10 kreatywnych pomysłów na dekoracje ścienne do Twojego domu

Liczba nowoczesnych materiałów dostępnych do dekoracji jest imponująca, a do dekoracji ścian własnymi rękami nie są wymagane żadne specjalne umiejętności ani koszty. Publikujemy wybór inspirujących pomysłów, które są łatwe do wdrożenia w domu.

Przeczytaj także Pomysły na dekoracje od naszych babć

Stylowa i popularna opcja dekoracji ścian powstała w XIX wieku. Dekoracyjne talerze dodają wnętrzu objętości i osobowości. Najlepsze jest to, że możesz teraz ozdobić ścianę produktami, komponując kompozycję z istniejących naczyń.

Talerze mogą łączyć ze sobą kształt, wzór lub kolor, ale nie jest to konieczne – nawet kolorowa kolekcja będzie wyglądać harmonijnie na jednolitym tle.

Płytki możesz pomalować samodzielnie: będziesz potrzebować farb akrylowych lub specjalnego markera. Rysunek zależy tylko od twojej wyobraźni. Aby bezpiecznie zamocować produkty, będziesz potrzebować zawiasów i wkrętów samogwintujących, ale jeśli nie chcesz wiercić ścian, wystarczą lepkie łączniki zaufanych producentów.

Ekoprojekt w mieszkaniach zawsze wygląda imponująco. Własnoręcznie wykonane obrazy z naturalnych materiałów zdobią ściany i przyciągają uwagę gości.

Podstawą panelu jest solidna ramka na zdjęcia lub arkusz sklejki, a do wypełnienia niewymagający podlewania mech stabilizowany. Jest zbierany w lasach, usuwając wilgoć, szczątki i żywe stworzenia i moczony w roztworze gliceryny, dodając barwnik. Gotowy mech można łatwo znaleźć w sklepach rzemieślniczych.

Scrabble na ścianie

Gra planszowa podobna do naszej „Balda” czy „Erudyta” może stać się niezwykłą dekoracją ścienną. Skomponuj kilka słów z dużych kwadratowych płytek i ułóż je na powierzchni.

Sposobów na realizację pomysłu jest wiele: płytki wykonuje się z tektury, pianki, drewna, sklejamy papierem z nadrukowanymi literami lub samodzielnie rysujemy symbole.

Gotową kompozycję można uzupełnić oprawionymi fotografiami lub pamiątkami.

Świetny pomysł dla łagodnych i kreatywnych natur. Duże kwiaty wykonane z grubego lub falistego papieru nadadzą wnętrzu bajecznego wyglądu, uczynią go bardziej kobiecym i magicznym.

Z tworzeniem wystroju poradzi sobie każdy – w sieci nietrudno znaleźć wiele gotowych schematów. Zazwyczaj kwiaty zdobią pokoje dziecięce, miejsce nad biurkiem lub wezgłowie łóżka. Kompozycję uzupełniają naklejki, napisy lub lusterko.

Wystrój z korka

Mowa o materiale arkuszowym, który nietrudno znaleźć w sklepach z dziełami sztuki czy nawet hipermarkecie budowlanym, gdzie korek pełni rolę podłoża podłogowego. Zwykle do robienia notatek używa się korka, ale o wiele ciekawsze jest wykorzystanie różnorodnych geometrycznych kształtów do dekoracji ścian.

READ
Organizacja przestrzeni w łazience: 18 przydatnych wskazówek i pomysłów

Korek jest materiałem giętkim przyjaznym dla środowiska, do jego obróbki wystarczy nóż biurowy. Wycięte części można dowolnie łączyć, a także malować i malować. Notatki i zdjęcia są przymocowane do korka za pomocą pinezek.

Kompozycja z oddziałów

Podstawą dekoracji ścian może być również to, co dosłownie leży pod Twoimi stopami. Gałęzie są świetnym materiałem do tworzenia wielu rękodzieł, same w sobie są piękne i potrzebują tylko ramy. Do dekoracji najlepiej nadają się drewniane ramki – gałązki mocuje się do nich za pomocą kleju lub ćwieków.

Gotowy produkt można uzupełnić cienką girlandą na baterie z ciepłym światłem: doda to wnętrzu magicznych nut.

Umiejętności artysty w aranżacji wnętrz farbami nie grają głównej roli. Twoja wyobraźnia i wysokiej jakości przygotowanie powierzchni są na pierwszym miejscu. Inspirację można czerpać z Internetu, ulubionych książek, krajów lub na podstawie preferowanego koloru.

Do malowania wnętrz zwykle używam szablonów i różnych technik, a jako materiał wybieram farbę akrylową – jest dość jasna i prawie bezwonna.

Przeczytaj także Jak wykorzystać makramę we wnętrzu?

Aby ozdobić pokój tkaniem nici, nie trzeba być profesjonalistą: nawet początkujący może opanować proste kompozycje, które będą wyglądać nie mniej stylowo niż ogromne koronkowe tkaniny.

Prosta lina, szary sznurek lub po prostu sznurek zamienią się w modny i przytulny element wnętrza. Odpowiedni dla tych, którzy kochają minimalizm lub eko styl, a także szukają spokojnego hobby.

Puste ramki spod obrazów lub fotografii mogą wyglądać imponująco, jeśli stworzysz z nich harmonijny zespół. Zanim przymocujesz produkty do ściany, rozłóż je na podłodze i poeksperymentuj z lokalizacją.

Jeśli nie ma gotowych drewnianych ram, kup listwy piankowe w sklepie z narzędziami – są niedrogie i lekkie. Spośród nich łatwo skleić ramki o dowolnym rozmiarze i pomalować je w odcieniu odpowiednim do wnętrza.

Jeśli pomysł pustych ramek Cię nie inspiruje, dołącz do nich pamiątki, aby podkreślić ich znaczenie.

Kolaż zdjęć i wątków

Opcja dla tych, którym nie przeszkadza zrobienie kilku otworów w ścianie. Do stworzenia potrzebny będzie mocny sznurek, gwoździe z młotkiem i wydrukowane fotografie.

Przed wbiciem gwoździ radzimy narysować szkic – najpierw na papierze, potem na ścianie. Podstawę można zmieniać usuwając nitki i przeciągając je w innej kolejności, a także tworząc nowe kolaże ze zdjęć i pocztówek.

READ
Właściciele domów: niebezpieczne znaki zodiaku

Dekorowanie ścian to kreatywne, zabawne zajęcie, które może zaktualizować, ożywić lub radykalnie zmienić wnętrze.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: