10 filmów, które każda kobieta powinna oglądać w pojedynkę

10 filmów dla kobiet do obejrzenia w pojedynkę

Aby nikt nie przeszkadzał w czerpaniu prawdziwej przyjemności z romantycznej bajki.

Każda kobieta powinna mieć spokojny wieczór, który może poświęcić tylko sobie. Weź gorącą kąpiel, zaparz filiżankę kakao i obejrzyj romantyczny film. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy wybór filmów o uprzedzeniach i pierwszym odczuciu, o rozstaniach i spotkaniach, o bajecznych podróżach i nie tylko. Te filmy mają różne postacie i różne historie, które jednak są podobne w jednym: miłość pomaga bohaterom przezwyciężyć wszystko.

Szkarłatne żagle, 1961

Wiem, że każdy ma marzenia… Inaczej to niemożliwe

W radzieckiej adaptacji filmowej opowieści o tym samym tytule autorstwa Alexandra Grina opowiada o pustelniczym marynarzu Longrenie i jego córce Assol. Rodzina nie jest taka jak inni wieśniacy i omijają swój dom. Pewnego dnia stary podróżnik przepowiada Assol, że pewnego dnia statek ze szkarłatnymi żaglami pojawi się na horyzoncie i zabierze ją. Cała rybacka wioska śmieje się z dziewczyny, ale ona wierzy w przepowiednię i czeka.

Powrót do Błękitnej Laguny, 1991

Nowe pokolenie w starym raju

Bohaterów Błękitnej Laguny zastąpiły nowe postacie: ich syn Richard i dziewczynka Lily. Jej matka, która wypłynęła z córką na statku i odnalazła chłopca, od kilku lat uczy swoje dzieci wszystkiego, co sama zna. Kiedy choroba odbiera jej życie, Richard i Lily zostają sami. Mieszkają na wyspie, stopniowo dorastając i zakochując się w sobie. Pewnego dnia ich beztroskie rajskie życie kończy się, gdy statek z pasażerami przypływa na wyspę, przedstawiając Richardowi i Lily wszystkie dobrodziejstwa cywilizacji. Para nagle staje przed trudnym wyborem – opuścić wyspę i odkrywać wielki świat, albo pozostać we własnym małym raju.

Dziennik pamięci, 2004

Pisałem do Ciebie codziennie przez rok

Ellie i Noah są zbyt podobni: mają różnych rodziców, inny status społeczny, inną przeszłość i przyszłość. Ale teraźniejszość należy tylko do nich dwojga. Ellie i Noah spędzają razem niesamowite lato, dopóki nie poznają jej rodziców. Aby nie stwarzać problemów ukochanej, Noah celowo kłóci się z Ellie i z nią zrywa. Następnego dnia przeprowadza się z rodziną, a młody człowiek nie ma czasu ponownie zobaczyć ukochanej. Minie siedem lat i II wojna światowa, zanim będą mogli ponownie się połączyć i zapisać swoją historię miłosną w rodzinnym pamiętniku.

READ
11 sposobów na wykorzystanie starych ramek do zdjęć we wnętrzu

Duma i Uprzedzenie, 2005

Z łatwością wybaczyłbym mu jego dumę, gdyby nie obraził mojej.

Pan Bennet ma pięć córek i nie ma spadkobiercy. Zgodnie z prawami Anglii XVIII wieku jego majątek trafi do krewnego, a jego córki mogą tylko liczyć na dochodowe małżeństwo. Kiedy młody pan Bingley wprowadza się do sąsiedztwa ze swoim przyjacielem, matka rodziny wysyła swoje córki na przyjęcie towarzyskie do jego domu. Tam najstarsza z sióstr, Elżbieta, poznaje pana Darcy – dostojnego, bogatego i powściągliwego dżentelmena. Nie robią na sobie najlepszego pierwszego wrażenia, ale z czasem oboje muszą zmienić zdanie na temat siebie.

Ostatnia miłość na ziemi, 2010

Bez miłości wszystko jest niczym

Ludzie mają pięć zmysłów, które uzupełniają ich życie: węch, dotyk, wzrok, słuch i smak. Pewnego dnia tajemnicza epidemia ogarnia ziemię, która pozbawia ludzi zmysłów – jeden po drugim. Epidemiolog Susan próbuje zrozumieć strukturę choroby i ją przezwyciężyć. Szef kuchni Michael stara się zrekompensować ludziom utratę smaku. Kiedy spotykają się i spędzają ze sobą noc, ich więź wydaje się im ulotna. Później ponownie się spotykają i z niepokojem czekają, aż ostatnim z ich pozostałych uczuć będzie miłość.

Ciepło naszych ciał, 2013

Kolejna historia miłosna z jeszcze bardziej martwym facetem

Akcja toczy się w świecie, w którym zombie żyją nudnym, niemal ludzkim życiem. Martwy facet, który pamięta tylko, że jego imię zaczynało się na literę R, pewnego dnia spotyka żywą dziewczynę. Zamiast ją zabić i zjeść, R pomaga jej wyjść z kłopotów. Zdumiona Julie zaprzyjaźnia się z facetem od zombie: on uczy ją chować się wśród zmarłych, ona uczy go bycia człowiekiem. Z biegiem czasu zauważają, że ich związek zaczyna w dziwny sposób wpływać na inne zombie.

Bezpieczna przystań, 2013

Liczy się nie to, od czego uciekasz, ale skąd pochodzisz

Nie mogąc znieść tyranii męża, Cathy ucieka z domu. Osiedla się w cichym nadmorskim miasteczku, gdzie nikogo nie zna. Dziewczyna próbuje zacząć życie od nowa i poznaje atrakcyjnego wdowca i ojca dwójki dzieci, Alexa Whitleya. Rany psychiczne są wciąż zbyt świeże w jej pamięci, więc najpierw odpycha mężczyznę. Stopniowo Alexowi udaje się stopić lód między nimi i zbliżają się do siebie. Kochankowie spędzają czas w swoim bezpiecznym schronieniu, dopóki Katie nie dowiaduje się strasznej wiadomości – jej były mąż ma ją znaleźć.

READ
Pudełka do przechowywania: 16 kreatywnych pomysłów dla Twojego domu

Daleko od szalejącego tłumu, 2015

Nie szukam męża, ale jeśli wyjdę za mąż, to będzie to ktoś, kto mnie oswoi.

Bathsheba Everdeen dziedziczy po swoim wuju dochodową hodowlę owiec. Nowy właściciel przejmuje firmę i zatrudnia pracowników, aby firma ponownie odniosła sukces. Załamany rolnik Gabriel Oak zostaje zatrudniony przez grupę robotników, która prosi o jej rękę. Batszeba jest niezależna i samowolna, nie spieszy jej się z małżeństwem, ale wkrótce propozycję składa jej jeszcze dwóch dżentelmenów: pochodzący z wyższych sfer William Boldwood i młody sierżant Frank Troy. Panna Everdeen odwzajemnia ich postępy, ale kończy się trudnym wyborem do dokonania.

Jest smokiem, 2015

Mój kręgosłup to jedenaście ostrzy i osiem żądeł; odszedłeś, a ja nie powiedziałem ani słowa

Księżniczka Miroslava jest smutna, że ​​nie ma już smoków, więc postanawiają wykonać dla niej starą pieśń na weselu. Przekonanie okazuje się prawdziwe, ponieważ w trakcie uroczystości smok pojawia się na środku nieba i porywa księżniczkę. Miroslava zostaje sama na odległej wyspie, gdzie później spotyka innego więźnia: młodego mężczyznę bez imienia. Nazywa go Armand, komunikuje się z nim i przyjmuje jego pomoc. Ale wkrótce Miroslava dowiaduje się, że młody człowiek wcale nie jest więźniem, tylko porywaczem.

Cały ten świat, 2017

Każdy ocean marzy, abyś je zobaczył

18-letnia Maddy cierpi na chorobę, która nie pozwala jej wyjść na zewnątrz. Ma tylko kochającą, ale surową matkę, opiekunkę i przyjaciółkę na pół etatu, a także własną wyobraźnię. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się młody chłopak, Ollie. Najpierw komunikują się przez szyby dzielące ich okna, potem zaczynają korespondować telefonicznie. W pewnym momencie Maddie uświadamia sobie, że się zakochała i postanawia wyjść poza próg domu, aby zaryzykować życie i spędzić choć jeden, ale najlepszy dzień w swoim życiu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: