10 niesamowitych pomysłów na przechowywanie w małych kuchniach

Otrzymuj jeden z najczęściej czytanych artykułów na e-mail raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

Niezależnie od powierzchni kuchni, zawsze brakuje przestrzeni użytkowej. Aby rozwiązać ten problem, pomoże kilka sztuczek dotyczących prawidłowego ułożenia rzeczy i stworzenia dodatkowych miejsc do przechowywania. Wdrożenie tych pomysłów nie zajmie dużo czasu i nie będzie kosztować ani grosza.

1. Zorganizowane pojemniki na żywność

Wszystkie pojemniki i pokrywki są bardzo wygodne do przechowywania w tak stylowym organizerze. /Zdjęcie: i.pinimg.com

Plastikowe pojemniki są jednym z niezastąpionych uczestników procesów kuchennych. Są bardzo wygodne do przechowywania żywności w lodówce lub zabrania ze sobą do pracy, nauki, na wizytę lub na łono natury. Wadą jest to, że nie zawsze wygodnie jest przechowywać pojemniki, a także szukać ich pokrywek, jeśli leżą na półce w podzielonej formie. Aby nic się nie zgubiło, leżało kompaktowo i jednocześnie było wygodnie wyjmowane z półki, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie prostego organizera. Dzięki niemu wszystko będzie zawsze na swoim miejscu.

2. Dwie półki z jednej

Dzięki stojakowi przestrzeń na zwykłej półce staje się znacznie bardziej funkcjonalna. /Zdjęcie: gardeninga.com

Dzięki stojakowi przestrzeń na zwykłej półce staje się znacznie bardziej funkcjonalna. /Zdjęcie: gardeninga.com

Podstawki druciane można kupić w sklepie lub zrobić własne. Pozwalają zwiększyć przestrzeń do przechowywania w pionie, dając tym samym jeszcze więcej miejsca na przechowywanie różnych naczyń. Nie ograniczaj się do kupowania nowych pięknych talerzy, kubków czy wygodnych misek, narzekając, że kuchnia jest mała i na wszystko nie starczy miejsca. Nawet niewielka przestrzeń, mądrze wykorzystana, daje duże możliwości.

3. System przechowywania torebek na herbatę

Dzięki temu wygodnemu organizerowi torebki herbaty zawsze będą w idealnym porządku. /Zdjęcie: i.pinimg.com

Herbata to jeden z moich ulubionych gorących napojów. Ci, którzy piją ją regularnie, zwykle mają w domu różne marki, smaki i odmiany herbaty, dzięki czemu mogą w każdej chwili zafundować sobie napój w zależności od nastroju. Najwygodniej jest pić herbatę w torebkach, ponieważ są one łatwe i szybkie do zaparzenia w dowolnym momencie. Jednak góra opakowań o różnych smakach zajmuje sporo miejsca. Kompaktowy organizer na herbatę pomoże rozwiązać ten problem, który z łatwością wykonasz samodzielnie z dowolnego pięknego pudełka. Wystarczy podzielić przestrzeń na przegródki i włożyć tam torby. W ten sposób zmniejszy się bałagan, a kolekcja herbat zostanie utrzymana w idealnym stanie.

4. Dodatkowa wygoda w głębokich szafkach

Jeśli do głębokich szafek dodasz kosze lub szuflady, możesz uzyskać efektowny efekt. /Zdjęcie: miro.medium.com

Jeśli do głębokich szafek dodasz kosze lub szuflady, możesz uzyskać efektowny efekt. /Zdjęcie: miro.medium.com

READ
Wskazówki dotyczące niedrogiej przebudowy łazienki

Serwetki stołowe, obrusy z tkaniny, a nawet rzadko używane zastawy stołowe i przybory kuchenne najlepiej przechowywać w solidnych plastikowych lub kartonowych pojemnikach. Taka organizacja znacznie ułatwi poszukiwanie właściwych rzeczy i pozwoli złożyć wszystko tak kompaktowo, jak to tylko możliwe.

5. Rozsądny podział

Bardzo przydatny przedmiot w każdej szufladzie. /Zdjęcie: cyteband.com

Przegrody do szuflad służą nie tylko na widelce, noże i łyżki, ale można je sprytnie wykorzystać do różnych przyborów kuchennych. Dzięki przegródkom łatwo zmieścisz wszystkie niestandardowe naczynia, wszelkiego rodzaju przydatne drobiazgi i rzadko używane przedmioty w jednej szufladzie, a także jak najłatwiej je znaleźć.

6. Tablica magnetyczna

Przy rozsądnym użytkowaniu bardzo przydatna rzecz w gospodarstwie domowym. /Zdjęcie: i.ytimg.com

Pomimo tego, że stojaki na noże wyglądają kompaktowo i profesjonalnie, zajmują zbyt dużo miejsca w kuchni. Zamiast tego najlepiej przechowywać noże i przybory kuchenne na pasku magnetycznym, który można łatwo przymocować do ściany.

7. Niestandardowe przechowywanie doniczek

Doniczki można ustawiać nie tylko poziomo, ale również pionowo. /Zdjęcie: i0.wp.com

Utrzymanie garnków i patelni w porządku może być czasami bardzo trudne. Często powodują dużo hałasu i zamieszania, gdy trzeba wyjąć jeden z całego złożonego stosu. Aby uniknąć tak nieprzyjemnego zabiegu, dobrze jest ustawić garnki, deski do krojenia, pokrywki i blachy do pieczenia w pionie.

8. Dodatkowy obszar funkcjonalny

Dzięki takiemu rozmieszczeniu przedmiotów wszystko, czego potrzebujesz, jest zawsze pod ręką. /Zdjęcie: archidea.com.ua

Jeśli przechowujesz małe garnki, patelnie i przybory kuchenne nad kuchenką lub zlewem, zawsze będą one łatwo dostępne. A w szafkach będzie więcej wolnego miejsca.

9. Miejsce, o którym nikt nie myśli

Korzystając z niestandardowych miejsc do przechowywania, w kuchni można umieścić znacznie więcej przydatnych rzeczy. /Zdjęcie: scontent-arn2-1.cdninstagram.com

Korzystając z niestandardowych miejsc do przechowywania, w kuchni można umieścić znacznie więcej przydatnych rzeczy. /Zdjęcie: scontent-arn2-1.cdninstagram.com

Dno lub bok szafek świetnie nadają się na dodatkowe haczyki lub metalowe mini półki. Bardzo wygodne do przechowywania desek do krojenia, przypraw czy ciężkich przedmiotów, które zajmują dużo miejsca w szafkach.

10. Ławka jest zawsze lepsza niż krzesła.

Ława czy aneks kuchenny to nie tylko miejsce do siedzenia, ale również miejsce do przechowywania. /Zdjęcie: i.pinimg.com

Ławka do jadalni zajmuje mniej miejsca niż krzesła do jadalni. A co najważniejsze, ma jeszcze jeden bardzo istotny plus – mają dodatkową użyteczną przestrzeń pod siedziskami, gdzie można przechowywać garnki, sprzęt AGD czy inne ważne przybory kuchenne.

Przydatne informacje z Novate.ru: Najlepiej umieścić ławkę w małych kuchniach przy oknie, a następnie wykorzystać wolną przestrzeń pod parapetem i na nim.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: