10 błędów, które uniemożliwiają uczynienie domu bardziej komfortowym

Być może każda gospodyni domowa marzy o tym, by jej dom był wygodniejszy. Jednak pragnienia często nie pokrywają się z rzeczywistością. Niewielu rodzi się z upodobaniami projektowymi i potrafi z łatwością i umiejętnie umieszczać akcenty we wnętrzu. Zebraliśmy 11 najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi, gdy starają się uczynić swój dom bardziej przytulnym.

1. Zły akcent

Uważaj, aby wnieść do wnętrza świeżość jasnymi, przyciągającymi wzrok detalami. Należy je wybrać, zaczynając od ogólnego stylu wnętrza. Czasami jeden niefortunny zbyt jasny, tani lub krzykliwy obraz może wszystko zepsuć. Jeśli nie masz pewności, jak ten lub inny element wpasuje się w strukturę pomieszczenia, lepiej całkowicie zrezygnować z jego użytkowania.

2. Tanie gniazdka i przełączniki

Oczywiście naprawy są drogie, a każdy chce przynajmniej coś zaoszczędzić. Tylko nie oszczędzaj na gniazdach i przełącznikach. Tanie części szybko zawodzą, zmieniają kolor, a plastik z którego są wykonane może wysychać i pękać lub kruszyć się. Redaktorzy Novate.ru zalecają zwracanie większej uwagi na takie drobiazgi.

3. Plastikowe butelki

Zminimalizuj ilość plastikowych butelek i folii w swojej kuchni, kiedy tylko jest to możliwe. Mowa o butelkach oleju, płynie do mycia naczyń, opakowaniach makaronów i płatków zbożowych. Takie opakowania wyglądają niechlujnie i tworzą wrażenie bałaganu w kuchni. Jeśli to możliwe, zastąp je zakupionymi pojemnikami i dozownikami wykonanymi ze szkła lub grubego plastiku.

4. Kryształowy żyrandol

Kryształowy żyrandol należy już do przeszłości, zwłaszcza jeśli chodzi o współczesne przestrzenie mieszkalne. Tak więc fani tego produktu wykonanego z kryształu lub jego imitacji lepiej go porzucić, preferując bardziej nowoczesne modele. Żyrandol należy wybrać na podstawie wielkości i stylu pomieszczenia. Pamiętaj, powinna podkreślać, ale nie przeciążać wnętrza pomieszczenia.

5. Tekstylia

Jeśli próbujesz zaoszczędzić na częściach tekstylnych, lepiej całkowicie je porzucić. Wybierając tekstylia, kieruj się przede wszystkim jakością. Niedrogie koce, pościel i zasłony szybko stracą swój kolor i wygląd. Zamienią się w zwykłe szmaty, które raczej nie poprawią wyglądu Twojej przestrzeni.

6. Gzyms

Gzyms to kolejny detal, do którego przy wyborze przywiązujemy niewielką wagę. Tanie plastikowe gzymsy nie dodadzą przytulności pomieszczeniu. Co więcej, taki gzyms może obniżyć koszty wyglądu dobrych zasłon. Dlatego jeśli już rozwidlałeś dobre zasłony, gzyms powinien być odpowiedni.

READ
40 błędów, które zrujnują każde wnętrze

7. Tanie naklejki

Tak, naklejki winylowe mogą rozwiązać niektóre problemy, takie jak wady tapety i wystające druty, ale taki wystrój jest po prostu nieodpowiedni w niektórych pomieszczeniach. Naklejki przyciągają wzrok, ale wyglądają tanio i dziecinnie. Dlatego jeśli musisz coś ukryć, przesuń meble lub użyj dobrych zdjęć.

8. Pledy

Nawyk przykrywania mebli kocami to kolejna stara sztuczka, która wyszła z mody wiele lat temu. Kiedyś miało to sens, bo tapicerka mebli nie znosiła dobrze czyszczenia, ale nowe nowoczesne materiały potrafią odpychać wilgoć i są łatwe w czyszczeniu. Jeśli chcesz użyć koca, wybierz cienki, lekki i puszysty i nie zakrywaj nim całkowicie mebli, po prostu odrzuć go na jedną stronę.

9. Kompleksowy projekt

Jeśli nie masz umiejętności stworzenia projektu wzorniczego, nie podejmuj się realizacji skomplikowanych pomysłów w swoim wnętrzu. Jeśli chcesz czegoś wyjątkowego, poproś profesjonalistę, aby przygotował dla Ciebie plan i powiedział, co kupić. Cóż, jeśli usługi projektanta nie są uwzględnione na twojej liście wydatków, zatrzymaj się na czymś prostym.

10. Bałagan na półkach

Oczywiste jest, że półki są przeznaczone do przechowywania rzeczy, ale nie powinno być bałaganu. Dotyczy to zwłaszcza otwartych półek, które są zawsze widoczne i bezpośrednio wpływają na wygląd pomieszczenia. Aby utrzymać porządek na półkach, przechowuj przedmioty w ładnych ozdobnych pudełkach i koszach. Lepiej, żeby były zaprojektowane w tym samym stylu.

11. Figurki

Duże i małe figurki to złe maniery w nowoczesnym wnętrzu. Zupełnie jak wewnętrzna fontanna. Tak, kiedyś było modne, ale te czasy już minęły. Najbardziej odpowiednim i stylowym wystrojem na dziś są wazony, książki i małe ekskluzywne bibeloty.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: