10 niesamowitych filmów, które ujawniają wszechstronność kobiecych losów

My, kobiety i dziewczęta, czasami jesteśmy bardzo emocjonalni i podatni na wpływ środowiska zewnętrznego, czynników irytujących i relacji z innymi. Po wyczerpującym i trudnym incydencie musimy pilnie dojść do siebie. Szukamy wszelkich rozrywek, aby przywrócić naszą wewnętrzną lekkość. Jednym z najbardziej udanych zajęć jest oglądanie ciekawych filmów lub seriali.

Podzielę się z Wami filmami, od których zaświeciły mi się oczy, zaczęłam się uśmiechać i marzyć. Nie będę Was obciążać zbędnymi informacjami – kto i kiedy nakręcił ten film, o czym był, ile milionów zebrał w kasie. Po prostu dzielę się moim doświadczeniem w przyjazny sposób.

Film #1 „Dziennik Bridget Jones”

Film jest przydatny dla tych, którzy pozwolili kompleksom i rozczarowaniu mężczyznami zakorzenić się głęboko w ich duszach. Pyzaty? W porządku. Skłonny do złych nawyków? Nie ma problemu. Mężczyźni oszukiwani i zdradzani? Myśleć! Wszyscy twoi przyjaciele są małżeństwem od dawna i mają kilkoro dzieci? Dobrze niech. Najważniejsze to być sobą. Być kobietą, z wadami i „dziwactwami”. Pozwól sobie na wolność i przestań się stresować. Nie ma ludzi doskonałych, jest tylko właściwy stosunek do siebie.

Osobiście obejrzałem ten film ponad 8 razy. Świetna muzyka, typowo „kobiece” historie, jęczące dziewczyny, komplementy, próby pracy nad sobą – wszystko takie znajome. Poczujesz się w ciepłym, komfortowym otoczeniu i doświadczysz przyjemnych emocji.

Film #2 „Udawaj, że jesteś moim chłopakiem”

Fajna, surowa pani zarabia niezłe pieniądze, sama wychowuje dziecko, myśli o karierze i stara się być w życiu szefem. Znajomy, rodzinny? Gdy tylko kobieta zaczyna przyjmować typowo męską formę zachowania, prędzej czy później załamuje się. Jak zaufać mężczyźnie? Widzieć w nim nie dziecko, które musi zrobić kanapkę z Nutellą czy Nesquik do picia, ale niezależnego i silnego mężczyznę.

Film o przemianie kobiety sukcesu o wyraźnie męskiej linii zachowań w zmysłową dziewczynę. Jak trudno jest się złamać, podejmować decyzje, za które można zostać osądzonym i wyśmianym. Po obejrzeniu chcesz się uśmiechnąć, włączyć głośną muzykę i pojechać z wiatrem do Midnight Juggernauts, przytulając ukochaną osobę.

Film nr 3 „Po prostu razem”

Tutaj znajdziesz się w świecie czułości i miłości. Jesteś ceniony i kochany bez względu na status społeczny, pochodzenie czy wygląd. W końcu to wszystko nie odgrywa żadnej roli. Nie ma sensu się kłócić, obrażać, bać, po prostu trzeba wierzyć ludziom. Czasem ratuje od samotności. Jeśli otworzysz się na świat i innych, zostaniesz zauważony. Zawsze są tacy, którzy cię kochają, nie prosząc o nic w zamian. Zawsze są załamani, nieszczęśliwi ludzie, których trzeba wesprzeć na czas. Jeśli masz lub miałeś ukochaną babcię, szczere przyjaciółki, przeżyłeś trudne chwile i nieszczęśliwe dzieciństwo, zakochałeś się w niedostępnych facetach – film stanie się Twoją pigułką i miłym dodatkiem.

READ
Ocena żon według znaku zodiaku. Gdzie jesteś?

Film nr 4 Dziennik pamięci

Arcydzieło! Jeden z najlepszych filmów w światowym kinie. Naprawdę można kochać przez całe życie, nie zwracając uwagi na kłótnie, zazdrość i podejrzenia. W trosce o ukochaną osobę możesz opuścić dom, dzieci i udać się z nią do domu opieki. W trosce o ukochaną mężczyzna gotów jest codziennie czytać to samo, próbując przywołać wspomnienia i iskierkę szczęścia w jej oczach. Możesz beznadziejnie patrzeć na nią przez długi czas, oczekując, że teraz, teraz, przytuli się i powie: „Nick, tęsknię za tobą”.

Film opowiada o szalonej, silnej miłości, którą ta dwójka nosiła przez całe życie. Gęsia skórka, łzy i chęć ponownego zanurzenia się w tę atmosferę – to tylko niektóre z Waszych wrażeń.

Film nr 5 „Zielona mila”

Wprawdzie nie jest to do końca kobiecy motyw, ale ten film trzeba obejrzeć chociaż raz. Twoja dusza ci podziękuje. Na początku nie rozumiałem o co w tym chodzi i przez pierwsze 5 minut chciałem to wyłączyć. Ale potem… Film opowiada o harcie ducha, o rzeczach małych i prostych, o zwykłym życiu i ludzkiej niedoskonałości. Jako kobieta chciałam przytulić i pocieszyć główne bohaterki. Płakałam, kiedy mysz była leczona. Śmiałem się, gdy to zwierzę uciekało przed złym nadzorcą. Martwiłam się, gdy główna bohaterka cierpiała. Poczucie rewolucji w duszy i nabycie nowej. Przeżyj ten film i poczuj go, a twoje postrzeganie zmieni się w 100%.

Film nr 6 „Lol / RzhuNiMagu”

Wersja francuska jest doskonałą wersją tego młodzieżowego melodramatu. Kolejne potwierdzenie talentów Francuzów. Lekka opowieść o błędach młodości, pierwszej miłości, pierwszych kłótniach z chłopakami, relacjach z rodzicami i próbach samorealizacji. Ale film nie jest tylko dla nastolatków. Matki będą mogły lepiej zrozumieć swoje córki i synów, dziewczynki będą mogły cieszyć się wspaniałą historią miłosną, kobiety będą mogły przezwyciężyć trudności i otworzyć serca na nowych mężczyzn. Fantastyczna muzyka, piękni aktorzy, romantyczny nastrój i życie we wszystkich jego przejawach.

Film nr 7 „Boom”

Film z udziałem młodej Sophie Marceau. Uwielbiam ten film za lekkość, spontaniczność i fajne aktorstwo. Problemy rodziców i dzieci, babć i wnuczek, pragnienie kochania i bycia kochanym bez względu na wiek. Bez względu na to, ile mamy lat, problemy są takie same. Relacje między pokoleniami przeplatają się, powtarzają się błędy. Reżyser Claude Pinoto dokładnie oddał nasze kobiece rzucanie i powody naszych działań. Największe wrażenie zrobiła na mnie babcia głównego bohatera – żywa, zakochana, młoda. Muzykę do filmu napisał utalentowany kompozytor – Vladimir Kosma. Być może ścieżki dźwiękowe wpłynęły na miłość milionów widzów do tego obrazu. Obie części nie pozostawią Cię obojętnym.

READ
Małżeństwa zawarte w niebie: 12 idealnych par w horoskopie

Film nr 8 „Dziewczyny”

Tak, stary, tak, sowiecki. Ale czy to ma znaczenie? Historia dziewczyny, która zakochuje się w starszym mężczyźnie, z doświadczeniem i zrozumieniem życia, nigdy nie straci na aktualności. Naiwność, wiara w innych, gotowość zagłębiania się w cudze problemy – nie przechodziłeś przez to? Film o losach kobiety, specyfice związków, rozczarowaniach i wielkiej chęci budowania relacji. Wyśmiejecie się z Toski, złościcie się na Anfiskę i potępicie San Sanych, tak jak nasze mamy i babcie. Poczuj się jak w domu i zanurz się na chwilę w przeszłość.

Film nr 9 „Trzy metry nad niebem”

W pierwszej części obserwowałem rozwój relacji między bogatą dziewczyną a złym facetem. Nawiasem mówiąc, ten ostatni jest tak uroczą i czarującą postacią, że zakochasz się w nim dosłownie od pierwszych klatek. Historia pierwszych kłopotów, lęków, przemian wewnętrznych jest bliska każdemu. Druga część zrobiła na mnie jeszcze większe wrażenie niż pierwsza. W końcu, jak ważne jest, aby nauczyć się wybaczać bliskim, wybaczyć sobie i nauczyć się żyć na nowo. Film uderza swoją szczerością i prostotą. Od pierwszych minut nie będziecie mogli oderwać się od oglądania, bo miłość to dla każdego z nas najważniejsze uczucie.

Film nr 10 „Kocham cię”

Rosyjski film z Marią Shukshiną. Nie jestem fanem rosyjskich melodramatów, ale oglądałem ten cały dzień. Kolejne potwierdzenie tego, jak niebezpiecznie jest pozwolić sobie odejść i całkowicie rozpuścić się w swoim mężu. Dobre dziewczyny niekoniecznie idą do nieba, to znana na całym świecie prawda. Film pomaga się ustatkować, zmienić styl życia, stosunek do rodziny. A główny bohater musi się wiele nauczyć – wolności, czystości i mądrości. Wrażenia są po prostu wspaniałe!

Moi drodzy, dlaczego siedzicie? Włącz filmy i oglądaj! Pilnie daj sobie godzinę lub dwie i przeżyj ponownie cudowne chwile.

Każda dziewczyna ma swoje sekrety i nie wszystkie ograniczają się do torebki. Aby lepiej zrozumieć tajemniczy świat kobiecej duszy, zebraliśmy 10 filmów, których bohaterki nie są takie proste, jak się wydaje.

Noworoczna atmosfera w KudaGo

 • Odwiedzenie i świętowanie Nowego Roku w Moskwie
 • Pięć do pięciu Nowego Roku: gdzie świętować 2023
 • Chodźmy na spacer! Magiczne miejsca w Moskwie
 • Bajka ożyje: występy noworoczne
 • Przylatuj, pospiesz się: jarmarki noworoczne
READ
10 najlepszych cytatów słynnej Larisy Guzeevy o małżeństwie i związkach

“Zostań w mojej skórze” / Pod skórą (2013) 16+

Niezwykły thriller fantasy o dziewczynie z tajemnicą – Scarlett Johansson gra pomysłową kosmitkę, która poluje na ludzi pod postacią fatalnej piękności-uwodzicielki. Jej ofiarami są samotni mężczyźni, których miłość do uwodzicielskich postaci pewnego dnia prowadzi do stołu jadalnego z kosmitami.

„Powrót” / Volver (2006)

“Powrót” / Volver (2006) 18+

Kultowy hiszpański reżyser Pedro Almodovar jest najbardziej znanym specjalistą od kobiecych sekretów w kinie. Niemal we wszystkich jego filmach centralne miejsce zajmuje kobieta – silna, niezależna, pełna pasji i zawsze trzymająca w szafie kilka szkieletów. Ten opis pasuje również do bohaterek dramatycznego dramatu „Powrót”, których życie pełne jest niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów losu.

„Sekretna atrakcja” / Adoracja (2012) 16+

Prowokacyjny dramat, po mistrzowsku rozwiązujący ciasny węzeł edypalnych namiętności, opowiada historię dwóch dziewczyn, które niespodziewanie zakochują się w swoich synach. Obawiając się rozgłosu i ataków ze strony innych, bohaterki długo ukrywają swoje sprzeczne powiązania. Ale, jak wiesz, wszystko, co tajne, pewnego dnia staje się jasne.

“Kolęda” / Kolęda (2015) 18+

Innym filmem, w którym relacje między dwojgiem ludzi z powodu uprzedzeń płciowych stają się tajemnicą za siedmioma pieczęciami, jest przejmujący retro-dramat o miłości dwóch zagubionych i samotnych dusz w purytańskim Nowym Jorku lat pięćdziesiątych. Obraz został dobrze przyjęty w Cannes i pewnie zdobył Oscara, ale pozostał w niszy „kino nie dla każdego”.

“Pokojówka” / Agasshi (2016) 18+

Pełen wdzięku południowokoreański thriller, w którym zagadki i tajemnice mnożą się wykładniczo, a kobiecy przebiegłość nie zna granic. Oszust proponuje biednej dziewczynie z prowincji przekręt z bajecznie bogatym samotnikiem, ale z czasem idealny plan zaczyna się rozpadać. Ponieważ w tej erotycznej układance kobiety nie są tym, czym się wydają.

Niewierna żona / Niewierna kobieta (1968)

„Niewierna żona” / La femme infidèle (1968) 18+

„Serce piękności jest skłonne do zdrady” – śpiewa w jednej ze słynnych arii. Znakomicie ten aksjomat ujawnia francuski thriller Niewierna żona, opowiadający o strasznych konsekwencjach, do jakich może doprowadzić źle skrywane cudzołóstwo. Nawiasem mówiąc, w 2002 roku w Hollywood nakręcono remake z Richardem Gere i Diane Lail, który wyszedł nie gorzej niż oryginał.

„Czytelnik” / Czytelnik (2008)

Czytelnik (2008) 16+

Zmysłowy dramat o nagłym romansie piętnastoletniej nastolatki z dojrzałą kobietą, rozgrywającym się na tle II wojny światowej. Kate Winslet w roli tajemniczej Niemki o trudnym losie przez dwie godziny czasu ekranowego tak bezinteresownie trzyma swoją tajemnicę, że nawet jury Amerykańskiej Akademii Filmowej nie mogło się oprzeć jej umiejętnościom.

READ
18 wynalazków, które nie uratują świata, ale ułatwią codzienne życie

„Miłość i przyjaźń” / Miłość i przyjaźń (2016)

“Miłość i przyjaźń” / Miłość i przyjaźń (2016) 12+

Luksusowa filmowa adaptacja prozy Jane Austen o przedsiębiorczej młodej wdowie z niewyczerpanym arsenałem kobiecych sztuczek, z którym aranżuje swoje osobiste szczęście, jednocześnie zmuszając cały świecki Londyn do liczenia się ze sobą. Dla kobiet ten film może służyć jako przewodnik po tajnikach uwodzenia, a dla mężczyzn jako zasada bezpieczeństwa.

“8 kobiet” / 8 kobiet (2001) 16+

Komedia wyreżyserowana przez prowokatora Francois Ozona, który łatwo i elegancko wyśmiewa wady i ukryte słabości. Catherine Deneuve, Isabelle Huppert, Fanny Ardant i inne znane diwy francuskiego kina odgrywają kameralną powieść kryminalną, która płynnie przechodzi w głębokie studium tajemniczej kobiecej duszy.

„Diabły” / Les diaboliques (1954)

Diabły / Diabły (1954) 16+

Wirtuozowski thriller psychologiczny Henri-Georgesa Clouzota, którego zawiłości fabularne i nerwowa atmosfera pozazdrościłby sam Hitchcock. Każda próba powtórzenia grozi spoilerem, więc ograniczymy się do postaci: niewiernego męża, skrupulatnego komisarza policji i byłych rywali, którzy stali się wspólnikami.

Jeśli znajdziesz literówkę lub błąd, zaznacz fragment tekstu, który go zawiera i naciśnij Ctrl + ↵

Komentarze do „10 luksusowych filmów o kobiecych sekretach”

Biuletyny od KudaGo

Klikając przycisk „Zapisz się” wyrażasz zgodę na przekazanie i przetwarzanie podanych danych osobowych zgodnie z warunkami Polityki Prywatności.

Miasta

 • online,
 • Moskwa ,
 • Sankt Petersburg,
 • Kazań,
 • Nowosybirsk,
 • Jekaterynburg ,
 • Niżny Nowogród ,
 • Krasnojarsk,
 • Krasnodar,
 • Soczi ,
 • Mińsk

Publikacja internetowa KUDAGO (KUDAGO) została zarejestrowana w Federalnej Służbie Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Środków Masowych (Roskomnadzor) w dniu 15 marca 2021 r. Świadectwo rejestracji El nr FS77-80500 Założyciel: Revan LLC. Prawa do tekstów i innych materiałów zamieszczonych w serwisie podlegają ochronie prawnej.
Podczas cytowania wymagany jest bezpośredni link do KudaGo.com.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: