10 bezużytecznych ćwiczeń i 10 skutecznych alternatyw

Bezużyteczne zdjęcie z ćwiczeń

Współczesny trend, dominacja i popularyzacja fitnessu, konieczność zachowania zainteresowania i różnorodności w procesie treningowym prowokują do pojawiania się różnorodnych ćwiczeń, których skuteczność jest bardzo wątpliwa. Co więcej, wiele z tych ćwiczeń jest również niebezpiecznych dla zdrowia. Istnieją również ćwiczenia, które są po prostu nieistotne dla mężczyzn lub kobiet. Przyjrzyjmy się najbardziej bezużytecznym i niebezpiecznym ćwiczeniom, których nie należy wykonywać na siłowni.

1. Rzuca „dygnięcie”

Zdjęcie techniki wykroków po przekątnej

Ogólnie przyjmuje się, że to ćwiczenie ma na celu wypracowanie mięśni pośladkowych i jest bardzo skuteczne, ale tak nie jest. Szkody podczas wykonywania takiego ruchu mogą być bardzo poważne. Ten rodzaj wykroku bardzo obciąża więzadła krzyżowe (jeden z głównych stabilizatorów stawu kolanowego). Podczas wykonywania tych wypadów wykluczona jest możliwość wzięcia dużego ciężaru, więc wypady z dygami są najbardziej bezużyteczną wersją ćwiczenia.

2. Przysiady na kolanie na Smith Machine

Dzień dobry w Smith

Podobno jest to również bardzo skuteczna opcja na ćwiczenie pośladków. Podczas wykonywania tego ćwiczenia możesz zranić kręgosłup i stawy kolanowe. Ta opcja została zapożyczona z podnoszenia ciężarów. W tym sporcie jest uważany za pomocniczy i jest wykonywany inaczej. Po pierwsze, sportowiec wykonuje ruch ze sztangą, a po drugie, szyjka sprzętu sportowego nie idzie pionowo, ale po łuku. W podnoszeniu ciężarów ćwiczenie ma na celu rozwijanie wskaźników siły, a nie budowanie masy.

3. Obroty tułowia ze sztangą

Tułów skręca się ze strzępkami

To ćwiczenie ma na celu wzmocnienie mięśni brzucha, zwłaszcza mięśni skośnych. To ćwiczenie nie jest skuteczne, ponieważ mięśnie nie kurczą się podczas obracania, jak przy skośnych skrętach na podłodze, ale jest również bardzo traumatyczne dla kręgosłupa, ponieważ obracanie kręgosłupa pod wpływem ciężaru może uszkodzić integralność krążków międzykręgowych.

4. Przeprost z zaokrąglonymi plecami

Hyperextension z okrągłym tyłem

To ćwiczenie ma na celu trening mięśni dolnej części pleców, pośladków i ścięgien podkolanowych, jednak ćwiczenie to nie daje najlepszego efektu i przyczynia się do ucisku mięśnia gruszkowatego, co może prowadzić do poważnych konsekwencji.

5. Ćwicz „drwal”

Skręcanie z górnego bloku

Ma na celu wypracowanie skośnych mięśni brzucha. Jest wykonywany w zwrotnicy i również nie jest skuteczny. Regularne klasyczne skośne skręty są znacznie bardziej skuteczne niż to ćwiczenie.

READ
Jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha: 7 prostych i skutecznych sposobów

6. Rząd prętów z zaokrąglonym tyłem

Okrągły tył pull

Ta opcja ma na celu trening odcinka lędźwiowego i ścięgien podkolanowych. Ćwiczenie jest bardzo traumatyczne dla kręgosłupa, ponieważ żaden ciężar, nawet niewielki, nigdy nie powinien być podnoszony z okrągłymi plecami.

7. Wyciskanie nóg na maszynie Smitha

Wyciskanie nóg u Smitha

Jedno z najbardziej bezużytecznych ćwiczeń na tej liście, może również spowodować kontuzję, jeśli ciężar ze sztangą spadnie ze stóp, których nie można zamocować pod sztangą. Ze wszystkich ćwiczeń na rozwój nóg jest on najbardziej bezwartościowy, nie trzeba go w ogóle włączać do treningu, nawet po to, by urozmaicić proces treningowy.

8. Podnoszenie jednej nogi w pozycji leżącej

Podnoszenie nóg w pozycji leżącej

To ćwiczenie jest alternatywą dla unoszenia nóg w leżeniu, ale uproszczona wersja jest absolutnie bezużyteczna, lepiej zastąpić ją odwrotnymi skrętami.

9. Loki Zottmana

Zgięcie Zottmana

Są to loki na biceps z skrętem przedramienia. Jest też bezużyteczny i nieskuteczny. Najlepszą opcją byłoby wykonanie uginania hantli na biceps lub „młotka”. Młot może być wykonany z supinacją ręki. Chociaż ta opcja jest również bardzo kontrowersyjna, jednak nadal możesz ją rozważyć, jeśli robisz to w połączeniu z podnoszeniem bicepsów.

10. Wyciskanie hantli z uchwytem równoległym z skrętem w pozycji siedzącej

Wyciskanie hantli na barkach z obrotem szczotek

Z neutralnej pozycji hantli w najniższym punkcie wyciskanie wykonuje się z supinacją szczotek do góry. Korzyść z tej opcji wykonania nie jest uzasadniona. Obrócenie nadgarstka z pozycji neutralnej nie wpływa na skurcz i nie jest bardziej efektywne niż zwykłe wyciskanie hantli na stojąco lub siedząco.

Każda dziewczyna chce być piękna i wysportowana, zwłaszcza latem. Niektórzy chodzą w tym celu na siłownię. Jednak nie zawsze staranne badania mogą prowadzić do dobrych wyników. Pod tym względem wszystko zależy od samych ćwiczeń! Wiele razy można wykonać niewłaściwe działania, w których nie ma nic pożytecznego.

Powiemy Ci dokładnie o tych ćwiczeniach, które są całkowicie bezużyteczne. Niemniej jednak podzielimy się tym, jak można je wymienić. Jeśli nie masz osobistego trenera, nasze rekomendacje będą najlepszą wskazówką. Uzbrój się w przydatne alternatywy – i idź na siłownię!

Ćwiczenie nr 1: Zginanie nóg w pozycji siedzącej

To ćwiczenie jest całkowicie nieskuteczne. Dzieje się tak, ponieważ ma na celu jedynie rozwój mięśni łydek. W efekcie łydki stają się większe, co szpeci kobiecą sylwetkę. Takie ćwiczenie siłowe nie pomoże Ci schudnąć. Stworzy również dodatkowe napięcie w nogach.

READ
9 błędów treningowych, które powstrzymują Cię od uzyskania wymarzonej sylwetki

Alternatywny: rzuca się do przodu, do tyłu i w różnych kierunkach. Takie ćwiczenia nie tylko napompują nogi, ale także pomogą schudnąć. Są to zarówno obciążenia siłowe, jak i cardio.

Ćwiczenie nr 2: Prostowanie nóg na symulatorze

To ćwiczenie można nazwać jednym z bardzo niebezpiecznych. Faktem jest, że obciąża stawy kolanowe. W rezultacie możesz odczuwać ból lub zatrzymanie płynów. Ponadto to ćwiczenie praktycznie nie rozwija żadnych mięśni nóg.

Alternatywny: przysiady, półprzysiady i wypady. Wszystkie te ćwiczenia to doskonałe cardio. Świetnie nadają się również do rozwijania mięśni nóg. Biodra i łydki są idealnie napięte.

Ćwiczenie #3: Trening brzucha

Prasa nie jest tak nieefektywna. Praktycznie nie wzmacnia mięśni, ale zabiera dużo energii. Ponadto ćwiczenia brzucha często powodują ból brzucha. Często zdarzają się urazy narządów wewnętrznych.

Alternatywny: deska. To jedno z najlepszych ćwiczeń na napięcie mięśni brzucha. Dodatkowo drążek doskonale rozwija inne mięśnie.

Ćwiczenie nr 4: Przechyla się na bok i obraca pociskiem

Nieskuteczne są również przechylenia na bok kijem gimnastycznym. Jest tylko działanie fizyczne, a mięśnie są prawie dotknięte. Dlatego musisz wybrać bardziej intensywne ćwiczenie.

Alternatywny: pasek boczny w dynamice lub statyce. Możesz zacząć od statycznej deski po swojej stronie. Rozwinie mięśnie skośne. Deska dynamiczna to propozycja dla bardziej zaawansowanych i doświadczonych.

Ćwiczenie nr 5: Redukcja ręki na symulatorze

Z reguły takie symulatory są przeznaczone do pozycji siedzącej. Jednak ta pozycja jest nienaturalna i może prowadzić do problemów z kręgosłupem. Ponadto symulatory bloków często wywołują ból. Dzieje się tak, ponieważ pozycja ciała powoduje brak równowagi.

Alternatywny: pompki. Podczas pchania w górę ciało znajduje się w najbardziej zrównoważonej pozycji. Pomaga to zaangażować wszystkie grupy mięśniowe i nie przeciążać pleców.

Ćwiczenie nr 6: Zginanie nóg na symulatorze w pozycji leżącej

To ćwiczenie ma negatywny wpływ na kręgosłup. Może powodować ból i nie wpływa na wzrost mięśni.

Alternatywny: unoszenie nóg do tyłu z pozycji stojącej. To ćwiczenie jest idealne dla mięśni pośladkowych. Pośladki stają się elastyczne, a biodra napięte.

Ćwiczenie 7: Wyciskanie na ławce

Pozycja ciała w takim ćwiczeniu powoduje brak równowagi. Obciążenie mięśni i stawów rozkłada się nierównomiernie.

READ
Nazwany dwiema najskuteczniejszymi dietami wszechczasów

Alternatywny: przysiady z hantlami. To ćwiczenie działa na wszystkie grupy mięśni. Pomaga korygować postawę, rozwijać mięśnie ramion i ud.

Ćwiczenie #8: Wyprostowanie ramion z hantlami

To ćwiczenie jest bezużyteczne ze względu na nienaturalną pozycję ciała w procesie podnoszenia hantli. Obciążenie obejmuje jedną część ciała. Ma to bardzo negatywny wpływ na kręgosłup.

Alternatywny: wyciskanie na triceps. To ćwiczenie pomaga doskonale wzmocnić mięśnie piersiowe i mięśnie ramion.

Ćwiczenie nr 9: Podnoszenie na palcach na symulatorach

W tym ćwiczeniu występuje ogromne obciążenie mięśni łydek i pleców. Może to powodować silny ból i szczypanie kręgów.

Alternatywny: bieganie interwałowe. Pomoże Ci schudnąć i rozgrzać mięśnie. Ponadto bieganie interwałowe nie obciąża stawów.

Ćwiczenie nr 10: Wyciskanie nóg

Duża waga w tym ćwiczeniu może spowodować poważne obrażenia. Obciążenie rozkłada się nierównomiernie na ciele.

Alternatywny: przysiady z hantlami. Ćwiczenie angażuje wszystkie grupy mięśni, wzmacnia je i aktywuje właściwy wzrost.

Piękno zawsze wymaga poświęcenia. Ale te ofiary nie powinny pójść na marne! Dlatego tak ważne jest prawidłowe wykonanie ćwiczenia. Wiele z nich nie ma żadnego ładunku. Dlatego należy ich unikać w jak największym stopniu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: