie należy zapominać o wyglądzie. Mimo to nowe znajomości szybko docierają do atrakcyjnych i zadbanych osób, piękne dziewczyny są bardziej autorytatywne i odnoszą sukcesy.

A jeśli jesteś właścicielem naturalnego piękna, nie zapomnij o zachowaniu godności zewnętrznej za pomocą produktów do pielęgnacji, sportu i prawidłowego odżywiania.

9. Alkohol jest naprawdę zły.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega: palenie to trucizna. I alkohol też.

Najgorszą rzeczą, jaka czeka cię po alkoholu, jest uzależnienie, a jak ustalili naukowcy: alkoholizm kobiet jest nieuleczalny.

Ale inne konsekwencje spożywania alkoholu nie są różowe. Z alkoholu szybko i łatwo zyskuje się dodatkowe kilogramy, ponieważ woda jest zatrzymywana w organizmie. Ponadto alkohol jest produktem bardzo wysokokalorycznym, a czasem na wieczorne spotkanie z butelką czerwonego spożywasz dzienne spożycie kalorii.

Alkohol psuje skórę: znika jej elastyczność, świeżość i zdrowy koloryt. Alkohol jest często przyczyną trądziku.

8. Twoja przyszłość to twój problem

Generalnie złą formą jest przerzucanie odpowiedzialności za swoje niespełnione marzenia i plany na innych ludzi. Od dawna trzeba było zrozumieć i zaakceptować, że tylko ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie. Nie twój mąż, nie twój chłopak, nie twoi rodzice czy dobrzy przyjaciele.

Wszystko, co masz w życiu, jest twoją odpowiedzialnością. A jeśli w tej chwili jesteś zadowolony ze swojej sytuacji życiowej, podziękuj sobie – to tylko twoja zasługa. A jeśli nie jesteś zadowolony z sytuacji, w której się teraz znajdujesz, zacznij coś zmieniać. Bo przyszłość zależy tylko od Ciebie.

7. Świat zmienia się szybciej niż nam się wydaje.

Świat nie stoi w miejscu. Jeszcze w latach XNUMX. trzymaliśmy pierwsze czarno-białe telefony Panasonic, a teraz co drugie dziecko ma w kieszeni telefon z nieograniczonym dostępem do Internetu.

READ
Który żeński znak zodiaku jest najdroższy dla mężczyzn

Technologie się rozwijają, postęp pędzi do przodu i musimy za tym nadążać.

Nawet życie postuluje zmianę, pojawiają się nowe przekonania i niszczą stare stereotypy. Trzeba się z tym pogodzić i starać się być na fali zmian informacyjnych, aby nadążyć z duchem czasu.

6. Młodość nie jest wieczna

Nie bój się starości, bo wszyscy rozumiemy, że jest nieunikniona. Czy nie lepiej więc zaakceptować nieuniknione z uśmiechem na twarzy i lekkością w duszy?

Teraz jesteś młoda, więc wykorzystaj w pełni uroki pogodnego i silnego ciała. Na starość czeka na Ciebie przyjemna miara i ogromny bagaż doświadczeń życiowych. I pamiętaj: nie ma nic złego w rosnącej liczbie twoich lat, ponieważ w głębi duszy zawsze możesz pozostać młodym.

5. Musisz stale się uczyć

Władimir Iljicz zapisał nam: „Ucz się, ucz się i jeszcze raz ucz się!”

To przekonanie warto utrwalić sobie w głowie i okresowo je przypominać, bo nauka to postęp, który pozwala nam się doskonalić.

Dowiedz się, co staje się popularne, aby być na bieżąco. Szczególnie dowiedz się, co chcesz osiągnąć w dziedzinie zawodowej. Nowe informacje to swego rodzaju gimnastyka dla mózgu. Dzięki niej umysł pozostaje świeży i dociekliwy, nawet pomimo upływu lat.

4. Małżeństwo jest opcjonalne

Zapomnij o stereotypie, że bycie samotną dziewczyną jest wstydliwe. Nigdy nie jest wstydem być samemu, jeśli czujesz się dobrze ze sobą. I wyjść za mąż, bo “nadszedł czas” dla każdego – prawdziwa głupota i krzyż na szczęśliwej przyszłości.

Dawno minęły czasy jaskiniowe, kiedy ludzie łączyli się w rodziny, aby mieć większą szansę na przeżycie.

Epoka, w której kobieta nie mogła nic zrobić bez mężczyzny, ponieważ została pozbawiona prawa wyborczego, wolności wyboru i możliwości zdobycia wykształcenia lub pracy, odeszła w niepamięć.

Teraz nastała era wolności i zdrowego egoizmu, więc nie uganiaj się za pieczątką w paszporcie, jeśli nie uważasz małżeństwa za swoją niezbędną konieczność.

3. Możemy się zmęczyć

Jeśli ostatnio odpoczywałeś w swoim poprzednim życiu, nadszedł czas, aby się zatrzymać i zrobić wydech. Przestań się spieszyć i stwórz listę 100 rzeczy do zrobienia w ciągu 24 godzin. Co więcej, przestań robić sobie wyrzuty, jeśli nie masz czasu na dokończenie tych rzeczy.

READ
Oznaki słownej przemocy w związku

Idealna kobieta, którą widzisz na ekranie telewizora, to tylko fikcyjny obraz. Nie istnieje i nie powinieneś dążyć do tego wizerunku ze szkodą dla własnego zdrowia i interesów.

Zmęczenie jest normalne.

Zrób wydech i zrób sobie przerwę, twoje ciało będzie ci bardzo wdzięczne.

2. Wybór jest nadal ograniczony

Współczesny świat jest pełen możliwości wyboru. Dowolny detergent, dowolna marka czekolady, dowolna instytucja edukacyjna – tysiąc i jedna opcja na absolutnie każdy aspekt życia. To odurzające i mylące.

Czasami możemy znaleźć to, co lubimy. Ale znowu zrezygnujemy, żeby szukać dalej, bo gdzieś tam jest lepiej.

To wypaczone przekonanie jest obecnie powszechne wśród wielu ludzi, więc przestań. Czasami nie należy gonić za ideałem i myśleć, że wybór jest nieograniczony. Wszystko ma swój koniec, więc zatrzymaj się na tym, co rezonuje w Twojej duszy i przestań szukać ideału.

W przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniemy z niczym.

1. Zawsze jest ktoś lepszy. i młodszy

I nie ma w tym nic złego. Prawdę, którą trzeba pogodzić i spokojnie żyć dalej.

Nie musisz konkurować z całym światem. Co więcej, nie musisz się bić, bo wyglądasz gorzej niż ta aktorka z sensacyjnego hitu. Naucz się żyć z myślą, że zawsze będzie ktoś lepszy od Ciebie. A ktoś inny jest lepszy od kogoś, kto jest lepszy od ciebie. A ten łańcuch jest nieskończony.

Jedyną osobą, do której możesz się porównać, jesteś ty z przeszłości. Rozwijaj się bez patrzenia na “idealne” osoby, wierz mi, oni też mają w głowach tych “idealnych” ludzi, do których nie docierają.

Nastawiamy się na dobro i staramy się nie myśleć o złych, odpychając złe myśli i przekonania o zbliżającej się dojrzałości i starości. Jest to oczywiście szczególnie prawdziwe w przypadku kobiet. Ale czy można się oszukiwać, ignorując realia życia?

Młodość nie jest wieczna

Socjologowie twierdzą, że dziś 30 lat to odpowiednio nowe 20 lat, a 40 to tylko 30. Ale bez względu na to, jak bardzo chcemy oszukać nasze lata, nie powinniśmy zapominać, że ciało, w przeciwieństwie do naszego wewnętrznego świata, starzeje się w ten sam sposób jak 10, 20, 30 lat temu.

READ
12 rzeczy, których mężczyźni nigdy nie zrozumieją na temat kobiecej psychologii i fizjologii

Chociaż media olśniewają nas obrazami ludzi, którzy wyglądają na 50 na 30 lat, to tylko pomaga docenić wagę higieny osobistej i codziennej dbałości o siebie. Nasze ciało to dobra inwestycja.

Musisz się ciągle uczyć

Z wiekiem zdolność poznania słabnie. Pogorsza się pamięć i myślenie. Ten fakt należy przyjąć za pewnik. Regularne ćwiczenia pomogą utrzymać zdolności umysłowe i poprawią pracę mózgu.

Rozwiązywanie problemów logicznych, czytanie, zapamiętywanie wierszy i tekstów, nauka nowego języka, każda forma nauki jest idealna dla utrzymania mózgu w dobrej kondycji.

Alkohol jest naprawdę zły

Tak, nawet wytrawne czerwone wino, które niektórzy często nazywają zdrowym. Istnieje zagrożenie dla zdrowia nawet przy minimalnym spożyciu alkoholu, a rzeczywiste szkody wynikające ze zwiększonego spożycia alkoholu wykluczają wszelkie możliwe korzyści płynące z niektórych napojów alkoholowych.

Małżeństwo jest opcjonalne

Początkowo ludzie brali ślub, ponieważ znacznie zwiększało to szanse na przeżycie. Później – zgodnie z tradycją lub religią. Ponadto idee dotyczące samej smutnej starości są głęboko zakorzenione w społeczeństwie. Ludzi przeraża brak dzieci, które nie przyniosą szklanki wody, i strasznie nieznośna egzystencja na starość. Ale czy tak jest naprawdę?

Człowiek może żyć sam. Nie ma nic złego w niepołączeniu swojego życia z kimś, jeśli nadal nie możesz znaleźć naprawdę „swojej” osoby. Czy warto wziąć ślub tylko po to, by odhaczyć? Myśle że nie.

Wybór jest ograniczony

Na różnych szkoleniach specjaliści od coachingu starają się przekazać naszej świadomości ideę, że możemy być kimkolwiek chcemy, a wszystkie możliwości są w naszych rękach. Czy to prawda?

Oczywiście jest wiele zawodów, których nikt wcześniej nie mógł sobie wyobrazić, ale nie wszystkie są dostępne. Możesz się odnaleźć, regularnie zmieniając pracę i ucząc się nowego rzemiosła. Ale mimo wszystko warto znaleźć coś, co cię w ten czy inny sposób zadowoli, bo inaczej możesz pozostać wiecznym uczniem, który o wszystkim wie trochę, a jednocześnie nic nie wie.

Świat zmienia się szybciej niż myślimy

W naszym stuleciu świat zmienia się bardzo szybko. Nie tylko technologia się poprawia, ale samo społeczeństwo. Skutecznie walczymy ze starymi stereotypami i zdobywamy nowe przekonania. Powinieneś to rozpoznać i starać się nie wyłamać z rytmu, w przeciwnym razie możesz zostać w tyle.

READ
Bezpłatne usługi w pociągu, o których większość pasażerów nie wie

Twoja przyszłość to Twój problem

Mężczyzna u szczytu młodości nie myśli zbyt wiele o tym, co dalej. Ponadto wiara w przyszłość podsyca stereotyp „przejdę na emeryturę, a moje dzieci mi pomogą”.

Ale w rzeczywistości nikt nie zaopiekuje się nami lepiej niż my sami. I dotyczy to nie tylko starości. Jeśli ktoś pomoże nam na emeryturze, to byłoby super, ale nie powinniśmy z góry liczyć na takie wsparcie. Nasz los jest w naszych rękach!

Wygląd ma znaczenie

Chociaż twierdzimy, że ważniejszy jest wewnętrzny spokój, piękni ludzie wyglądają na zdrowszych, co ułatwia tworzenie nowych relacji. Słowa osób atrakcyjnych są lepiej odbierane przez rozmówców. Dobry wygląd pomaga osiągnąć sukces znacznie szybciej. Dlatego warto inwestować w wygląd.

Zawsze jest ktoś lepszy

Niezależnie od tego, co osiągnęliśmy w życiu, musimy pamiętać, że zawsze znajdzie się ktoś równie dobry, a nawet lepszy. Ten łańcuch może trwać w nieskończoność. Trzeba to tylko zrozumieć i zaakceptować. W przeciwnym razie możesz stać się właścicielem niskiej samooceny.

Niemożliwe i niepotrzebne jest konkurowanie z całym światem; jedyną osobą, którą musisz dzisiaj pokonać, jest twoje wczorajsze ja.

Możemy się zmęczyć

Ekrany telewizorów i strony magazynów dają nam doskonały obraz życia współczesnego człowieka, który przed pójściem do pracy radzi sobie ze wszystkimi obowiązkami. A po ciężkim dniu w pracy z zapałem idzie na siłownię. Na koniec dnia energiczna osoba wraca do domu i znów udaje jej się wykonać wszystkie domowe obowiązki przed pójściem spać. Kuszące zdjęcie, prawda? Ale musisz zrozumieć, że to tylko chwyt reklamowy. Już nie.

W rzeczywistości jesteśmy niedoskonali i możemy się męczyć, późno wstawać, a nawet być leniwi. Myślenie o sobie w ten sposób może nie być zbyt przyjemne, ale jeśli uznasz potrzebę odpoczynku i relaksu, nie możesz żałować za każdym razem, gdy zrobisz sobie krótką przerwę. Ponadto takie momenty pomogą „zrestartować”.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: