10 nawyków, które przybliżają Cię o krok do starości

1. Rzadko odmawiasz deseru.

Słodycze nie tylko dodają dodatkowe gramy ciału, ale także dodatkowe lata na twarzy. Cząsteczki cukru przyczepiają się do włókien białkowych w każdej komórce naszego ciała. Ten destrukcyjny proces, zwany glikacją, może prowadzić do utraty świeżej cery, cieni pod oczami, wiotkości skóry, obrzęków, głębokich zmarszczek, utraty owalu twarzy i rozszerzonych porów. Jeśli chcesz zachować młodość – następnym razem zrezygnuj z deserów!

2. Śpisz mniej niż 5 godzin na dobę

2. Śpisz mniej niż 5 godzin na dobę

Brak snu prowadzi do powstawania cieni i worków pod oczami oraz skraca oczekiwaną długość życia. Spanie przez 7 godzin to najlepsza opcja. Idź spać wcześniej, jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu na sen. Brak snu objawia się brakiem energii w ciągu dnia, spowolnieniem procesu myślowego, słabą uwagą i przybieraniem na wadze.

3. Nie schodzisz z telewizora

3. Nie schodzisz z telewizora

Oglądanie krótkiego odcinka ulubionego serialu to jedno, ale ciągłe kręcenie się wokół telewizora, jakbyś był do niego przyklejony, to drugie. Według badań za każdą godzinę oglądania telewizji osoba dorosła płaci 22 minuty życia. Ludzie, którzy spędzają średnio 6 godzin dziennie oglądając telewizję, żyją o pięć lat krócej niż ci, którzy tego nie robią. Kiedy siedzisz bez ruchu dłużej niż 30 minut, organizm zaczyna gromadzić cukier, który przyczynia się do przybierania na wadze, więc wstawaj co pół godziny i chodź, a jeszcze lepiej wykonuj proste, ale zdrowe ćwiczenia.

4. Większość dnia spędzasz siedząc.

4. Większość dnia spędzasz siedząc.

Niebezpieczeństwo siedzącego trybu życia jest znane prawie każdemu: ludzie, którzy spędzają większość dnia na krześle, są narażeni na duże ryzyko chorób nerek, chorób układu krążenia i raka, nie wspominając o otyłości. Regularne ćwiczenia pomogą zapobiec tym poważnym konsekwencjom.

5. Nie używasz kremów przeciwsłonecznych.

5. Nie używasz kremów przeciwsłonecznych.

W życiu codziennym spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu, gdzie nasza skóra jest narażona na negatywne działanie promieni słonecznych. Jedną z pierwszych przyczyn przedwczesnego starzenia się jest promieniowanie ultrafioletowe, które występuje zarówno przy słonecznej pogodzie, jak i podczas deszczu. Chroń swoją skórę specjalnymi produktami za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz. Wybierz filtr SPF od 30 do 50 na każdy dzień.

READ
Top 16 półek wiszących do Twojego domu

6. Używasz za dużo makijażu.

6. Używasz za dużo makijażu.

Zbyt duża ilość makijażu starzeje się w niewidoczny sposób, zwłaszcza produkty na bazie oleju, które zatykają pory i powodują wypryski. Nadużywanie substancji zapachowych, drażniących chemikaliów i alkoholu przyczynia się do wysuszenia skóry, ponieważ usuwa całą naturalną warstwę tłuszczu, która powoduje wczesne zmarszczki.

7. Zapominasz krem ​​pod oczy

7. Zapominasz krem ​​pod oczy

Nawet najprostsza codzienna pielęgnacja skóry powinna obejmować stosowanie dobrego kremu pod oczy. Skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza niż w pozostałej części twarzy i to właśnie tutaj oznaki starzenia pojawiają się najwyraźniej. Stosując środki nawilżające wokół oczu, możesz usunąć lata z twarzy. Produkty do konturowania oczu stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co powoduje ujędrnienie skóry i spłycenie zmarszczek w tej okolicy.

8. Śpisz z twarzą w poduszce.

8. Śpisz z twarzą w poduszce.

Spanie na brzuchu lub na boku z twarzą w poduszce tworzy zmarszczki i przyspiesza starzenie. Tkanka łączna i kolagen na twarzy wraz z wiekiem słabną i zapadają się. Kiedy śpisz za każdym razem po tej samej stronie, ze skórą dociśniętą do poduszki, nie pozwalasz jej naturalnie się rozszerzać. Śpij na plecach!

9. Twój dom jest za ciepły.

9. Twój dom jest za ciepły.

Kiedy na dworze pada śnieg i mróz, chcesz po prostu ogrzać swój dom. Podnosząc temperaturę w domu pamiętaj, że ciepło usuwa wilgoć z powietrza. Przyczynia się to do wysuszenia i stanów zapalnych skóry, które z czasem się starzeją. Używaj środków nawilżających, aby utrzymać nawilżenie skóry, podczas gdy sucha skóra może stać się swędząca, zaogniona i popękana. Możesz także powiesić mokry ręcznik na baterii lub postawić pojemnik z wodą w pomieszczeniu, skąd wilgoć wyparuje.

10. Wyeliminowałeś z diety wszystkie tłuste potrawy.

10. Wyeliminowałeś z diety wszystkie tłuste potrawy.

Niektóre tłuszcze są niezbędne dla młodej skóry. Zdrowe dla serca kwasy omega-3, znajdujące się w tłustych rybach (takich jak łosoś i makrela), a także niektóre orzechy (takie jak orzechy włoskie) i nasiona lnu, utrzymują jędrność skóry i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Włącz ryby do swojego menu co najmniej dwa razy w tygodniu.

11. Często się garbisz.

11. Często się garbisz.

Jeśli ciągle siedzisz zgarbiony nad klawiaturą, może to w końcu doprowadzić do tego, że Twój kręgosłup stanie się nieatrakcyjny i niebezpieczny dla zdrowia. Normalny kształt kręgosłupa ma kształt litery S, to właśnie w tej pozycji skutecznie wspiera nasze narządy i ciało. Jeśli stale się pochylasz, zwiększa się krzywizna kręgosłupa i obciążenie mięśni, krążków międzykręgowych i kości. Często towarzyszy temu ból i zmęczenie i może przejść w stan trwały. Kontroluj pozycję ciała przez cały dzień: uszy, ramiona i biodra powinny być w jednej linii, gdy siedzisz.

READ
5 sposobów na przywrócenie starych mebli do życia
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: