10 niebezpośrednich oznak, że złodzieje obserwują Twój dom

Według statystyk tylko 2% kradzieży jest dokonywanych przy starannym przygotowaniu, które trwa miesiącami. Nie można jednak powiedzieć, że pozostałe 98% złodziei wybiera ofiarę spontanicznie. Istnieje kilka oznak, że ty lub twoi sąsiedzi zwróciliście uwagę przestępców.

Częste dzwonienie do drzwi

Rozlega się dzwonek lub pukanie do drzwi, ale nikogo nie ma na miejscu. Możliwe, że dzieci się bawią, ale jeśli te epizody stały się częstsze, możliwe, że złodzieje próbują dowiedzieć się, w jakich godzinach nikogo nie ma w domu.

Połączenia z nieznanych numerów

Takie połączenia na telefon domowy różnią się od zwykłego spamu telefonicznego tym, że sygnały dźwiękowe są natychmiast słyszalne na drugim końcu przewodu – w ten sposób napastnicy dowiadują się, czy w danym momencie ktoś jest w mieszkaniu.

Telefony od „socjologów”

Socjologowie naprawdę dzwonią do przypadkowych osób i proponują wzięcie udziału w ankiecie na aktualny temat. Zdanie ich lub nie, to sprawa osobista dla każdego. Ale niektóre pytania powinny zaalarmować. Na przykład o harmonogramie pracy, liczbie osób mieszkających w mieszkaniu, ich płci i wieku, obecności zwierząt domowych i ich rasie. Jeśli zapytano Cię o cokolwiek z tego, to nie jest socjolog, ale oszust – rozłącz się.

wytrwali goście

Nieznajomi pod różnymi pretekstami próbują dostać się do mieszkania. Mogą udawać tych samych socjologów, pracowników użyteczności publicznej czy pomocy społecznej, antykwariuszy czy księgarzy znanych poprzednim właścicielom. Zdarzają się przypadki, gdy złodzieje udają uchodźców, a współczujący ludzie, na swoje nieszczęście, wpuszczają ich do środka. Obcy mogą być albo obserwatorami, sondującym ziemię, albo bezpośrednimi rabusiami.

Powinieneś być ostrożny, gdy pytają cię o sąsiadów, zwykle pod pretekstem „topią nas, ale nikt nie otwiera drzwi”: gdzie są, gdy wracają. Postawili na to, że w budynkach wielopiętrowych mieszkańcy rzadko się znają. Jeśli nie możesz dowiedzieć się, czy to naprawdę sąsiedzi na dole, wyślij ich do firmy zarządzającej – z reguły są tam telefony dla wszystkich mieszkańców.

Małe przedmioty przy drzwiach

Złodzieje często wkładają do drzwi małe, ledwo zauważalne przedmioty: zapałki, kawałki kartonu, monety. To rodzaj tagów, które pozwalają dowiedzieć się, jak długo właściciele są poza domem. W tym samym celu napastnicy mogą umieszczać reklamy w drzwiach lub umieszczać pod dywanem coś delikatnego, na przykład ciasteczka.

READ
Horoskop na rok 2023 od Pawła Globy

Obcy pytają dzieci

Dzieci mogą nieumyślnie zostać strzelcami. Na spacerze nieznajomy podchodzi do dziecka i rozpoczyna rozmowę, dyskretnie starając się ustalić liczbę i wiek domowników, czy pies mieszka w rodzinie i jaka jest rasa, dla kogo pracują rodzice, ile cennych rzeczy są w domu. Przestępcy mogą się przypodobać w sieciach społecznościowych pod różnymi pretekstami prosząc o wizytę.

Zamek nagle się zaciął

Zamek działał idealnie, ale potem bez powodu zaczął się zacinać lub klucz był ledwo włożony do studni. Dzieje się tak, gdy przestępcy próbowali podnieść klucz główny do zamka i przypadkowo go uszkodzili. Sprawdź zamek: czy nie ma na nim rys, czy części są zdeformowane.

W pudełku jest porządek obrad

W skrzynce pocztowej znajdowało się wezwanie organów państwowych: komisji śledczej, policji, sądu, z wyraźnym wskazaniem daty i godziny, kiedy należy stawić się pod adresem wydziału. Nie wahaj się oddzwonić do tego wydziału i potwierdzić, że naprawdę do ciebie dzwonią i nie próbujesz wyprowadzić się z mieszkania.

Wyłączyłem lampę na stronie

Najprawdopodobniej nieuczciwi sąsiedzi schowali żarówkę do kieszeni, ale jeśli wiele z opisanych powyżej znaków jest zbieżnych, możliwe jest, że uznayvse.ru zauważa, że ​​przygotowywane jest włamanie, a żarówka została odkręcona, aby sąsiedzi nie mogli zobaczyć sylwetkę przestępcy przez wizjer i nie podniósł alarmu.

Wizjer w drzwiach zamknięty

Z tego samego powodu powinieneś być ostrożny, jeśli znajdziesz gumę do żucia na wizjerze. Być może złodzieje wybrali twoich sąsiadów na ofiarę, a ty jesteś „pozbawiony widoczności” jako niepotrzebnego świadka.

Podejrzane twarze krążą przy wejściu

W pobliżu wejścia, a nawet w samym wejściu, co jakiś czas widzisz tych samych ludzi, ale jednocześnie masz pewność, że nie są lokalni. Jednocześnie nieznajomi wyglądają podejrzliwie: co jakiś czas rozglądają się lub wpatrują w to samo okno, unikają cudzych oczu, ubierają się niepozornie, zakrywają twarze czapką lub kapturem. Zapytaj podejrzanych nieznajomych o cel ich wizyty.

Wszystkie te znaki osobno nie świadczą o zagrożeniu rabunkiem. Ale lepiej być czujnym, niż tracić cenne i drogie rzeczy. Możesz być zainteresowany przeczytaniem naszego materiału o tym, które skrzynki od dawna zostały zdyskredytowane i nie powinieneś przechowywać w nich kosztowności.

READ
6 sposobów, aby stać się najbardziej atrakcyjnym dla mężczyzn

Średnio rocznie popełnianych jest 9000 100 rozbojów na 000 5 osób. Aby uniknąć tego incydentu, ludzie starają się zapewnić bezpieczeństwo swojego domu: ktoś ustawia alarm, a reszta zamyka drzwi na XNUMX zamków. Ale nawet najbardziej uważni nie zawsze zauważają, że złodzieje zauważyli ich dom i czekają teraz na odpowiedni moment, aby dokonać napadu.

10 niebezpośrednich oznak, że złodzieje obserwują Twój dom

Przygotowaliśmy listę znaków, które powinny ostrzegać o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Mamy nadzieję, że nigdy nie będziesz mieć do czynienia z napadem; ale w każdym razie lepiej być ostrzeżonym i uzbrojonym.

Nr 1. Zniknięcie śmieci

Śmieci, jak na pierwszy rzut oka, o dziwo, złodzieje przyciągają bardziej niż pieniądze i biżuterię. Ludzie często wyrzucają niepotrzebne dokumenty zawierające ważne informacje: imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce pracy, numer paszportu i inne informacje. Złodzieje mogą wykorzystać te informacje do własnych celów. Dlatego przed wyrzuceniem takich papierów należy je podrzeć na małe kawałki.

nr 2. Zniknięcie psa

Psy pilnujące mieszkania lub domu są przeszkodą dla złodziei. Dlatego mogą spróbować się jej pozbyć, wypuszczając ją z domu, gdy nie ma właścicieli. Po kilku dniach złodzieje powrócą bez obawy, że zostaną ugryzieni. Oczywiście zaginięcie psa nie zawsze oznacza możliwość kradzieży, ale nie należy go całkowicie wykluczać.

Numer 3. Pusty zbiornik paliwa

Aby uniemożliwić właścicielom mieszkania szybki powrót do domu, złodzieje mogą opróżnić zbiornik paliwa pojazdu, aby opóźnić właściciela w drodze do domu. W najgorszym przypadku możesz nawet nie mieć czasu, aby dostać się na stację benzynową, a zatem wrócisz do domu znacznie później. Więc jeśli jesteś pewien, że wczoraj wieczorem zbiornik paliwa był pełny, a teraz musisz dostać się na stację benzynową, poproś kogoś, aby pilnował twojego domu, dopóki nie wrócisz.

Nr 4. Nowy odkurzacz

Jeśli korzystasz z usług firm sprzątających, a ten sam pracownik zawsze sprząta Twój dom, ale nagle przychodzi zupełnie inny, to powinieneś być wcześniej o tym powiadomiony. Może to być złodziej, który chce sprawdzić twoje mieszkanie pod kątem kosztowności. W takim przypadku zadzwoń do firmy, aby dowiedzieć się, dlaczego zastąpili poprzedniego pracownika i czy wie coś o nowym pracowniku.

READ
Czy jesteś piękna według swojego znaku zodiaku?

Nr 5. zbite okno

Niektórzy przestępcy rzucają kamieniami w okna domów lub samochodów, aby sprawdzić, czy właściciele domu są obecni lub czy działa alarm. Jeśli żaden z właścicieli ani sąsiadów nie wyszedłby sprawdzić, co się stało, a policja nie przyjechała, to pozwoliłoby to złodziejom zmierzyć czas napadu. Jeśli jesteś w domu i nagle słyszysz, jak ktoś rzuca kamieniem w twoje okno, natychmiast zadzwoń na policję.

Numer 6. Problemy ze światłem

Jeśli czujniki ruchu są zainstalowane w okolicy, w której mieszkasz, natychmiast sprawdź je w przypadku awarii światła. Odkręcone żarówki mogą też służyć jako sygnał, że ktoś chce po cichu wejść do domu.

Nr 7. Reklama i naklejki

Jeśli wybierasz się na wakacje, poproś sąsiadów o usunięcie reklam, ulotek i broszur ze skrzynki pocztowej. Sterta papierów w skrzynce na listy to pewny znak, że właścicieli nie ma w domu, a to daje złodziejom zielone światło.

nr 8. dziwne znaki

Usuń wszelkie podejrzane znaki, które pojawiają się na drzwiach Twojego mieszkania lub domu, w oświetleniu ogrodowym lub w pobliżu drzwi lub okien. Jest to kolejny sposób, w jaki przestępcy mogą oznaczać domy, do których łatwo się włamać lub do których nie ma właścicieli.

nr 9. Połączenia z nieznanych numerów

Aby dowiedzieć się, o której nie ma właścicieli w domu, złodzieje mogą zadzwonić na telefon stacjonarny w celu sprawdzenia. Jeśli telefon odbierają dzieci, przestępcy mogą próbować wydobyć z nich pewne informacje. Naucz swoje dzieci, aby nic nie mówiły nieznajomym, a następnie jak najszybciej zadzwoń na policję.

nr 10. Zamek

Awarie zamków, zadrapania na drzwiach to oznaki, że ktoś już próbował włamać się do Twojego domu. W takim przypadku możesz wezwać policję, zmienić zamki na najbezpieczniejsze i rozważyć zainstalowanie alarmu.

Pamiętaj: jeśli po powrocie do domu zobaczysz przestępcę, nie próbuj go straszyć ani powstrzymywać. Twoje życie jest cenniejsze niż jakakolwiek własność. Postaraj się pozostać niezauważonym i opuść mieszkanie lub dom, a następnie zadzwoń na policję.

Zdjęcie: https://pixabay.com/en/

Dodaj naszą witrynę do swoich „Ulubionych”, aby zawsze być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: