10 niesamowitych akcji ratunkowych uchwyconych kamerą

Bez wzajemnej pomocy, miłosierdzia i reagowania normalne ludzkie społeczeństwo jest nie do pomyślenia. Ale dlaczego w takim razie opowieści o zbawieniu tak często wzruszają nas do łez, a zbawicieli nazywają bohaterami?

To pytanie może pozostać otwarte, ale kiedy myślisz, oto przykład 10 niesamowitych historii. Te przykłady zbawienia pokazują nam sytuacje, w których dana osoba nie przechodziła obok, a ktoś przeżył wbrew wszelkim przeciwnościom.

Dzięki takiej odwadze i poświęceniu można nadal wierzyć, że dobro zwycięży zło.

1 Dobrzy Samarytanie uratowali 7 dzieci z zamarzniętego stawu Central Park w Nowym Jorku

Top 10 niesamowitych historii o ucieczce ze śmierci

Podczas niezwykle ciepłego lutowego dnia 2017 roku 7 nieletnich chłopców wpadło przez lód w Central Parku. Ale zostali uratowani!

Zanim ekipa ratunkowa przybyła na miejsce zdarzenia, dzieci w wieku od 10 do 19 lat były już na brzegu. Prawie dobrzy Samarytanie Bennett Jonas i Ethan Turmbull wyciągnęli je z wody.

Kilku znajomych jeździło na deskorolce w pobliżu, gdy zobaczyli dzieci skaczące po cienkim lodzie. Nagle przez lód wpadła gromadka dzieci. Jonas rzucił się do wody, a Tarmbull pomógł wciągnąć tonących na brzeg. Jeden z zapadlisk zapadł się tak głęboko pod lód, że Jonas nie był pewien, czy zdoła go dosięgnąć. Ale był w stanie uratować wszystkich przed mężczyzną.

Ratownicy i sanitariusze przybyli właśnie wtedy, gdy wszystkie ofiary były już na brzegu, na czas udzielono im pierwszej pomocy. Kilka osób nadal musiało zostać wysłanych do lokalnych szpitali z drobnymi obrażeniami związanymi z hipotermią. Ale najważniejsze jest to, że wszyscy przeżyli.

2Man zignorował ostrzeżenia pogodowe i prawie zginął w doku w Karolinie Północnej

Top 10 niesamowitych historii o ucieczce ze śmierci

Niezidentyfikowany mężczyzna nie potraktował poważnie ostrzeżenia National Weather Service o sztormowej pogodzie w pobliżu Humboldt Bay w Kalifornii. Pojechał swoją ciężarówką do doków w styczniu 2017 roku. Być może mężczyźnie brakowało emocji lub rzadkich widoków wzburzonego morza, kto wie.

Transport i sam kierowca niemal od razu wpadli w trudną sytuację, bo w ciężarówkę uderzyły potężne fale. Para przechodząca obok z psem o nazwie 8. W końcu nikt nie ucierpiał, choć ciężarówka Nissan była dość mokra, a nerwy właściciela wyraźnie sfatygowane. Oprócz stresu, którego już doświadczył, mężczyzna prawdopodobnie będzie musiał zapłacić za ratunek około 15-XNUMX tysięcy dolarów.

READ
20 osób, których pomysłowość jest nie do powstrzymania

3Kobieta uratowała gliniarza przed brutalnym atakiem

Top 10 niesamowitych historii o ucieczce ze śmierci

Vickie Williams-Tillman, lat 56, z Luizjany, została okrzyknięta bohaterką za uratowanie policjanta przed przestępczym atakiem. Vicki zobaczyła policjanta walczącego z podejrzanym i wskoczyła na plecy napastnika, aby pomóc stróżowi prawa przezwyciężyć opór.

Pewnego niedzielnego poranka nasza bohaterka jechała do sklepu, kiedy nagle zauważyła oficera Billy’ego Aime (Billy Aime), walczącego z podejrzanym. Przeciwnik oficera chwycił pałeczkę Aima i kilkakrotnie uderzył nią policjanta w głowę. Natychmiast interweniowała Williams-Tillman – wskoczyła na plecy przestępcy i wkrótce na czas przybyły niezbędne posiłki.

Podejrzany został aresztowany z paralizatorem. Teraz jest oskarżony o dotkliwe pobicia, rozbrajanie policjanta, napaść na funkcjonariusza, stawianie oporu funkcjonariuszowi organów ścigania i zażywanie narkotyków.

Lokalny wydział policji świętuje akt Vicki, w tym na swojej oficjalnej stronie na Facebooku, która stała się wirusowa z 7 polubień i 2 udostępnieniami.

4. Znajomy uratował snowboardzistę, wykopując go ze śniegu.

Top 10 niesamowitych historii o ucieczce ze śmierci

Poszukiwacz mocnych wrażeń snowboardzista Mac Jacobson i jego przyjaciel Stephen Boyd przedzierali się przez zaśnieżone zbocza, gdy Mac wylądował głęboko w śniegu i prawie zginął.

Jacobson jeździ na snowboardzie od 12 lat. Tym razem schodził ze zbocza w Squaw Valley w Kalifornii, kiedy spadł z 9-metrowego urwiska. Wylądował na głowie i zatopił całe ciało głęboko w śniegu. Jego zmartwiony przyjaciel i pasja Stephen znalazł Macka tylko przy snowboardzie wystającym ze śniegu. Dzięki materiałom GoPro możesz oglądać, jak jeden snowboardzista wykopuje drugiego.

5. Ratownicy pomogli kobiecie „wrastać” na jej krześle

Top 10 niesamowitych historii o ucieczce ze śmierci

Barbara Foster z Ohio jest obecnie na odwyku po tym, jak została znaleziona utknęła na krześle, którego nie opuszczała od miesięcy.

75-letnia kobieta naprawdę utknęła w fotelu w salonie. Barbara zbyt długo siedziała we własnych ekskrementach, a jej skóra właściwie przywarła do mebli z powodu wilgoci i czasu. Była tak głęboko zakorzeniona w krześle, że jej kości zaczęły się łamać, powodując nieludzki ból, gdy stara kobieta została usunięta z tej niezwykłej pułapki. Kobieta została natychmiast hospitalizowana.

Wolontariuszka z miejscowej parafii katolickiej Matki Bożej z Lourdes zadzwoniła pod numer 911, ponieważ zachowanie starszej kobiety stało się zbyt dziwne i według niego nie wyglądała już tak jak ona. Powiedział też policji, że Foster nie wstała z krzesła od lipca zeszłego roku i że okropny smród stał się nawykiem w domu.

READ
Boisz się? 8 oznak silnej osobowości

ŹródłoZdjęcie 6Kierowca poświęcił własny samochód, aby uratować człowieka

Top 10 niesamowitych historii o ucieczce ze śmierci

Manfred Kick, właściciel luksusowego samochodu Tesli S, jechał autostradą A9 w Garching w Niemczech, na północ od Monachium, kiedy zauważył na drodze podejrzany samochód. Samochód jechał po chaotycznej trajektorii, a gdy Manfred podjechał bliżej, zobaczył, że kierowca za kierownicą jest nieprzytomny i nie może kontrolować zarządzania swoim transportem.

Kik podjął zdecydowane działanie, które uratowało życie nieznajomemu. Zatrzymał swój samochód tuż przed sedanem Volkswagen Passat, skrócił dystans do najkrótszej możliwej odległości, aż samochód z nieprzytomnym kierowcą uderzył w zderzak Tesli S. Następnie Kirk delikatnie zahamował oba sedany do całkowitego zatrzymania i wezwał karetkę. Kierowca pasat został przewieziony do szpitala, gdzie jego stan ustabilizował się.

Uszkodzenia samochodu Kick’a wyniosły 14 XNUMX USD, ale w nagrodę za jego bohaterstwo Elon Musk, dyrektor generalny Tesla Automobile Corporation, zgłosił się na ochotnika do pokrycia wszystkich kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu bezpłatnie.

Źródło 7 Ochotnicy uratowali 100 psów z przewróconej ciężarówki

Top 10 niesamowitych historii o ucieczce ze śmierci

W styczniu 2017 r. na Route 86 w pobliżu Finger Lakes ciężarówka przewożąca 100 szczeniąt przewróciła się w drodze z Nowego Jorku i wylądowała w fosie na poboczu drogi. Policjanci, wolontariusze, lokalna firma holownicza i Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Ludzi zareagowali bardzo szybko i bardzo pomogli w sortowaniu i opiece nad pasażerami z ogonami. Według władz psy są w porządku i nikt nie został ranny.

8. Kobieta wpadła do dziury na środku drogi.

Top 10 niesamowitych historii o ucieczce ze śmierci

Deszczowa pogoda w Kalifornii zimą 2017 roku była zauważalna w poważnych proporcjach. W lutym region został tak mocno zalany, że podczas ulewnej ulewy strumień wody uniósł jedną Amerykankę prosto do otworu odpływowego, skąd wydostała się tylko z pomocą z zewnątrz.

Około 8:XNUMX Bobby Thompson jechał swoją furgonetką autostradą, gdy jego tylne koło utknęło na środku Woodbridge Street w Studio City. Po minucie utworzyła się tu ogromna dziura, w którą wylądował kolejny samochód. Samochód spadł tam w całości wraz z kobietą, która nim kierowała. Ratownicy wyciągnęli kobietę, podczas gdy van Thompsona wisiał tuż nad jej samochodem.

„Mój samochód kręcił się z boku na bok i po prostu zainspirowałem się do zachowania spokoju. Woda ciągle napływała, więc sięgnąłem do drzwi i wyszedłem” — wspomina Bobby. Furgonetka faceta całkowicie wpadła do dziury, rozbijając się na dachu samochodu kobiety zaledwie 10 minut po tym, jak została uratowana.

READ
3 najlepsze naturalne sposoby na zawroty głowy

Źródło 9 Sportowiec uratował mężczyznę wiszącego na wyciągu krzesełkowym

Top 10 niesamowitych historii o ucieczce ze śmierci

Historia ratunku przydarzyła się mężczyźnie, który przebywał na wakacjach w ośrodku narciarskim Arapahoe Basin w Kolorado. Wypadł z wyciągu krzesełkowego, zaplątał się w swoje rzeczy i powiesił się za szyję. Nieprzytomne ciało zostało uwolnione dzięki umiejętności profesjonalnego slacklinera (slackline – ekstremalne balansowanie, chodzenie po linie rozpiętej między dwoma punktami stacjonarnymi), który wspiął się na liny wyciągu, przeszedł około 9 metrów po linie, zszedł do krzesło i przy pomocy noża uwolnił nieszczęsnego kata.

Według przedstawicieli ośrodka, mężczyzna próbował wysiąść z trzyosobowej windy, gdy złapał się za plecak i jechał z krzesłem. Najwyraźniej pracownik krzesła nie zauważył, co się stało, a klient został przeciągnięty poza strefę zrzutu. W rezultacie system został zatrzymany dopiero, gdy mężczyzna ponownie zawisł nad przepaścią.

Mickey Wilson jest sezonowym instruktorem narciarstwa i na pół etatu profesjonalnym slacklinerem. Na szczęście dla człowieka, który spadł z windy, był tego dnia na zmianie. Zawodnik w zaledwie 4-5 minut podszedł do krzesła i uwolnił nieprzytomnego klienta.

Wilson przeciął paski plecaka nożem przekazanym przez patrol narciarski, a wiszące ciało spadło na poduszkę śnieżną z wysokości 3 lub 4 metrów. Wszystko, co się wydarzyło, zostało sfilmowane na wideo. Mówi się, że tylko umiejętność chodzenia po slackline uratowała życie mężczyźnie zaplątanemu w plecak. W przeciwnym razie klient spa może źle skończyć z powodu ściśniętych naczyń lub urazu szyi.

10 Reporter uratował królika przed ruchem ulicznym

Top 10 niesamowitych historii o ucieczce ze śmierci

Nawet najmniejsze stworzenia czasami potrzebują naszej pomocy. Tak było również podczas burzy w lutym 2017 r., kiedy dziennikarz Jeff Ehling i fotoreporter Mario Segura udali się na autostradę 290 w rejonie Dallas, aby nakręcić reportaż medialny o warunkach drogowych podczas burzy.

Kiedy przygotowywali się do filmowania, Jeff zauważył na torze małego królika, walczącego z przepływem wody. Zwierzę nie mogło w żaden sposób wydostać się na krawężnik i w każdej chwili mogło utonąć, a ruchliwy ruch na drodze tylko komplikował sytuację. Ale dziennikarz przyszedł na ratunek w samą porę. Yeling podniósł zwierzę i umieścił je w pudełku z ręcznikiem, aby wysuszyć, ogrzać i odpocząć w całkowitym bezpieczeństwie.

Królik ma się teraz dobrze i zostanie wypuszczony, gdy pogoda się poprawi.

READ
10 prostych zasad, które pomogą Ci wyglądać szczuplej
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: