10 kreatywnych pomysłów na dekoracje ścienne w łazience

Od obrazów i luster po obszerne aplikacje, podpowiemy Ci, jak prawidłowo udekorować ściany w każdym pokoju.

Jak ozdobić ścianę: najlepsze opcje dekoracji dla różnych pomieszczeń (100 zdjęć)

Projekt: Victoria Vishnevskaya. Zdjęcie: Zhenya Muravyova. Styl: Ekaterina Shapovalova

Nawet najwyższej jakości materiały wykończeniowe i idealnie dobrana kolorystyka nie sprawią, że pomieszczenie będzie naprawdę przytulne bez drobnych poprawek. To właśnie dekoracje nadają projektowi całościowy wygląd, tworzą odpowiedni nastrój i nadają wnętrzu indywidualny charakter. W tym artykule podpowiemy, jaki dekor ścienny jest odpowiedni do każdego pomieszczenia i jak nie zgubić się w różnorodności dodatków.

Jak ozdobić ściany

Co jest ważne, aby wiedzieć

Dekoracje ścienne to nie tylko kilka pierwszych plakatów, które się pojawiają, ale pełnoprawne narzędzie do projektowania, które wpływa na postrzeganie przestrzeni nie mniej niż kolor ścian i faktura mebli.

Akcesoria pełnią kilka ważnych funkcji:

 • Utwórz paletę. Uważa się, że kolorystyka pokoju zależy od odcienia ścian lub dużych mebli, ale nie zawsze tak jest. Dekoracje to świetny sposób na dodanie jasnych akcentów lub wsparcie jednego z głównych kolorów. A w monochromatycznym wnętrzu może to być jedyny kolorowy punkt, który całkowicie zmienia charakter podstawowej palety: na przykład duży obraz w minimalistycznej jadalni czy lustro w jasnej ramie w sypialni.
 • Tworzą nastrój. Zasada jest taka sama, jak w przypadku kolorystyki: kilka dekoracji ściennych może zarówno zachować ogólną atmosferę, jak i całkowicie ją zmienić. Wyobraź sobie: salon w jasnych kolorach. Zawieś plakaty o tematyce botanicznej, mini panele z makramy lub drewna na ścianie nad sofą, aby uzyskać przytulne wnętrze w stylu ekologicznym. Ale jeśli zastąpisz to wszystko dużym abstrakcyjnym obrazem w głębokich ciemnych odcieniach, obraz pokoju zmieni się dramatycznie.
 • Zmień proporcje. Elementy dekoracyjne są świetnym narzędziem do wizualnej zmiany proporcji pomieszczenia. Niski sufit? Użyj wydłużonych dekoracji, które sprawią, że ściany będą wizualnie wyższe. Duża przestrzeń, która wydaje się pusta? Zawieś duże obrazy lub panele oprócz całego umeblowania – dzięki temu skala będzie wydawała się mniejsza. Lustra i inne powierzchnie odbijające światło pomogą wizualnie powiększyć mały pokój.
 • Maskuj niedoskonałości. W końcu akcesoria mogą z łatwością ukryć nierówności ściany, wyblakły obszar tapety, rysy i odpryski. Oczywiście nie jest to panaceum, ale doskonałe rozwiązanie w oczekiwaniu na naprawy.
READ
Ponad 20 wynalazków, które wydają się bezużyteczne, ale potajemnie przed innymi chcielibyśmy je mieć

7 łatwych i szybkich sposobów na udekorowanie pustej ściany własnymi rękami

Rodzaje dekoracji ściennych

Przed dekorowaniem ściany w pokoju musisz wiedzieć, jakie są ogólnie akcesoria.

Najpopularniejsze dekoracje ścienne:

 • Obrazy i zdjęcia: obrazy, plakaty, grafiki, szkice, portrety rodzinne itp.
 • Różne panele.
 • Talerze dekoracyjne i deski do krojenia.
 • Naklejki winylowe – nakładane na farbę lub bezpośrednio na tapetę.
 • Panele wykonane z drewna, MDF lub gipsu i stiuku.
 • Lustra
 • Aplikacje objętościowe.
 • Pegboardy i tablice korkowe.
 • Rośliny pnące i mech stabilizowany.
 • Światła neonowe.
 • Ciekawy zegarek.
 • Kinkiety.

Jak uzupełnić wnętrze: 9 najlepszych elementów wystroju

Pomysły na różne pomieszczenia

Zastanów się, jak możesz ozdobić ściany w różnych pokojach, z pięknymi przykładami zdjęć.

kuchnia

Bezpośrednio w kuchni rzadko stosuje się dekoracje ścienne. Po pierwsze, strefa gotowania jest stale gorąca i wilgotna, co może powodować psucie się produktów. Po drugie, większą część powierzchni pionowej zajmuje zestaw kuchenny. Musisz jednak wypełnić miejsce, jeśli:

 • Ściana w jadalni jest pusta – jeden średni lub duży obraz w lakonicznej ramie, kilka plakatów, kędzierzawa lampa nad stołem sprawdzi się w roli dekoracji. Może to być również wąska półka z garnkami lub ceramiką.
 • Brak szafek najwyższego poziomu. Zwykle jest zastępowany otwartymi półkami, ale jeśli jest już wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, obszar nad blatem roboczym może być pusty. Udekoruj go naczyniami, pięknymi deskami, obrazkiem. Najważniejsze, aby dekoracja ścienna do kuchni była wykonana z materiałów odpornych na wilgoć i wysokie temperatury.
 • Zestaw jest liniowy – na przykład, jeśli kuchnia jest wąska lub przechodnia i nie ma nic naprzeciwko linii szafek. Grupa plakatów, mały panel lub kompozycja ozdobnych talerzy pomogą ożywić powierzchnię.

Gdzie szukać ogłoszeń materiałów i świeżych pomysłów na wnętrze? Subskrybuj nasze kanały! Publikujemy piękne wybory, filmy i recenzje:
https://zen.yandex.ru/ivd.ru
https://t.me/ivd_ru
https://vk.com/ivd_ru

salon

Pokój dzienny jest najbardziej odpowiednim miejscem do eksperymentów. To nie jest kuchnia o dużej wilgotności ani sypialnia czy pokój dziecinny, gdzie wnętrze powinno być jak najbardziej dyskretne.

W tej samej przestrzeni możesz stworzyć domową galerię sztuki, powiesić prowokacyjny obiekt artystyczny nad sofą lub fotelami, ozdobić nietuzinkowy akcent na ścianie. Wybierając akcesoria, kieruj się wielkością pomieszczenia, atmosferą, którą chcesz stworzyć i oczywiście ogólnym stylem.

READ
Tego jeszcze nie widziałeś! 20 najbardziej oryginalnych stolików kawowych

Na przykład dekoracje ścienne w salonie w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym powinny być nieliczne i przemyślane: zamiast kilkunastu małych plakatów, jeden obraz współczesnego artysty, panel z fakturą lub lustro w lakonicznej ramie, która nie wyróżnia się za kształt, ale za szlachetny wygląd. W stylu scandi, boho i eko wykorzystaj wszelkiego rodzaju detale wykonane z naturalnych materiałów: drewno, glina, tkanina, makrama, juta, matowanie. Nadają się również plakaty tematyczne, wiklina, fragmenty tapety z naturalnym nadrukiem.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: