10 nieoczekiwanych kolorów do Twojego domu

„Najzwyklejsze rzeczy mogą być źródłem inspiracji. Nie bądź leniwy! Rozejrzyj się, radzi dekorator Robert Passal. „Znalazłam paletę do tej sypialni na… targu kwiatowym. Bukiet nasturcji – jasny i wesoły – dokładnie tego, czego potrzebujesz na wesoły poranek, zdecydowałem i udekorowałem sypialnię w domu w Hamptons w kolorze pomarańczowym i zielonym. Fantazyjne otynkowane ściany w odcieniach moreli – dzieło studia Black Crow. Łóżko obite jest bawełnianym aksamitem w kolorze trawiastej zieleni, Savoir Bed. Rezultatem jest wnętrze o nieoczekiwanej kolorystyce, zarówno spokojne, jak i miłe dla oka.”

Ciasto śliwkowe (marsala + kanarek)

„Uwielbiam oryginalne kombinacje kolorów, takie jak kwaśna żółć i bogata śliwka w tej jadalni. Skupienie żółci na firanach w oknach ożywia to wnętrze i dodaje mu energii. Bez takiej dawki światła słonecznego przestrzeń wyglądałaby nudno i duszno” – mówi projektantka Lindsey Coral Harper.

Jasny dotyk (odcienie tęczy)

„Jasne plamy koloru tu i tam nie będą ingerować w żadne wnętrze”, mówią dekoratorzy Kirsten Fitzgibbons i Kelli Ford z Kirsten Kelli. – Akcesoria w tęczowych odcieniach dodają przestrzeni pozytywności i osobowości. A wszystko to bez poświęcania elegancji klasycznego wnętrza i jego neutralnej palety.”

Wybrzeże (niebieski + brązowy)

„Jestem wielką fanką koloru wnętrz” – mówi dekoratorka Hillary Thomas. Przypomina kolor morza u wybrzeży Majorki i południowych Włoch. Błękit i turkus to bardzo przewiewne kolory, ale w połączeniu z ciemnymi podłogami z drewna, bordowymi weneckimi żyrandolami i złotymi akcentami są one szlifowane. W takim środowisku typowo „letnie” odcienie są w stanie pracować przez cały rok.

Przestrzeń jako przeczucie (elektryczna + szafran)

„Chodzi o równowagę! mówi projektant Wisley Moon. — Wnętrze tej sypialni zaczęło się od jasnoniebieskiego kaszmiru z Loro Piana, który wybrałem na obicie łóżka. Aby złagodzić jego wpływ w tym neutralnym niebiesko-szarym pokoju, wybrałem ciepły odcień żółci i wybrałem szafranowe szafki nocne z USM. Zneutralizowały zimny błękit, tworząc bardzo dynamiczną, harmonijną kombinację kolorów, która nadała temu pomieszczeniu przytulny i osobisty charakter”.

Sorbet jagodowy (miód + jagoda)

„Po latach mieszkania w tej jadalni z beżowymi stiukami na ścianach chciałam czegoś jasnego i świeżego” — powiedziała projektantka Amanda Nisbet. „Przemalowałem ściany na kolor sorbetu i powiesiłem nowe jagodowo-różowe zasłony. Aby to nieoczekiwane połączenie kolorów nie wydało mi się mdłe, rozcieńczyłam je połyskiem metalu (lampa sufitowa) i czernią (stół w jadalni). W ciągu dnia pokój ten jest najweselszy w całym domu, a nocą, przy blasku świec, nabiera seksualności.

READ
Ponad 20 wynalazków, których projektanci powinni być całowani za ich geniusz

Skrzynka malachitowa (malachit, turkus + róż)

„Moimi klientami są Madonna, Gwyneth Paltrow, Sarah Jessica Parker, Kate Moss. Jestem pewien, że przyciągają ich przede wszystkim jasne kolory i odważne kombinacje kolorów – mówi brytyjski projektant mody i projektant Matthew Williamson (Matthew Williamson). – We wnętrzu najważniejsza jest dla mnie paleta. Jestem człowiekiem emocji, zawsze posłusznym pierwszemu impulsowi. Wystarczy mi wejść do pokoju i już w myślach maluję ściany na odpowiedni kolor. Tak było z jadalnią – od razu zorientowałam się, że powinien być turkusowy i żaden inny. Później Designers Guild wybrał tapetę, aby pasowała do ścian. Swoją paletę wnętrz zbudowałam na kontrastach: użyłam turkusu z pomarańczem, malachitu z różem, błękitu z żółcią.”

Oczywiste Niewiarygodne (Fioletowy + Czerwony)

„Wnętrze tego salonu wygląda bardzo emocjonalnie, a nawet prowokująco” – komentuje dekoratorka Anna Muravina – „W klasycznej architekturze (szerokie gzymsy, drewniane panele na ścianach) dekorator stosuje bardzo jasne, otwarte kolory. Wybór mebli jest niezwykle eklektyczny. Obok skórzanej sofy i otomańskiego fotela widzimy nowoczesne lampy stołowe, futurystyczne metalowe skrzynie w stylu Andrew Martina. Salon jest ekstrawagancki. Autor projektu nie bał się „kombinacji niedorzeczności”.

Niebieski szron (niebieski + złoty)

Kelly Behun jest ostatnią osobą, która umieściła na ścianach kwiecistą tapetę. Protegowana Philippe’a Starcka, przywykła do odważnego i kreatywnego myślenia. Beun tworzy minimalistyczne wnętrza, ożywiając je nieoczekiwanymi zestawieniami kolorystycznymi. Przykładem tego jest to mieszkanie w Nowym Jorku. „Osobiście zmieszałem farbę ścienną w bibliotece, aby uzyskać „prawdziwy chiński błękit” – mówi Kelly. Błyskiem jasnego koloru w tym już jasnym „chińskim” pokoju był sufit pokryty złotą farbą.

Delikatny pastel (lawenda + puder)

„Nie wyobrażam sobie, jak można żyć bez koloru” – mówi projektantka Maryam Mahdavi. „Dla mnie to jak rezygnacja z powietrza lub wody. „Kolory są jak ludzie. Mogą być przyjaciółmi, kłócić się, a nawet przekręcać między sobą powieści. Możesz zamknąć parę w pokoju, a następnie usiąść z boku i zobaczyć, czy się dogadują, czy nie. To jedna z moich ulubionych domowych rozrywek. Jednak tutaj nigdy nie jest nudno! W swojej sypialni Maryam połączyła delikatną lawendę z pudrowym różem, a kolory wydają się dobrze ze sobą współgrać.

READ
8 sekretów projektowania, które sprawią, że Twój dom będzie wyglądał jak okładka magazynu

Ścisły kontrast (beton + jasne kolory)

„Zanim zostałam producentem reklam”, mówi Ariane Besson, „pracowałam jako scenograf, więc zawsze interesowała mnie kolorystyka. Uważam, że to kolor decyduje o nastroju i tonie filmu lub domu. Nie rozumiem, jak można zaistnieć w nieskończonej gamie kolorystycznej – lubię tworzyć kontrasty. Wybór koloru zawsze zależy od tego, czym się aktualnie pasjonuję, dlatego ciągle się zmienia. Najmniej lubię żółty, ale ostatnio z zaskoczeniem zauważyłem, że stopniowo zaczynam go angażować w swoje projekty. Nawiasem mówiąc, kiedy moja mama po raz pierwszy przyszła do mojego „bunkra”, patrząc na szare betonowe ściany we wnętrzu, zapytała: „No, na jaki kolor zamierzasz je pomalować?”. Odpowiedziałem, że zostawię wszystko tak, jak jest.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: