10 łatwych i wygodnych sposobów przechowywania książek dla dzieci

Zaszczepianie miłości do książek młodym czytelnikom poprzez wykorzystywanie odpowiednich miejsc do przechowywania ulubionych historii

Elena Eller

Stały współpracownik Houzza i praktykujący projektant wnętrz. Prowadzę bloga inspiracji wnętrzarskich IVOEE (www.elenaeller.com), gdzie dzielę się ciekawymi pomysłami na wnętrza, cennymi wskazówkami i pięknymi znaleziskami.

Prawdopodobnie każdy rodzic chce, aby jego dziecko odnosiło sukcesy w szkole, ale bez czytania książek jest to prawie niemożliwe do osiągnięcia. A jeśli schowasz książki, pozostaną one zbierające kurz w ciemnych szafkach. Tak więc najwłaściwszą motywacją do czytania będzie oryginalne przechowywanie książek dla dzieci w widocznym miejscu. W tym artykule zebraliśmy najciekawsze pomysły na przechowywanie książek dla dzieci z całego świata.

USA: Książki dla wszystkich grup wiekowych
Jeśli w Twoim domu znajduje się osobna biblioteka lub kącik z książkami, może nie warto rozdzielać miejsca przechowywania książek dla dzieci i dorosłych, ale raczej skoncentrować je w jednym miejscu. Ale dorosłe okazy niech zostaną jak zwykle na półkach, a dziecięce – wbrew wszelkim zasadom aranżacji – można położyć zakryte, jak na stoisku wystawienniczym. W takiej sytuacji nawet trzyletnie dziecko będzie mogło sięgnąć do swojej ulubionej bajki z obrazkami.

Francja: Dizzy Fiction
A co jeśli weźmiesz i postawisz obrotowy stojak, jak w księgarni, z którego obrotu każde dziecko będzie szalenie zachwycone? Nic dziwnego, że kupcy jedzą własny chleb. Rozumieją, że ta metoda nie tylko oszczędza dużo miejsca, ale także stanowi świetną reklamę produktu. Czy nie do tego dążymy?

Dania: Z książką – raj i chata
Dzieci, zwłaszcza małe chłopczyki, często lubią godzinami siedzieć w swoich chatkach lub domkach z poduszkami. Dlaczego więc nie urozmaicić sobie czasu kilkoma dobrymi książkami, umieszczając tam małą półkę. Ponadto nie zaszkodzi rozcieńczyć ich wielogodzinną zabawę lalkami i samolotami z niewielkim obciążeniem intelektualnym.

Wielka Brytania: Zapałki to nie zabawka dla dzieci!
Nie uwierzysz, ale gdzieś w Anglii ktoś to wziął i wpadł na pomysł przechowywania książek bezpośrednio w kominku, choć fałszywym, ale jednak! Bardzo trudno będzie wymyślić bardziej oryginalny sposób przechowywania. Jeśli więc dobrze wszystko dziecku wytłumaczysz, to nie powinno grozić żadne niebezpieczeństwo, choć dla większej pewności lepiej byłoby wyjąć zapałki.

READ
10 pomysłów na kompaktowe przechowywanie akcesoriów prysznicowych

Holandia: Galeria Literacka
W większości przypadków okładki książek dla dzieci można bezpiecznie utożsamiać z dziełami sztuki. W końcu trzeba przyznać, że są tak kolorowe i misterne, że prawie każdy chce zrobić jasną dekorację do pokoju dziecinnego. Dlaczego więc nie? Nie jest tajemnicą, że Holandia to kraj legendarnych artystów, więc weź przykład z Holendrów, którzy dużo wiedzą o sztuce i wiedzą, jak ukazać piękno w zwycięski sposób.

Wystarczy kilka półek na zdjęcia, nawet IKEA może znaleźć odpowiednie kopie (Mariethorp lub Mossland). I oczywiście wybierz najbardziej spektakularne, a jednocześnie interesujące książki dla dzieci, które z dumą zaprezentujesz w swojej galerii literackiej.

USA: Zwolnijbędziesz kontynuować
Pomysł na mobilną bibliotekę wygląda bardzo atrakcyjnie, zwłaszcza jeśli masz nadpobudliwe dzieci, które dużo się poruszają. Ale jeśli książki znajdują się na wygodnym w transporcie wózku, maszynie do pisania lub czymś na kółkach, to zabranie ich ze sobą nie będzie żadnym problemem, a wręcz ekscytującym wyzwaniem.

Być może właśnie takiego pociągu zabrakło Twojemu dziecku, aby zabrać go do krainy wiedzy!

Nowa Zelandia: Co to za zawijas?
Niewątpliwie półka o dowolnym dziwacznym kształcie z pewnością wzbudzi wizualne zainteresowanie w dziecięcym pokoju i stanie się ulubionym miejscem dzieci. Na zdjęciu półka Bookworm autorstwa projektanta Rona Arada, z ozdobnym, zaokrąglonym kształtem, który z pewnością przyciągnie uwagę dziecka i łatwo jest dostać się do ulubionych tytułów. A jasny kolor ściany będzie w tej sytuacji doskonałym tłem i tylko pobudzi ciekawość dziecka.

Porady: Aby nie przeciążać mola książkowego lub innej konstrukcji przeznaczonej na pierwszy plan, możesz zbudować zwykłą półkę wyższą na całej długości ściany, na której książki, które są znacznie rzadziej używane, będą ułożone w zwartym układzie.

Hiszpania: małe biuro
Dzieci uwielbiają udawać dorosłych, więc możesz wykorzystać ten moment i zbudować dla nich małe prowizoryczne biuro z miejscem do pracy i wiszącymi pionowymi półkami na akta. Tylko zamiast teczek z dokumentami w tych kieszonkach będą książki, do których czytania można zachęcić symboliczną pensją w postaci słodyczy czy wycieczek do atrakcji.

Hiszpania: ekstremalne czytanie
Chwytliwa, ale niedroga i zapadająca w pamięć będzie decyzja o umieszczeniu publikacji na deskorolkach. Tak, dobrze słyszeliście, na deskorolkach. Wystarczy przybić je do ściany zamiast standardowych półek, a zanim chwycisz tablicę i pobiegniesz nią po ulicy, dziecko na pewno będzie musiało wyjąć z niej parę książek, może usiąść i poczytać.

READ
10 błędów, które uniemożliwiają uczynienie domu bardziej komfortowym

Niemcy: Siedząc przy oknie
Po zorganizowaniu miejsca na spotkania grzechem jest nie wyposażyć przynajmniej małego systemu przechowywania w książki w tym samym miejscu. Czasem wystarczy nawet niewielka sekcja pod miękkim siedziskiem, by zachciało się czytać w miłej atmosferze przy oknie.

Francja: łatwe i proste
Po co wymyślać coś i budować niewyobrażalne półki, jeśli możesz bez problemu wziąć i położyć kilka otwartych pudełek na podłodze, jeden na drugim. Tanio, prosto i bez straty czasu. I nawet jeśli nie jest to szczyt oryginalności, ale dziecko, szczególnie małe, nigdzie nie będzie musiało się wspinać, co oznacza, że ​​nie będzie niebezpieczeństwa spadnięcia skądś.

W pogoni za modą często zapominamy o najbardziej prymitywnych opcjach, więc być może teraz taka decyzja będzie wyglądać o wiele bardziej oryginalnie niż wiele przereklamowanych trendów, które można znaleźć na każdym kroku.

Porady: Aby dziecko się nie zraniło, pamiętaj, aby przetworzyć pudełka papierem ściernym lub szlifierką (w zależności od stanu powierzchni). W razie potrzeby możesz nałożyć farbę dowolnego koloru, a nawet przymocować koła do dna, aby zapewnić mobilność.

Rosja: Pod poduszką
Pamiętaj, kiedy przed egzaminem wiele osób wkłada książkę pod poduszkę w nadziei, że w ten sposób temat będzie lepiej przyswajany i uporządkowany w głowie. Po co więc ograniczać się do jednej książki, jeśli możesz zbudować cały stojak u wezgłowia łóżka, aby nie musieć w pośpiechu wstawać z łóżka, aby przeczytać przed pójściem spać.

Najważniejsze jest, aby upewnić się, że półki są bezpiecznie zamocowane, w przeciwnym razie perspektywa, że ​​uXNUMXbuXNUMXbdziecko może dosłownie zapełnić się wiedzą w nocy, nie jest zbyt szczęśliwa.

TWOJA KOLEJ…
Jak przechowujecie książki swoich dzieci? Podziel się ciekawymi pomysłami w komentarzach.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: