10 cech idealnej kobiety według mężczyzn

Wszystkie treści medyczne w Coldy.ru są pisane i weryfikowane przez zespół ekspertów przeszkolonych w dziedzinie medycyny, aby zapewnić dokładność informacji przedstawionych w artykułach.

Odwołujemy się tylko do akademickich instytucji badawczych, WHO, autorytatywnych źródeł i badań z domeny publicznej.

Informacje zawarte w naszych artykułach NIE są poradami medycznymi i NIE zastępują kontaktu ze specjalistą.

Czas czytania: 7 minut

Poglądy kobiet i mężczyzn na temat idealnej kobiety są bardzo różne. Do zastanowienia się nad tym tematem skłoniła mnie uwaga, którą mój młody człowiek rzucił mi w ferworze kłótni. Powiedział mi: „Wyobraź sobie, że nie jesteś taki doskonały!”

I ja myślałem. Rodzice tak mnie wychowali, że powinnam być przede wszystkim wspaniałą gospodynią domową. Ich zdaniem idealna kobieta zawsze ma porządek w domu, a lodówka jest pełna różnorodnego jedzenia. Tak było ze mną. Okazało się jednak, że dla wielu mężczyzn nie jest to oznaką doskonałości.

I zaczęło mnie interesować, jak mężczyźni postrzegają idealną kobietę. Jakie cechy powinna mieć? Jak powinieneś się zachowywać? Odwróciłem się do moich przyjaciół silniejszej płci.

dziewczyny

1. Humor

Okazuje się, że zdecydowana większość mężczyzn jest pod wrażeniem humoru kobiet. Ta koncepcja obejmuje:

  • wesołość;
  • umiejętność rozładowywania napięcia;
  • żart na czasie
  • zrozumieć żarty innych i wiele więcej.

Ważnym warunkiem jest to, aby kobieta nie przekraczała granicy, czyli mężczyźni nie lubią słuchać błahych żartów i opowiadań od kobiet. Nawet jeśli są neutralni wobec takiego humoru swoich kolegów.

Komik Ilya Sobolev w wywiadzie odpowiedział na pytanie, co najbardziej lubi w swojej żonie: „Ona ma takie świetne poczucie humoru! Nikt nie rozśmiesza mnie tak jak ona”.

Drugą pod względem popularności cechą idealnej kobiety jest rozwinięty intelekt. Według mężczyzn powinno być ciekawie z partnerką, nie powinno się wstydzić wychodzić z nią do towarzystwa. Powinna umieć podtrzymać rozmowę, wysłuchać iw razie potrzeby udzielić praktycznych rad.

mądra dziewczyna

Powszechny mit, że mężczyźni częściej wolą kobiety piękne niż inteligentne, nie jest do końca prawdziwy. W rzeczywistości chcieliby połączyć te 2 cechy.

3. Zadbany

Mężczyźni są wielkimi wielbicielami kobiecego piękna, podczas gdy nie ma ogólnych kryteriów. Tutaj, jak mówią, kwestia gustu. Jednocześnie piękno dla nich nie zawsze polega na idealnych rysach twarzy i figurach, ale raczej na pielęgnacji.

Przedstawiciele silniejszego seksu nazywają łuszczący się manicure, chaos na głowie i zaniedbanie w ubraniach głównymi wskaźnikami nieporządnej kobiety.

„Kobieta musi być piękna, ponieważ oczy mężczyzny są bardziej rozwinięte niż jego mózg”. (Doris Deitz)

4. Kobiecość

Niemal na tym samym poziomie co pielęgnacja, mężczyźni stawiają umiejętność bycia kobiecym. Nie oznacza to jednak wcale, że kobieta powinna na co dzień nosić sukienki i szpilki.

READ
Wszystko albo nic! Jak różne znaki zodiaku kochają

Pod definicją „kobiecości” mężczyźni rozumieją obecność następujących cech:

Honore de Balzac W swoim dziele „Kobieta porzucona” pisał: „Jeśli kobieta jest naprawdę kobieca, miłość do niej nigdy nie stanie się nawykiem”.

5. Sprzątanie

Pomimo faktu, że wiele współczesnych dziewcząt nie uważa umiejętności prowadzenia domu za ważną, mężczyźni często mają diametralnie przeciwne zdanie.

Dla nich przy wyborze partnerki życiowej podstawowym kryterium jest jej umiejętność pysznego gotowania i utrzymania czystości w domu.

6. Stabilność emocjonalna

Większość mężczyzn jest wrogo nastawiona do kobiecych napadów złości, dlatego uważają umiejętność „kontrolowania siebie” za jedną z ważnych cech idealnej kobiety.

Ponadto obawiają się tych dziewcząt, które są w stanie „napompować” wielki dramat nawet z małego problemu.

7. Zmysłowość

Nie zapominaj, że dość często mężczyźni traktują płeć piękną jako obiekt pożądania. Dlatego, gdy się spotykają, oceniają:

Jednocześnie mężczyźni podkreślają, że piękno zewnętrzne czasami nie ma nic wspólnego ze zmysłowością. Kobieta może być właścicielem absolutnie dowolnej sylwetki i rysów twarzy, ale jeśli nie ma w niej naturalnej delikatności, raczej nie przyciągnie uwagi.

8. Światowa mądrość

Przedstawiciele silnej połowy ludzkości uważają tę cechę za ważny wskaźnik idealności nie tylko wśród kobiet, ale także wśród ich bliźnich.

Umiejętność mówi o jej obecności:

  • być świadomym konsekwencji swoich działań;
  • czas „ugryźć się w język”;
  • nie skupiaj się na błędach innych ludzi;
  • powstrzymaj się od wyrzutów;
  • Kontroluj swoje emocje.

Mądra kobieta wie, jak chwalić i wspierać w odpowiednim czasie. Z nią mężczyźni czują się tak komfortowo, jak to tylko możliwe.

9. Opieka społeczna i status społeczny

Mężczyźni rzadko okazują otwarcie zainteresowanie sytuacją materialną i statusem społecznym kobiet. Niemniej jednak wielu z nich uważa, że ​​​​jej zdolność do utrzymania się na przyzwoitym poziomie jest jednym ze wskaźników idealności.

Wysoki status społeczny partnera wspiera samoocenę mężczyzny. To bardzo pochlebia jego ego. Ważnym niuansem jest to, że pozycja kobiety w społeczeństwie nie powinna być wyższa. W przeciwnym razie mężczyzna zaczyna czuć się gorszy.

Praca w domu

Wielu współczesnych mężczyzn woli mieć osobny budżet. Dlatego stabilna sytuacja finansowa partnera jest wskaźnikiem, że „nie usiądzie mu na szyi”.

10. Inicjatywa

Istnieje opinia, że ​​mężczyźni nie lubią kobiet, które potrafią przejąć inicjatywę. Właściwie tak nie jest. Uwielbiają też, gdy dziewczyny zwracają na siebie uwagę. Ci, którzy nie wiedzą, jak to zrobić, wydają się mężczyznom nieciekawi i nudni.

Mężczyźni są szczęśliwi, czasami gotowi przekazać inicjatywę w ręce kobiety. Na przykład przy wyborze miejsca na randkę lub wspólne wakacje.

READ
10 modnych stylizacji wiosny 2023 w pudrowym kolorze

Lubią też, gdy kobiety poznają się jako pierwsze, komplementują lub dzwonią. Oczywiście raczej nie powiedzą tego, ale czasami wstydzą się podejść do kobiety, którą lubią. Najczęściej powstrzymuje ich strach przed odrzuceniem.

Ważny niuans – inicjatywa to nie to samo co obsesja. Jeśli „wypełniasz” swojego partnera wiadomościami, telefonami, stałą, obsesyjną uwagą, najprawdopodobniej odczuje tylko irytację.

Elena Tolkacheva, ekspert psycholog w Colady, komentuje

10 cech idealnej kobiety dla współczesnego mężczyzny – komentarz psychologa

Elena Tolkacheva – właścicielka międzynarodowej agencji randkowej, ekspertka magazynu COLADY

Powiem tak – nie ma jednego typu kobiety, który byłby idealny dla każdego mężczyzny. Pewne kryterium jednego z nich będzie całkowicie nie do przyjęcia dla drugiego i odwrotnie.

Dlatego podam przykłady próśb o idealną kobietę tych mężczyzn, którzy kontaktują się ze mną w agencji randkowej.

Jeden z nich przyszedł nawet do nas z listą kryteriów dla kobiety na 2 kartkach formatu A4. Oto, co tam napisano m.in.: wysoka, szczupła (nawet bardzo szczupła, lepiej anorektyczka), więc z figurą jak Angelina Jolie iz wyglądem Cameron Diaz.

Inny powiedział, że dziewczyna, która chodzi bez majtek i kocha BDSM, byłaby dla niego idealna. I ogólnie być wolnym i bez kompleksów. Ponieważ ma własną firmę informatyczną, przyzwoite dochody, spokojnie mógłby utrzymać dziewczynę. Po prostu Christian Grey z 50 Twarzy Greya, nie sądzisz?

Dla godnych i zajętych mężczyzn idealna kobieta to przede wszystkim kobieta holistyczna, ceniąca siebie, zadowolona z siebie, która układa życie, rodzi dzieci, inspiruje.

Dla wielu mężczyzn NIE ma znaczenia, czy dziewczyna ma samochód, pieniądze czy nieruchomość. Jest to głównie dziobane przez żigolaki i oszustów. Ale mężczyźni również nie będą umieszczać zatrzymanych kobiet na liście idealnych dziewcząt.

Jeśli chodzi o wygląd, to oczywiście idealnie dla mężczyzny dziewczyna powinna być, jeśli nie super piękna, to zdecydowanie zadbana i dbająca o siebie. Ale jednocześnie bez silikonu, implantów, pompowanych ust. Teraz mężczyźni coraz bardziej doceniają naturalne piękno.

A jeśli wygląd jest pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę, to mężczyzn nadal pociąga wewnętrzne piękno, charyzma dziewczyny i jej kobieca energia.

W zeszłym roku uznana amerykańska publicystka Gabrielle Seyrig zebrała setki badań naukowych dotyczących tego, czego mężczyźni naprawdę szukają u płci przeciwnej. Efektem publikacji jest dziesięć znaków, na które zwróciła uwagę większość respondentów.

1. Jasne oczy

Journal des Femmes przeprowadził ankietę wśród 900 mężczyzn na temat tego, jaki kolor oczu najbardziej ich pociąga. Zgodnie z wynikiem, 40% respondentów preferowało jasnozielone lub niebieskie oczy od wszystkich pozostałych.

READ
10 faktów na temat staników, których mężczyźni nigdy nie zrozumieją

2. Czułość

Te same badania ujawniły kolejne męskie uzależnienie – silna połówka desperacko chce dostać się od kobiety… Nie, nie seks i nie barszcz! I czułość! 46% stawia tę cechę na pierwszym miejscu, kobiecy umysł na drugim miejscu, a poczucie humoru na trzecim.

3. Perfumy

Okazuje się, że aby mężczyzna stracił głowę od kobiecego zapachu, musi mu on odpowiadać duchem. Innymi słowy, perfumy powinny być nie tylko organiczną kontynuacją dziewczyny, ale także harmonizować z własnym zapachem. Podążając za tym trendem, zaawansowane i kreatywne marki wypuszczają zapachy dla niej i dla niego, które jak dwie połówki jednej całości zbliżają ludzi i rodzą między nimi „chemię”. Jednym z pierwszych, którzy poparli ten uwodzicielski trend, był Yohji Yamamoto, który wypuścił kolekcję zapachów dla dwojga. Perfumiarze wzięli nuty cytryny i bergamotki jako bazę dla delikatnego (patrz drugi punkt!) i subtelnego zapachu dla kobiet, uzupełniając kompozycję różowym pieprzem, winogronami, jaśminem i „posmakiem” paczuli i piżma. Męska odmiana Yohji Yamamoto z nutami gałki muszkatołowej i kardamonu, płynnie przechodzącymi w geranium i drzewo sandałowe, stała się idealnym partnerem w jej brzmieniu. Niepokojący trend od razu został zauważony w L’Etoile, gdzie perfumy w parze szybko zajęły specjalne miejsce bestsellera.

4. Krzywe

45% z dwóch tysięcy mężczyzn ankietowanych przez brytyjski uniwersytet szczerze przyznało, że uwielbia, gdy jest coś do zobaczenia i trzymania się. Męska świadomość jest podekscytowana seksualnymi krzywiznami ciała, a nawet są gotowi przymknąć oko na kilka dodatkowych kilogramów. Ale zbyt chude kobiety uwodzą tylko 34% badanych.

5. Kobiecość

50% przedstawicieli płci męskiej potwierdziło znaną od dawna prawdę: kobiety w spódniczkach i szpilkach to ich największa słabość. I nie chodzi o to, jak krótka będzie spódnica, ale o kobiecość obrazu. Na przykład mniej niż 10% ankietowanych zauważyło, że lubi dziewczyny w strojach sportowych.

6. Dołek na brodzie

Niewiarygodne, ale prawdziwe – 42% mężczyzn małe zagłębienie na brodzie to po prostu szaleństwo. 23% kocha piegi, 21% pieprzyki nad górną wargą (Cześć Cindy Crawford), a mniej niż 6% nie ma nic przeciwko temu, by ich idealna kobieta miała kolczyk w twarzy.

7. Francuzki

Badanie przeprowadzone przez Harris Interactive wykazało, że w swoich fantazjach seksualnych mężczyźni częściej przebywają w pobliżu francuskich kobiet niż dziewcząt innych narodowości.

8. Rozpuszczone długie włosy

W wyobraźni mężczyźni wyobrażają sobie nieskazitelną dziewczynę życia z długimi i koniecznie falującymi włosami. Co najmniej 58% wymienia włosy wśród swoich preferencji. A tylko 9% głosowało na włosy związane w ciasny kucyk lub warkocz.

9. Brunetki

Czy panowie wolą blondynki? Nie ważne jak! Według badania przeprowadzonego przez skandynawskie czasopismo psychologiczne, 53% mężczyzn wybiera kobiety o ciemnych włosach do stabilnego i szczęśliwego małżeństwa.

READ
Kobiety pod jakim znakiem zodiaku są najmądrzejsze? Odpowiedź jest tutaj!

10. Inicjatywa

Ci sami eksperymentalni mężczyźni o nordyckim charakterze obalili kolejny mit o pasywnych i uległych kobietach. 60% mężczyzn jest gotowych związać swoje życie z kobietami, które nie boją się przejąć inicjatywy. Nie, nikt nie toleruje bezczelności! Mowa o kobietach silnych i pewnych siebie, które nie boją się odpowiedzialności.

opublikowane na mirputeshestvij.ru zgodnie z materiałami pixel.in.ua

Комментарии (36)

Tak, „silni i pewni siebie”, bo sami byli tak „tolerancyjni”, że stali się słabi i martwi

nie zgniły, wystarczy jedno spojrzenie w jej kierunku, kobieta może łatwo pozwać mężczyznę za molestowanie seksualne

Ciekawe, że w ostatnich latach tak wiele napisano o tym, jaka powinna być kobieta, i ani jednego artykułu o tym, jaki powinien być mężczyzna, ale co z każdym mężczyzną? Więc co?

Najwyraźniej wszyscy są bardzo poszukiwani, ponieważ ich brakuje))) W Rosji jest o 10,7 miliona mniej mężczyzn niż kobiet, co stanowi około 16%

W zasadzie możemy się z czymś zgodzić: – „kobiecość”, tak, mężczyźni nie dają się uwieść męskim kobietom. To nie jest nowe. „Krzywe” – tak, kobieta powinna mieć talię. „Zapach” tak, ale zapach to niekoniecznie perfumy! To może być po prostu zapach kobiety! Ale w odniesieniu do jasnookich i brunetek artykuł nie przekonał. Zależy gdzie i wśród kogo prowadzić badania: nic dziwnego, że Skandynawowie wolą brunetki, a Azjaci – jasnooki i dla obu jest to rzadkość. Długie włosy i kobiece ubrania są stare jak świat. Teraz o inicjatywie. Patrząc na co. A potem, jak moja teściowa mówi do męża i synów: „Wszystko mogę zrobić sama. Dlaczego więc mnie potrzebujesz?

Chciałbym posłuchać badań opinii mężczyzn, którzy uszczęśliwiali małżeństwo ze względu na pewne cechy swojej kobiety.

Aby zadowolić mężczyznę, kobieta zdecydowanie musi mieć atrakcyjny wygląd i maniery, opcje są akceptowane. Ale najważniejsza jest kobieca czułość i mądrość. bez tego w jakikolwiek sposób – znaczenie dla poważnego związku. I tak – wszystko powyższe wystarczy. I zgadzam się z opinią Olgi, że w pewnym stopniu tworzymy naszego towarzysza lub towarzysza „dla siebie”, tutaj nie możemy obejść się bez mądrości – herbata to nie glina.

Ty jesteś tym, kim jesteś, on jest tym, kim jest. Wszystko. Nigdy nie zrobisz nic dla siebie. Od wyrażenia „kobieca mądrość” śmierdzi patriarchatem.

To wtedy sprawdzisz – jaki powinien być mężczyzna, a potem porozmawiamy o tym, jaka POWINNA być kobieta.

W zasadzie ilu ludzi, tyle opinii, ale tu ilu mężczyzn, tyle opinii, a przecież ten ma swoje kryteria, a wśród milionów kobiet znajduje tę samą, jedyną.

READ
Które zwierzę pasuje do twojego znaku zodiaku

kobieta taka, jaka jest! i nie można jej zmienić! jeśli kocha, to się dostosuje, jeśli nie, to. i nie ma różnicy, jakie oczy, usta, figura i nadwaga!

I kiedyś zobaczymy artykuł „10 cech idealnego mężczyzny oczami kobiet”. Dość już wywierania presji na kobietach, przyjrzyjmy się bliżej mężczyznom i przedstawmy im NASZE PREFERENCJE. Ciekawe, co nam odpowiedzą.

Wszystko to jest nonsensem. My, ludzie, jesteśmy tym samym zhmvotnye, choć wysoce zorganizowani. Zarówno my, kobiety, jak i mężczyźni, wybieramy po „zapachu”, nieuchwytne feromony, które wyczuwamy dla siebie niedostrzegalnie z odległości kilkunastu metrów. A jaki kolor, wzrost i jakie ubranie – wszystko jest drugorzędne, trzeciorzędne i dziesiętne. Pamiętaj, że czasami para idzie, no cóż, na ogół nie pasują do siebie z wyglądu osoby trzeciej lub znajomych, którzy pod każdym względem powinni byli się rozproszyć w ciągu 2 dni, i świętują swoje złote wesele. Wszystkie są feromonami. Oto twoja para duchów.

Krótko mówiąc, mężczyźni uwielbiają brunetki o jasnych oczach i krągłościach w spódnicach. A gdzie są mężczyźni? I tutaj nie pachnie nimi! Co oni powiedzą?

Może tylko ze mną tak jest, ale jak się jest z człowiekiem delikatnym i czułym, to jest chartem, a jak się go wysyła przez las, to staje się uważny i troskliwy.
I mówią, że logika kobieca.

„Według badania przeprowadzonego w skandynawskim czasopiśmie psychologicznym, 53% mężczyzn wybiera kobiety o ciemnych włosach” W rzeczywistości od dawna wiadomo, że każda osoba wybiera na parę osobę o najbardziej różnym zestawie chromosomów. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________ A kogo mogą wybrać Skandynawowie?! jeśli wszyscy są genetycznie blondynami (oczywiście, jeśli naprawdę są Skandynawami, a nie rodowitymi mieszkańcami Bliskiego Wschodu). _________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Oczywiście brunetki, zgodnie z prawami genetyki (ludzie podświadomie wybierają partnera z najróżniejszym zestawem chromosomów do urodzenia zdrowego potomstwa). ________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Jednak nawet jeśli są to tubylcy z Bliskiego Wschodu, czyli ci, którzy licznie przybyli, to i brunetki wybiorą. Chociaż lubią blondynki, ich religijność i ewentualne potępienie współplemieńców odgrywa ważniejszą rolę niż ich własne preferencje. __________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Tak. Znaleźli, do cholery, kogo zapytać: przeprowadzili ankietę w maleńkim kraju wielkości naparstka i wyciągnęli wnioski dla całego świata.

Najważniejsze jest to, że natury nie da się oszukać – drugą połowę wybiera dusza i serce. A prawdziwy mężczyzna, cóż, albo po prostu twój mężczyzna sprawi, że będziesz jak w jego snach. I przemalować, założyć soczewki i nauczyć się francuskiego. Gdyby tylko niósł cię w ramionach.

Cóż, jeśli ze względu na taki „Los” konieczne jest przemalowanie i włożenie soczewek!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: