10 kreatywnych pomysłów na dekoracje ścienne do Twojego domu

Liczba nowoczesnych materiałów dostępnych do dekoracji jest imponująca, a do dekoracji ścian własnymi rękami nie są wymagane żadne specjalne umiejętności ani koszty. Publikujemy wybór inspirujących pomysłów, które są łatwe do wdrożenia w domu.

Przeczytaj także Pomysły na dekoracje od naszych babć

Stylowa i popularna opcja dekoracji ścian powstała w XIX wieku. Dekoracyjne talerze dodają wnętrzu objętości i osobowości. Najlepsze jest to, że możesz teraz ozdobić ścianę produktami, komponując kompozycję z istniejących naczyń.

Talerze mogą łączyć ze sobą kształt, wzór lub kolor, ale nie jest to konieczne – nawet kolorowa kolekcja będzie wyglądać harmonijnie na jednolitym tle.

Płytki możesz pomalować samodzielnie: będziesz potrzebować farb akrylowych lub specjalnego markera. Rysunek zależy tylko od twojej wyobraźni. Aby bezpiecznie zamocować produkty, będziesz potrzebować zawiasów i wkrętów samogwintujących, ale jeśli nie chcesz wiercić ścian, wystarczą lepkie łączniki zaufanych producentów.

Ekoprojekt w mieszkaniach zawsze wygląda imponująco. Własnoręcznie wykonane obrazy z naturalnych materiałów zdobią ściany i przyciągają uwagę gości.

Podstawą panelu jest solidna ramka na zdjęcia lub arkusz sklejki, a do wypełnienia niewymagający podlewania mech stabilizowany. Jest zbierany w lasach, usuwając wilgoć, szczątki i żywe stworzenia i moczony w roztworze gliceryny, dodając barwnik. Gotowy mech można łatwo znaleźć w sklepach rzemieślniczych.

Scrabble na ścianie

Gra planszowa podobna do naszej „Balda” czy „Erudyta” może stać się niezwykłą dekoracją ścienną. Skomponuj kilka słów z dużych kwadratowych płytek i ułóż je na powierzchni.

Sposobów na realizację pomysłu jest wiele: płytki wykonuje się z tektury, pianki, drewna, sklejamy papierem z nadrukowanymi literami lub samodzielnie rysujemy symbole.

Gotową kompozycję można uzupełnić oprawionymi fotografiami lub pamiątkami.

Świetny pomysł dla łagodnych i kreatywnych natur. Duże kwiaty wykonane z grubego lub falistego papieru nadadzą wnętrzu bajecznego wyglądu, uczynią go bardziej kobiecym i magicznym.

Z tworzeniem wystroju poradzi sobie każdy – w sieci nietrudno znaleźć wiele gotowych schematów. Zazwyczaj kwiaty zdobią pokoje dziecięce, miejsce nad biurkiem lub wezgłowie łóżka. Kompozycję uzupełniają naklejki, napisy lub lusterko.

Wystrój z korka

Mowa o materiale arkuszowym, który nietrudno znaleźć w sklepach z dziełami sztuki czy nawet hipermarkecie budowlanym, gdzie korek pełni rolę podłoża podłogowego. Zwykle do robienia notatek używa się korka, ale o wiele ciekawsze jest wykorzystanie różnorodnych geometrycznych kształtów do dekoracji ścian.

READ
Horoskop na wrzesień 2023 dla wszystkich znaków zodiaku

Korek jest materiałem giętkim przyjaznym dla środowiska, do jego obróbki wystarczy nóż biurowy. Wycięte części można dowolnie łączyć, a także malować i malować. Notatki i zdjęcia są przymocowane do korka za pomocą pinezek.

Kompozycja z oddziałów

Podstawą dekoracji ścian może być również to, co dosłownie leży pod Twoimi stopami. Gałęzie są świetnym materiałem do tworzenia wielu rękodzieł, same w sobie są piękne i potrzebują tylko ramy. Do dekoracji najlepiej nadają się drewniane ramki – gałązki mocuje się do nich za pomocą kleju lub ćwieków.

Gotowy produkt można uzupełnić cienką girlandą na baterie z ciepłym światłem: doda to wnętrzu magicznych nut.

Umiejętności artysty w aranżacji wnętrz farbami nie grają głównej roli. Twoja wyobraźnia i wysokiej jakości przygotowanie powierzchni są na pierwszym miejscu. Inspirację można czerpać z Internetu, ulubionych książek, krajów lub na podstawie preferowanego koloru.

Do malowania wnętrz zwykle używam szablonów i różnych technik, a jako materiał wybieram farbę akrylową – jest dość jasna i prawie bezwonna.

Przeczytaj także Jak wykorzystać makramę we wnętrzu?

Aby ozdobić pokój tkaniem nici, nie trzeba być profesjonalistą: nawet początkujący może opanować proste kompozycje, które będą wyglądać nie mniej stylowo niż ogromne koronkowe tkaniny.

Prosta lina, szary sznurek lub po prostu sznurek zamienią się w modny i przytulny element wnętrza. Odpowiedni dla tych, którzy kochają minimalizm lub eko styl, a także szukają spokojnego hobby.

Puste ramki spod obrazów lub fotografii mogą wyglądać imponująco, jeśli stworzysz z nich harmonijny zespół. Zanim przymocujesz produkty do ściany, rozłóż je na podłodze i poeksperymentuj z lokalizacją.

Jeśli nie ma gotowych drewnianych ram, kup listwy piankowe w sklepie z narzędziami – są niedrogie i lekkie. Spośród nich łatwo skleić ramki o dowolnym rozmiarze i pomalować je w odcieniu odpowiednim do wnętrza.

Jeśli pomysł pustych ramek Cię nie inspiruje, dołącz do nich pamiątki, aby podkreślić ich znaczenie.

Kolaż zdjęć i wątków

Opcja dla tych, którym nie przeszkadza zrobienie kilku otworów w ścianie. Do stworzenia potrzebny będzie mocny sznurek, gwoździe z młotkiem i wydrukowane fotografie.

Przed wbiciem gwoździ radzimy narysować szkic – najpierw na papierze, potem na ścianie. Podstawę można zmieniać usuwając nitki i przeciągając je w innej kolejności, a także tworząc nowe kolaże ze zdjęć i pocztówek.

READ
10 roślin domowych niebezpiecznych dla dzieci i zwierząt

Dekorowanie ścian to kreatywne, zabawne zajęcie, które może zaktualizować, ożywić lub radykalnie zmienić wnętrze.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: