10 małych prawd, które pomogą Ci uporządkować dom

Wiele osób dąży do minimalizmu. Jesteśmy gotowi pozbyć się bałaganu w naszych pokojach, posiadać mniej rzeczy i ułatwić sobie życie, ponieważ będzie mniej zmartwień i więcej pieniędzy na rzeczy, które są naprawdę ważne.

Jednak nie każdy ma wystarczająco dużo energii, aby utrzymać porządek, a wielu nadal tkwi w tym, że nie wie, od czego zacząć. Zawsze trudno jest wyrzucić niepotrzebne rzeczy, które leżą tu i tam w domu, ale w rzeczywistości sprzątanie jest znacznie łatwiejsze niż mogłoby się wydawać.

Oto 10 sprytnych strategii, które pomogą Ci uporządkować dom.

1. Zostaw kilka godzin na posprzątanie

Musisz codziennie trochę sprzątać. Nie zabieraj całego dnia na sprzątanie domu. Niewiele osób ma wystarczająco dużo energii i skupienia, aby spędzić osiem godzin na zwykłym sprzątaniu. Zamiast tego przeznacz tylko kilka godzin na posprzątanie jednego z pokoi. W ten sposób będziesz zmotywowany do sprzątania i unikniesz frustracji i wypalenia, które nieuchronnie na Ciebie czekają, jeśli sprzątanie zajmie Ci cały dzień.

czyszczenie

2. Posortuj rzeczy na kategorie i wyrzuć wszystko, co nie sprawia Ci radości.

Posortuj zgromadzone rzeczy na kategorie, na przykład: recykling, wyrzucenie, podarowanie lub przekazanie znajomym. Istnieje dość prosty sposób sortowania rzeczy, który pomoże Ci zidentyfikować te, których już nie będziesz używać. Musisz odrzucić wszystko, co już nie sprawia Ci radości, najpierw dziękując tym rzeczom za to, że Ci służyły.

Radość to dość chwiejne pojęcie. Ale na przykład twoje ubrania, które swędzą lub są zbyt gorące, nie mogą należeć do kategorii radości. To samo dotyczy workowatych, nudnych ubrań lub takich, które sprawiają, że wyglądasz grubo. Trzymaj każdy przedmiot w dłoniach i prowadź wewnętrzny dialog, aby zobaczyć, czy jest w nim „iskierka radości”.

niepotrzebne rzeczy

3. Oceń, jakich pojemników naprawdę potrzebujesz

Zanim kupisz tonę materiałów do przechowywania, oszacuj, ile naprawdę potrzebujesz materiałów do pakowania. Wszystkie te piękne pudełka, kosze i szuflady na nic się nie przydadzą, jeśli nie zmieszczą się w szafie, na półce czy pod łóżkiem. W rzeczywistości nie musisz nawet kupować dodatkowych pojemników, Twój dom ma już wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli chodzi o pakowanie śmieci, używaj worków na śmieci. Po prostu weź jeden i zobacz, jak szybko możesz go zapełnić.

READ
Porady projektanta wnętrz: 7 przydatnych pomysłów na uporządkowanie kuchni

4. Wykonaj całkowicie każde zadanie

To bardzo ważny krok. Po uporządkowaniu wszystkich rzeczy i ustaleniu, gdzie każda z nich będzie przechowywana, natychmiast umieść wszystko na swoim miejscu. Nie zostawiaj pudełek ani torebek do utylizacji w późniejszym terminie. Dokończ wszystko teraz. Oznacza to, że weź wszystkie te rzeczy i natychmiast je wyrzuć. Jeśli zdecydujesz się coś podarować lub przekazać znajomemu, wrzuć to do samochodu i jak najszybciej wyrzuć. Wykonałeś tak świetną robotę sprzątając całe mieszkanie, dlaczego zostawiasz je niedokończone? Zrób wszystko w 100%.

pozbyć się

5. Myśl pionowo

W małych przestrzeniach możesz zmaksymalizować przestrzeń, jeśli pomyślisz o tym „w pionie”. Na przykład możesz powiesić półkę nad biurkiem na książki lub dokumenty. Możesz powiesić niektóre urządzenia na ścianach, aby zaoszczędzić miejsce w kuchni. Na tablicy pod ścianą możesz ułożyć talerze codziennego użytku.

6. Pozbądź się papieru

Musisz wyrzucić wszystkie niepotrzebne dokumenty z domu. Nie ma nic bardziej irytującego niż gazety. W końcu dokumenty nigdy nie są zabawne, bez względu na to, jak starannie je zapisujesz. Zachowaj poufne dokumenty i ważne pliki i wyrzuć wszystko inne bez żalu. W każdym razie nie potrzebujesz tyle papieru, ile trzymasz w swoim pokoju. Sprawia, że ​​twój pokój jest duszny i nie zachęcający.

czyszczenie

7. Powieś swoje ubrania, aby wyglądały atrakcyjniej.

Ale nie należy tego robić przypadkowo, ale przy użyciu specjalnej techniki. Wszystkie ubrania, które można umieścić na wieszakach w szafie, należy powiesić zgodnie z wybraną przez siebie zasadą. Na przykład ułóż je od ciemnego do jasnego, w zależności od koloru lub biorąc pod uwagę sezonowość. Uporządkowanie ubrań w kategorie nie tylko ułatwi znalezienie odpowiedniego elementu, ale także sprawi, że poczujesz się bardziej zrelaksowany i komfortowo we własnym pokoju.

8. Wyczyść apteczkę

Pamiętaj, aby sprawdzić swoją apteczkę i wyrzucić wszelkie przestarzałe leki i inne rzeczy, których nie używasz, w tym kremy i maści, które nie są odpowiednie dla Twojej skóry. Im mniej leków w apteczce, tym łatwiej będzie coś znaleźć lub w razie potrzeby wymienić.

niepotrzebne rzeczy

9. Odłóż specjalne pudełko na rzeczy, które trudno znaleźć

Rzeczy, których używasz w różnych porach roku – okulary przeciwsłoneczne, rękawiczki, czapki, krem ​​z filtrem – bardzo szybko zaśmiecają pokój. Wszystko to można złożyć do specjalnego pudełka z przegródkami na różne kategorie rzeczy. Umieść pudełko w dogodnym miejscu, blisko wejścia do swojego pokoju, aby w razie potrzeby łatwo znaleźć wszystko.

READ
Astrologiczna prognoza Pawła Globy na 2023 r.

pozbyć się

10. Zrób jedną rzecz w ciągu jednego dnia

Nie myśl, że po wysprzątaniu pokoju misję można uznać za zakończoną. Będziesz musiał stworzyć wydajny i logiczny system, aby utrzymać porządek. W przeciwnym razie po miesiącu znów będziesz musiał walczyć z bałaganem. Codziennie wykonuj jedną pozycję z listy. Skuteczność takiej przemiany będziesz mógł ocenić już po kilku tygodniach.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: